Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Zdravo,vec duze vreme pokusavam da stupim u kontakt za nekim ko bi mogao da mi pomogne oko(problema)kojeg imam.U pitanju je Yamaha V Max 1200 1998.god. Jaca varianta od 150ks.Motor je od mog pojnog caleta i vec nekih 6-7 godina nije paljen.Znam da je malo pre nego sto je parkiran uradjen seris i ostavljen je da stoji tako.Zeleo bih da upalim taj motor i da polako pocnem da uzivam u njemu.Ne zelim da ga dajem bilo kome u ruke vec bih voleo sam da ga vratim u “zovot”.Zanima me da li neko mozda zna da mi kaze sta je potrebno da se uradi i na sta da obratim paznju,naravno prored podrazumevanih stvari(ulje,gorivo,kocnice..).U napred hvala. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Пре паљења источи сво гориво и сипај свеж бензин и допуни акумулатор. Требало би да релативно лако упали. Нека мало ради, до радне температуре, да течности проциркулишу. Пре вожње замени СВЕ течности (уље са филтером, антифриз, кочиону течност, карданско уље. филтере ваздуха и бензина. Планирај и замену гума. Опасна моторчина, уживај.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 339 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 2 sati, Деда Миле je napisao:

Пре паљења источи сво гориво и сипај свеж бензин и допуни акумулатор. Требало би да релативно лако упали. Нека мало ради, до радне температуре, да течности проциркулишу. Пре вожње замени СВЕ течности (уље са филтером, антифриз, кочиону течност, карданско уље. филтере ваздуха и бензина. Планирај и замену гума. Опасна моторчина, уживај.

6-7 godina stajanja, mislim da će morati nov akumulator odmah da bi zaverglao uopšte.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre 11 sati, Деда Миле je napisao:

Пре паљења источи сво гориво и сипај свеж бензин и допуни акумулатор. Требало би да релативно лако упали. Нека мало ради, до радне температуре, да течности проциркулишу. Пре вожње замени СВЕ течности (уље са филтером, антифриз, кочиону течност, карданско уље. филтере ваздуха и бензина. Планирај и замену гума. Опасна моторчина, уживај.

Veliko hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
On 5.1.2024. at 5:00, Dušan Brkić je napisao:

Veliko hvala na odgovoru.

Da li si ga upalio? S'obzirom da je sad dosta hladno nadam se da je negde ušuškan. To je ispravno što ti je otac uradi tj. uradio servis pa parkirao motor, uglavnom svi parkiraju sa starim uljem. @Деда Миле ti je sve objasnio, dodao bi samo da ne zaboraviš na saug kad budeš palio. @ironhorse je takođe upravu, verovatno je stari aku kaput. Ja sam verovatno malo bolestan ali ja bi sve pripremio i pre paljenja bi neku grejalicu (najbolje karolifer) usmerio prema agregatu i malo ga zagrejao pre paljenja iz razloga što toliko dugo stoji i sada je dosta hladno. Inače Vmax je motorčina ipo, ako ti je to prvi motor ili nije a nemaš puno iskustva polako sa njim (kad ga budeš vozio) , Vmax ide kao popizdeo a obrtni momenat ima kao kamion. Uživaj u njemu pogotovo što za tebe ima neprocenjivu vrednost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
pre 6 minuta, Hertzeg je napisao:

Da li si ga upalio? S'obzirom da je sad dosta hladno nadam se da je negde ušuškan. To je ispravno što ti je otac uradi tj. uradio servis pa parkirao motor, uglavnom svi parkiraju sa starim uljem. @Деда Миле ti je sve objasnio, dodao bi samo da ne zaboraviš na saug kad budeš palio. @ironhorse je takođe upravu, verovatno je stari aku kaput. Ja sam verovatno malo bolestan ali ja bi sve pripremio i pre paljenja bi neku grejalicu (najbolje karolifer) usmerio prema agregatu i malo ga zagrejao pre paljenja iz razloga što toliko dugo stoji i sada je dosta hladno. Inače Vmax je motorčina ipo, ako ti je to prvi motor ili nije a nemaš puno iskustva polako sa njim (kad ga budeš vozio) , Vmax ide kao popizdeo a obrtni momenat ima kao kamion. Uživaj u njemu pogotovo što za tebe ima neprocenjivu vrednost. 

Nisam ga jos uvek upalio,cekam da se vreme malo popravi,u svakom slucaju veliko hvala na savetima,jeste mi prvi jaci motot ali nije u planu(u pocetku)da se vozi redovno vec da bude vikend motor makar dok ne stekem neko iskustvo u voznji..Kada budem resio da upalim motor,javicu kako je sve proslo.i jos jednom hvala na odgovoriam

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja