Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet 600cc 2000 vracanje na fabriku

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Cao ljudi, 

 

Uzeo sam horneta prosle godine, i generalno radio je dobro osim u punim obrtajima i tripovima na niskim (nekad radi dobro nekad ocaj). Elem odlucio sam da ga vratim na fabriku, jer je imao onaj visokoprotocni filter vazduha i ispostavilo se dizne 126... Fabrika kaze za prvi i cetvrti #100, a za drugi i treci #102.

Nabacio sam fabricke dizne, ali i dalje nije to to, ocigledno moram da resetujem i sraf za stelovanje na fabricka podesavanja, i tu dolazimo do problema. Manual lista dva modela, ovaj SW type i except SW type:

image.png.772ae60f9b4d58f748e2ab594e98562e.png

Ono sto je cudno je sto je meni oznaka karburatora 49F[A]NK (ovo A je u nekoj kocki)... Sad ne znam u cemu je fazon, da li je meni karb SW type ili nije SW type?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije da umem da pomognem, samo znam da nikada ne bih pokušao da vozilo staro 20-ak godina vratim na fabrička podešavanja. Time bih se bavio isključivo na novom motoru, motoru kupljenom od prvog vlasnika...

 

Krajem prošlog veka kupim ja nekog Forda, mislim da je Orion bio. 18 litara troši! U neverici proverim ponovo, opet 18! Uzmem karburator (uzme majstor uz moju dozvolu) od Stojadina, probušim rupe i ušrafim ga, da vidiš kako je spao na 10 odmah posle toga!

 

Hoću da kažem, ja bih našao nekoga ko to ume da "nabudži" da radi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24

По здравој логици, твој модел је А и то припада "except SW type" категорији, ал опет можеш да се обратиш њима директ или неком мајстору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da bi vratio karburaciju "na fabriku", moraš da imaš SVE fabričko.

Auspuh komplet, kutiju filtera NE kasapljenu, originalni filter (ili zamenski, ne K&N i slični)...i set iglica i dizni koje se uparuju sa time.

To je ozbiljna zajebancija. Teraj to kod majstor Bokilića da izvuče iz toga maksimum.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja