Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima moje ime je Lazar, od skoro sam učlanio u ovu moto zajednicu. Imam molbu za ljude koji mogu i žele da pomognu, naime o čemu se radi. 

Potrebna mi je finansijska pomoć zbog trenutne situacije u kojoj se nalazim ja i moja porodica, otac, majka i sestra. Mala primanja imamo u kući otac radi ali takav ne zarađuje dovoljno da može da nas prehrani majka je bolesna ne može da radi, ja sam angažovan na povremenim poslovima uglavnom građevina malo plaćaju nekad i ne plate poslodavci. Jako mi je teško da pričam o tome ali se iskreno nadam da će moći neko od vas dobrih ljudi da nam bar malo finansijski pomogne možemo da preživimo to jest da kupimo hranu i lekove za majku. Hvala svima

Pozdrav Lazar 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo, Lazare. 

 

Bas mi je zao sto ste ti i tvoja porodica u takvoj situaciji. Cestitao bih ti na hrabrosti da se javis ovde i potrazis pomoc. 

 

Situacija u Srbiji je takva da, nazalost, veliki broj porodica se nalazi u teskoj materijalnoj i finansijskoj situaciji. Problem je dublje, sistemske prirode, a dugorocno resenje zahteva napor celokupnog drustva, cemu se ne nazire pocetak u skorijoj buducnosti.

 

Ovo kazem jer jednokratna pomoc obicno ne znaci puno. Onaj cuveni primer mi pada na pamet: ,,umesto da nahranis nekog za jedan obrok, nauci ga da radi i obezbedices ga za ceo zivot.". 

 

Povrh svega ovoga, ljudi kod nas su postali krajnje nepoverljivi i nerado gledaju van okvira svog dvorista. Ne dozvoli da te to obeshrabri, jer ce se plemenitih ljudi uvek naci. Pretpostavljam da si mlad momak i da tek stasavas, medjutim ovo je izuzetno zrelo sa tvoje strane, i siguran sam da te ceka svetla buducnost.

 

Ono sto bih predlozio je sledece: 

- zbog nemalog broja prevara, bilo bi dobro da podelis jos koju konkretnu informaciju, kako bismo najpre prvo eliminisali tu mogucnost. 

- kao sto sam prethodno rekao, situacija deluje kao hitna, i mala, finansijska injekcija moze da pomogne, medjutim postavlja se pitanje sta nakog toga? Da li svakog meseca objavljivati slicne postove na ovom i drugim forumima? Zato je mozda dobro pozabaviti se i dugorocnim resenjem usputno.

- jedno od tih dugorocnih resenja moze biti pronalazak koliko-toliko stabilnog posla i redovne plate za tebe i tvog oca. Ja, nazalost, po tom pitanju ne mogu da pomognem puno, ali mozda ne bi bila losa ideja da sastavis opsirniji tekst gde ces opisati svoju situaciju i kvalifikacije tvog oca i tebe, i podeliti taj tekst na LinkedIn-u, Fejsbuku, Reddit-u, i slicno, ali i javiti se lokalnim firmama i birou za nezaposljavanje (ukoliko ovo nisi vec probao?). Prakticno, javiti se svuda gde se nesto ,,radi i posluje" a da je blizu tvog mesta boravka.

 

Dodao bih da ne ocajavas. Znam da ti se cini da nema izlaza iz situacije, ali zakon prirode je taj da se susrecemo samo sa onim problemima za koje vec imamo resenja, samo je potrebno malo kopanja da bismo do njih dosli. I ovo ce proci, kao i svi prethodni problemi do sada. U to budi siguran. Zato glavu gore i nastavi ovako hrabro. 

 

Srdacan pozdrav :)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne znamo ni ko si ni šta si, ni odakle si.

Život u Srbiji danas jeste težak i nema se. Ja ne znam kako je u drugim krajevima, ali kod nas realno ima posla za sve. Samo zavisi da li si spreman da radiš.

U mojoj firmi uvek fali radnika, ali priznajem da je teško i prljavo. Mladi se baš i ne otimaju da rade kod nas. Ali zato u Šimanovcima ima dosta firmi koje stalno primaju nove radnike. Plate su solidne, redovne, može da se živi.

Ne bih ja sad ovde da nekom govorim šta da radi i kako da se ponaša, samo bi želeo da kažem da ipak postoji neka mogućnost da se zaradi neki dinar. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav još jednom, ima li neko neki savet za neke pametne odluke u životu, svaki savet je dobro došao. Jednom sam čuo jednu rečenicu, " Da Prava informacija u pravo vreme najviše košta"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Zdravo, Lazare. Kolega @Bilence ti je dao izuzetno dobre savete. Nema tu nekog univerzalnog recepta i saveta ni za šta u životu, budi siguran. Trud bi možda bio najbliži tome, ali nekada ni to nije dovoljno…

 

Došao si na mesto gde ima mnogo izuzetno humanih ljudi, spremni da pomognu čak i totalnom strancu. Pa opet, maltene su svi ostali uzdržani, makar ovde javno. Probaj da razmisliš zbog čega je to tako. I opet, Bilence ti je dao izuzetno dobre savete, prođi ih opet, i više puta ako treba.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
On 4. 3. 2024. at 6:47, ivchaNB je napisao:

Lazare, napiši broj računa i podatke pa da ti pošaljem neku pomoć

Ne treba hvala 

Promenio član lazar00
Ostavio sam svoje privatne i podatke.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Lazare mislim da se ne treba zezati sa ovakvim stvarima. Nadam se da znaš priču o vuku i čobaninu, to je štivo još iz osnovne škole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja