Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje po Italiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Crossrunner

Pozdrav svima. 

Novi smo na forumu. Planiramo putovanje po Italiji sledeće sezone. Krenuli bi u junu . E da imamo dosta iskustva u putovanjima

Naš ( ja i supruga kao suvozač) plan otprilike izgleda  ovako. 

Trebinje pa u Dubrovnik na trajekt do Barija. Onda Alborabelo pa do Matere. Iz Matere bi preko Amalfi obale do  Napulja. Onda na sever u Firencu i preko Venecije do Celja. I onda lagno  nazad za BGD.  Ne bi prelazili više od 350 km dnevno . To planiramo da traje nekih 15ak dana. Ako je neko bio da napiše naki savet tipa gde spavati šta obići pogotovo posle Napulja. Dotle nam je o.k plan . Ili šta izbegavati .

Hvala  unapred .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ako još uvek planirate…

 

Ja sam sad za praznike prošao jug Italije (Apulija, Bazilikata, Kalabrija, Kampanija…).

 

Savet za Apuliju - ravna ko Vojvodina i nema krivinavih puteva. Svi gradovi su lepi da se vide (Alberobello, Brindisi, Lecce, Ostuni, Taranto, Santa Maria…).

ali ako planirate skroz na sever onda nemate vremena (i kilometara) da se zadrzavate previše…?

Alberobelo obavezno.

 

Matera je vec u regiji Basilicata (koja je mnogo lepša za vožnje motorom) i nije preporucljivo da se grad obilazi usred dana ako su temperature preko 20 i kusur (naročito ne u moto-opremi).


Ja sam bio pre dve godine krajem juna i hteo sam da svisnem u šortsu i majici…

Čisto kao primer: vodjene ture krecu od 18h. Mi smo morali da se vratimo u Bari pa smo tamo bili 11-16h i jedva smo izdržali koliko je bilo vruće, mislim da je bilo ispod 30 stepeni tada.

Ako nećete da vas opali sunce, onda spavajte negde blizu Matere da možete opušteno da stignete do smeštaja.

 

U Basilicati postoji fina (preporucena u Materi) ruta kroz planine: od Potenze pa ka moru preko: Anzi, Laurenzana, Corleto, Armento, Missanello, Senise, Noepoli, Terranova (ja je preskočio), pa do mora (ako uopšte planirate na Jonsko?).

 

Ako planirate regiju Calabria, nacionalni park Sila je meni bio prelep (od Cosenze ka Crotoneu koji je realno obican grad).

Reggio di Calabria je po meni vredan posete (riva koja gleda na Siciliju, pešačka zona, Castello Aragonese…).

 

Sto se Amalfija tiče, tamo su tolike gužve da vožnja i nije bas za uživanje.

Jedva da ima gde da se zastane usput i uživa/fotografiše, naročito ako idete odozdo (pa su stene desno, a more levo).

pritom zabari na motorima divljaju kao da voze motogp, turisti u automobilima više gledaju kroz prozor nego u saobracaj/reteovizore, a povremeno se natrci i na autobus lokalni koji onda napravi kolonu sve do sledeće stanice.

 

meni je tetka koja živi u Napulju rekla da je zapravo najbolje obići taj deo brodićem (pa mozda da razmislite o toj opciji?).

 

Meni je za Salerno-Amalfi-Sorrento-Napoli trebalo preko 3 sata (sa povremenim zaustavljanjima).

 

preporuka za zalazak sunca: Sorrento ili neko mesto odatle ka Vezuvu sa pogledom na Napuljski zaliv.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Sto se severnog dela tiče, nikada nisam išao motorom, ali možda na putu do Firence vredi skrenuti do Perudje i Asizija… (opet zavisi od toga koliko imate vremena).

 

Takodje imate iznad Napulja:

- Capua (ostaci arene kod Kazerte)

- Montecassino (malo dalje ka Rimu)

 

Naravno Pompei se podrazumevaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Autoputevi na samom jugu (npr. Apulija: Bari-Lecce) uglavnom nemaju kontrole prosečne brzine i ne naplaćuju se… imaju povremeno najavljena mesta za kontrolu, ali retko sam video kameru, policiju (stacionarnu) nikad, samo jednom su projurili pored mene i izveli na pumpu jedan auto… 

 

Vec deo ka Napulju od Kalabrije ima sistem Vergilius (meri prosečnu i trenutnu brzinu), a dalje ka severu je sistem Tutor.

 

Ja nisam skontao kako to zapravo funkcioniše jer se dešavalo da zabari voze preko 150 upravo tuda.. verovatno znaju za neku caku.

 

 

Najvise smaraju kontrole po regionalnim putevima i stalno se nailazi na upozorenja CONTROLLO ELETTRONICO DELLA VELOCITÀ… nekada se ne naidje na uredjaj, nekad je okrenut samo čeono a nekada snima otpozadi ili obostrano…

 

Receno mi je da je rok 90 dana za dobijanje kazne (bar za Italiju), pa ćemo da vidimo :/

 

u par navrata sam naivno spustio lanac preko tablice, ali kapiram da mogu da te nadju i identifikuju preko ostalih 68 snimaka na kojima te imaju bez lanca… 

 

jedan momak mi je prisao na semaforu  bas u Sorentu da me upozori da mi je tablica pokrivena i da rizikujem da me policija zbog toga pojuri.. nisam stigao da ga pitam kolika je kazna za to…

 

kroz brda je kontrola brzine nešto redja, jer nema naseljenih mesta, kroz mesta je uglavnom 50km/h (+\- 10), pa ako budete izbegavali autoputeve, onda bolje kroz brda, ako postoji više opcija…

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Crossrunner

Hvala na informacijama. Na putovanje krecemo 9 juna.  Idemo u Drac na trajekt. Dubrovnik nema nocnu voznju. Necemo na jonsko more, u Materi ostajemo dva dana. Za Amalfi obalu smo odvojili ceo dan jbg ako bude guzve. Auto puteve maksimalno izbegavamo dosadno je. Reci kako si presao jadran Drac mi je malo nepoznanica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Po meni, od Salerna do Sorenta je greo'ta biti samo dan. Sve je prelepo. Ako imate vremena, obavezno brodićem uz obalu. Računajte na ludačku gužvu, i na isto tako ludački saobraćaj. Amalfitanu ne zovu za džabe đavolskom magistralom. Dovoljno će vam biti da vidite da ne postoji ni jedan, ali apsolutno ni jedan, lokalni ni auto ni motor koji je ceo. I morate biti oprezni apsolutno non stop. Iza svake krivine je potencijalna potpuno nepredvidiva situacija.

Ako vidite da je neki kruzer u luci Amalfi, to znači da nema slobodne stolice ni u jednom lokalu u celom Amalfiju.

Gužva, ništa jeftino ... ali Amalfitana je nešto prelepo. Od istorije do gastronomije. Pa onda Capri ...

Elem, ko što rekoh, malo dan ... 20180911_172727.thumb.jpg.da5ec28258cd4851155b9c8afb97ff65.jpg

U Napulju nemojte slučajno da propustite Pompeje. 

Sretan put unapred!

20180911_195813.thumb.jpg.edeee19b25674d20b18b2adad2b9edb7.jpg

 

20180912_150835.thumb.jpg.1d9f7970171f5be07faae99a361ab150.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja