Jump to content

Moto Zajednica

Malim motorom kroz Grčku

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250

Pozdrav drugari, 

 

planiram da za koji dan krenem mojim motoricem do Leptokarije, pa ma zanima da li neko pouzdano zna da li postoji neko ograničenje za vožnju autoputem kroz Grčku u pogledu jačine motocikla (ks i ccm)? Nakada sam čuo ili negde pročitao da slabi motori ne mogu da se vozaju tamo ali ne mogu da se setim konkretno koje. Inače motor je Peda tek 250 od 223ccm i 17ks ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, mikilesje je napisao:

Pozdrav drugari, 

 

planiram da za koji dan krenem mojim motoricem do Leptokarije, pa ma zanima da li neko pouzdano zna da li postoji neko ograničenje za vožnju autoputem kroz Grčku u pogledu jačine motocikla (ks i ccm)? Nakada sam čuo ili negde pročitao da slabi motori ne mogu da se vozaju tamo ali ne mogu da se setim konkretno koje. Inače motor je Peda tek 250 od 223ccm i 17ks ;)

Očekujem povremeni update sa puta :) 

 

Inače minimalna brzina kretanja na autoputu je bila 50kmh...ako nešto u međuvremenu nije promenjeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1590 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

A ja se setio sebe i drugara na mom Tomosu E-90 kako na autoputu BG -ZG vrebamo "zavetrinu" iza kamiona i, na taj način, hvatamo stotku, na putu ka Poreču... (leta Gospodnjeg 1981.).

Samo, druže, prži i ne brini! :moto3:

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Preporucio bih ti,sobzirom da ides skuterom,da jos u Makedoniji izbegnes auto put I nakon granice udjes u Kumanovo pa onda Sveti Nikole Strumica Dojran granicni prelaz.Put je odlican I manje opterecen,jedan do ispred Strumice je I auto put.Odatle pa sve do kruznog puta oko Soluna ,Ring rouda,ides odlicnim starim putem a nema ni putarine. Kad se popnes na obilaznicu pratis tablu Atina I to je taj pravac  

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Od Dojrana hvataj pravac za Kilkis ( pa na Ring Roud oko Soluna. Ne ulaziš u Kilkis. Put do Ring Roada je odličan i nema saobraćaja. Na jednom mestu nešto rade, godinama, (zaboravio sam ime mesta ali negde na pola puta od Mkd granice do Soluna) pa se malo treba snaći u skretanjima i zaobilaženjima, ali ništa strašno. Nema putarina nigde.

Oko Soluna uvek pre Ring Road nego kroz grad. I onda je tvoj izbor. Možeš skroz do Leptokarie da izbegneš autoput i ideš lokalnim putevima, jedan deo je i pored samog autoputa.

Sretan put!

 

Promenio član Vandrokaš
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

I još info ... u Dojranu, bukvalno 200m pre granice MKD- GR ti je poslednja makedonska benzinska pumpa. Ovo govorim ako ti je bitna cena goriva (iako je skuter). U Grčkoj je gorivo osetno skuplje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Sad mi samo dolazi u glavu ... U Starom Dojranu, riblji restoran Fuk Tak, sigurno najbolji u okolini ...

Jeste da nema veze sa brzinom za skutere na GR autoputu 😄😄😄, ali ako kreneš ovuda, nije loša informacija 

Promenio član Vandrokaš
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250

Хвала другари, све примљено к знању. Мало пролонгирам покрет због овог кишног времена али јављам развој догађаја. 🤫

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja