Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor u Valjevu, pomoć

Recommended Posts

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Porez placas preko e uprave. Preko svog komputera se ulogujes. Trebaju ti podaci iz saobracajne, ma pratis upute. Izbaci ti uplatnicu , ti je plati online ili stampaj, prepisi, pa u postu uplati.

To ti je to , s tim i objedinjenom uplatnicom, koju ces isto tako nabaviti preko euprave , starom tablicom i saobracajnom , lk, otidi do supa. Ako ne razumes , a mrzi te  da guglas, plati uslugu agenciji da ti to zavrsi.

Sto se tice dovoza.

Nadji auto s kukom i iznajmi prikolicu sa ceradom, cca 10/15 eur dnevno i dovezi.

Ili idi na rizik, mapiraj puteve gde nema kamera i pici na svoju odgovornost.

Nikad neces sve detalje unapred isprognozirati. Kupuj il ne kupuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Iskreno, ne bih ti preporucio da voziš neregistrovan. Od Valjeva do Kaća ima brdo kamera, nema šanse da ga omane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Nema potrebe da vozim neregistrovan, otići ću pogledati i platiti motor, zamoliti prodavca da mi uradi tehnički, ja ću ga registrovati kod mene i sa tablicom otići po njega, jedino što nisam iskusan vozač i malo je hladno, ali ako ne mogu da ga doteram iz Valjeva do kuće onda i nije za mene motor.

Ovo sa e upravom sam radio kada sam kupovao automobil, samo sam malo zaboravio, pa da pitam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Lep je motor. Po meni ti je bolje da iznajmis kombi ili prikolicu i lepo kao covek odes i natovaris ga, a ne da se smrzavas. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Jesi li se dogovorio sa prodavcem? I kad si planirao da ga uzmes?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Dogovorio sam se, idem u četvrtak, napisaću ovde kako se završilo.

Samo da kažem da sam pitao par ljudi koji se bave prevozom stvari iz mog mesta za prevoz motora, i cena je bila od 150 eur pa nagore,

a kolega sa foruma se javio i ponudio mi daleko povoljniju cifru za prevoz, ispod 100 eur,

tako da pozdravljam zajednicu bajkera.

A ja ću najverovatnije da ga doteram sam.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Super, odlična cena... Javi sta je bilo pa se nadjemo kad malo vreme dozvoli, bas bih voleo da ga vidim uzivo!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nikome ne bih preporučio da vozi neregistrovan motor, iz milion razloga. Ali...

Pre nekoliko godina smo otišli do Vrnjačke banje po motor. Drugar video, i kupio HD. U danu smo završili prenos, i odmah registraciju, bez tablice. Nju je naknadno uzeo u Bgd. Tražio ja probnu tablicu za motor, nemaju. Nema veze, teram ga ovako. Bez tablice, kamere nema šta da snime. Prošao lagano do Preljine, pa na auto put Miloš veliki, sve do Bgd. Uredno platio kategoriju za motor, i stigao bez problema. Međutim... prvo sam napisao da to nije pametno. Prva patrola, kazna. Ne daj bože udesa, kazna, itd... Kombi, prikolica, najjeftinije, i najmirnije rešenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: GSXR turbo

Pre pola sata, u veliiiikom selu u Vojvodini crno crveni ne tako velki Enduro....bez tablice....i zašto ne voziti bez tablice ako ti je Bog ujak ili ti je tata "neko"....uvek možeš reći čika policajcu: znaš ti 'ko sam ja? " To uglavnom u nedođiji može da pomogne....

Jednom davno (1997) dok sam vozio Super Teneru zapucam u jednosmernu ulicu. Kad tu čika policajac i zaustavi me....rekoh mu "neko je okrenuo znak"....odgovor je bio: " tebi se nešto u glavi okrenulo ajde beži idem da zaustavim onu žensku na biciklu"....

Poz iz Bayern....Inst. B u odlasku

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Samo da javim, motor je kupljen, overili smo ugovor kod notara,

pokupio sam tablicu i saobraćajnu.

Pošto nemam ujaka,  tata mi je niko, a i ja sam takođe niko i ništa,

čovek će uraditi tehnički, poslaće mi poštom, ja ću otići u MUP odjaviti motor, platiti porez i registrovati motor,

pa tablicu pod mišku i na bus  po motor.

Slike slede, inače motor je kao lutkica sa svim onim koferima, a ima i "original" kožne bisage koje idu uz takav motor.

Hvala svima na savetima.

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 255 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Cestitke na motoru, puno sretnih kilometara zelim!

Dobro se navuci kad budes isao po njega. Ako jos nemas, kupi kisno odijelo, relativno jeftino a efektno rjesenje ako nemas dobru zimsku moto opremu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Čestitamo na pazaru! Lep si motorin kupio.

Inace, taj agregat je bukvalno polovina agregata iz zx10 Tomcat, a naslednik je en450 koji je opet bio polovina mašine iz gpz900r. 

Koliko je dobra osnova govori i podatak da ga je Kawasaki ugradjivao dugi niz godina u tri različita modela, tako da pored en500 isti motor goni enduro kle500 i sportski gpz500s. U svoj najjačoj verziji ovaj "mali Ninja" grabi preko 200 km/h. 

To tebi verovatno nije ni bitno,jer da si hteo brzinu ne bi kupovao customa.

Srećno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Hvala svima na čestitkama, moram priznati malo sam i iznenađen ovolikim pozitivnim porukama na forumu.

Neću još ići po motor dok ne prođe ovaj najavljeni minus a  i neću biti tu sledećih nedelju dana.

Prodavac je više nego korektan i rekao je da motor može da stoji kod njega u garaži dok ne dođem po njega.

Inače verovatno znate a možda i ne znate kakvih sve ljudi ovde ima,

dobio sam odmah privatnu poruku da čovek nudi svoju zimsku i kišnu opremu da mi pozajmi da odem po motor pošto je dobro procenio da ja nemam trenutno ništa od opreme.

Neću ga imenovati pošto verujem da dobri ljudi ne vole da se ističu.

Znači nešto sasvim drugačije od onog što srećem svaki dan oko sebe.

U to ime živeli.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Svaka cast na kupovini, ja se kao bivsi vlasnik radujem i nadam se da cu ove godine i da ga vidim uzivo. Mnogo lepih kilometara ti zelim.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja