Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica koja se kaci na motorcikl

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Evo nesto se ovih dana razmishljam da napravim prikolicu za motorcikl koju razmishljam da napravim od poliestera i onog zadnjeg dela malih decijih bicikla. Velicina te prikolice bi bila cca dva bocno kofera naravno malo aerodinamicnijeg oblika nego me interesuje treba li se to atestirati i dal se treba registrovati al mislim da nije neophodno zato sto bi se to kolristilo samo ponekad i imalo bi svu potrebnu signalizaciju i dodatnu tablicu?

Sta mislite ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Mislim da ako zelis da bude sve po zakonu, morala bi prikolica da prodje atest

i to u slucaju da su takve prikolice uopste dozvoljene.

Morao bi da se raspitas o svemu pre nego pocnes da radis.

Treba prvo odrediti namenu prikolice,onda ispostovati gabarite zbog eventualnog atesta i naravno

konstruisati je da bude sigurna u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pa, da bi dobio dodatnu tablicu, moras da imas atest :D. A mislim da uy nasem zakonu to ili nije regulisano i ni nema dodatnih tablica za motore. E, sad, jako bitno, koji tocak mislis nazad da stavis? Moras da pazis da guma moze da izdrzi brzi8nu od 80-100km/h. Ona sa decjeg bicikla to ne moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ma mislim sa onih decih bicikla napred 1 a nazad dva tocka e samo ostavim taj zadnji deo i na njemu pravim prikolicu al te tocovo zamenim nekim boljim.

Pa dobro hvala vam na pomoci raspitacu se ja malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Iz iskustva sa raznim  priključnim vozilima. Računaj na to da će te svaka, pa i najmanja, prikolica podgurivati kod kočenja i odizati ako je teža pozadi i diže rudu. Neće ti bukvalno dići zadnji točak ali će delovati rezultantom sile u smeru na gore i ka napred. Ako bude teža napred, onda će joj padati ruda i tako te nabivati u zemlju, a sama će se odizati i biti lako nestabilna. Računaj na to da će se promeniti vozne karakteristike motora. I moraćeš da je centrišeš ki Pikse da te ne zanese u stranu. To će zavisiti i od rasporeda tereta u njoj.  Mislim da će ti trebati atest ali nisam kompetentan da to tvrdim. Najbolje pronađi neku koja je već negde napravljena i radi, pa je prekopiraj. Sa srećom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja