Jump to content

Moto Zajednica

Kinezi VS Japanci & ostatak sveta

Recommended Posts

  • Drug član, 3424 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U Kini se proda oko 14.000.000 novih motocikala godišnje. Najviše domaćih naravno, ali kupuju i japance, nemce... U celoj Evropi oko 1.000.000.

 

Kolko beše ono kod nas od tog broja - oko 5.000 u najboljem slučaju, sa sve mopedima i elektro skuterima.  I kao mi nešto sad pametujemo. Većina je sela na novi motocikl samo na sajmu.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 443 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Pa normalno, kad kinesko ništa ne valja i onda moraju da mijenjaju ono što se raspalo. (šala na konto ovih što pljuju po Kinezima)

Mi i dalje nećemo da prihvatimo da je i ovde u pitanju on stara poslovica "koliko para- toliko muzike".

Mi bi da platimo oko 200-250 evra i da dobijemo BMW (mada ni BMW nije više BMW). 

Promenio član admiki
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi
On 26. 9. 2024. at 10:00, Alekre je napisao:

Tektonske su promene na globalnom nivou. Po pitanju Kine, oni sada imaju najjeftinije energente i sirovine iz Rusije. Gas, nafta, titanijum, nikl, uranijum... Sa razvojem baterija su korak ako ne i više od evropljana. Dok su EU proizvođači razvijali SUS kine

 

Nije ni ta energija 50% jeftinija u Kini, a ne cini preovladjujuci deo cene finalnog proizvoda. Rad nije vise ni tamo jeftin. Prosto u EU se odavno vise nista ne proizvodi. To je pocelo jos pre nego sto je kompletna engleska auto industija propala, a ni to nije bilo tako skoro. Pitanje cene kineskih proizvoda se postavlja jos od kada je kisobran bio 100 dinala. Onda su radnici Foxcona poceli da skacu sa zgrade iz cistog zadovoljstva svojim zivotom, pa su malo nesto poboljsali, tako da nije ni rad vise tamo najjeftiniji.

Promenio član kick88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi
Pre 18 sati, vex je napisao:

,.... komentar nisam cuo odavno. Moram tako jer rec koju bih stavio umesto tackica nije u redu al opisuje tvoje opazanje. Slabo trziste kazes je problem a ne hiperinflacija proizvodnje? Da li si bio u Kini pa dajes takvu opservaciju? Pogledaj podatke o prodaji vozila( dva tocka i cetiri) u PRC.

 

Bio sam u Kini u vise gradova od Pekinga do Sangaja da im pomognem GDP i to nema nikakve veze sa ovim. Imas podatke o deflaciji u Kini, rast odavno nije takav da bi mogli da postanu najveca ekonomija, itd. Hiperinflacija proizvodnje je u odnosu na njihovo unutrasnje trziste, posmatrano sa druge strane, a sada ne mogu ni da izvoze kao ranije tj. koliko su navikli. Iphone se proizvodi u Indiji, itd.

 

 

Pre 17 sati, boza_kg je napisao:

U Kini se proda oko 14.000.000 novih motocikala godišnje. Najviše domaćih naravno, ali kupuju i japance, nemce... U celoj Evropi oko 1.000.000.

 

Kolko beše ono kod nas od tog broja - oko 5.000 u najboljem slučaju, sa sve mopedima i elektro skuterima.  I kao mi nešto sad pametujemo. Većina je sela na novi motocikl samo na sajmu.

 

Mi se cak odlicno drzimo u ovim podacima sto si napisao, relativno nasoj velicini. Koliko zavrsi u presi godisnje? To je pitanje od koga smo posli: kvalitet. Bilo je njihovih i indijskih proizvodjaca i ranije ali nisu mogli zbog standarda emisije izduvnih gasova da prodaju nigde drugde nego tamo. I dalje imaju manje motornih vozila po glavi stanovnik, cak i u odnosu na Srbiju. Mislim da tamo vecina nije sela ni na sta drugo osim bicikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja