Jump to content

Moto Zajednica

vespa et2

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

poz, odlucio sam da cu do proljeca ostaviti skuter u sebe i tek na proljeće kupujem saltaca

 

imam skuter piaggio vespu et2

na skuteru jw prije mozda 600 km zamijenjen klip, karike, cilindar, lezajwvi i semerinzi radilice.

ugrijavan je prije svake voznje i nisam ga vozio preko pola gasa prvih 200tinjak km.

sa skuterom nemam nikakvih problema samo me zanima mogu li kako jeftino max brzinu povecat, vozio sam je mozda 62 63 pa kontam mogu li kako izvuci do 70 km/h i kako

nije mi u planu kit pa molim da to ne prelazete

 

hvala unaprijed :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Moj ti je savet da ne diraš ništa. Ako na proleće kupuješ novi motor, vozi ovaj takav kakav je i uživaj. Vespa je to... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 5 sati, zhex je napisao:

Moj ti je savet da ne diraš ništa. Ako na proleće kupuješ novi motor, vozi ovaj takav kakav je i uživaj. Vespa je to... 

Ma ovakav mi je malo spor za na magistralu, skoro svakom autu se pomicem da me pretekne da ne pravim kolonu iza sebe, a ne zelim ni unistavat motor sa kitom i pravit da ide 80 90 na sat ako nije pravljen za takvu voznju, al mislim da bi 70km/h bilo idealno za magistralu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Poravnjaj kod strugara polutke varijatora...Inače uništićeš ga sigurno ako ga voziš pun gas.

Nezgodno je što et ima točak 10'' liberty 50 2T ide 70 ali je točak 14''

Mislim da rezonator teško može da se upakuje na et,ali ako može to ti je minimum,znači ppravnjaj polutke varijatora i auspuh .Za ravnjanje polutki moraš da guglaš ili nađi na YT Mravics Garage tu ima par klipova baš na temu tuninga.

Promenio član Cvijanović
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pazi....kod skutera je to drugačije od motocikla.Džabe ti dizna i karburator kad si limitiran sa prenosom.Dobićeš nešto u startnosti,ali tebi treba da varijator digne kaiš što više.

Imaš forume koji su baš za tjuniranje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ako si kupio nov skuter onda ima,kod polovnih su velike šanse da je nema...Nije to na kvačilu to je prsten između polutki varijatora koji služi za brzinsku blokadu.Skloniš prsten,ako ga ima+kod strugara svučeš plutke sa unutrašnje strane i eto ti lakih 70 na sat.Koliko treba skinuti matrijala,to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 4 sati, Cvijanović je napisao:

Ako si kupio nov skuter onda ima,kod polovnih su velike šanse da je nema...Nije to na kvačilu to je prsten između polutki varijatora koji služi za brzinsku blokadu.Skloniš prsten,ako ga ima+kod strugara svučeš plutke sa unutrašnje strane i eto ti lakih 70 na sat.Koliko treba skinuti matrijala,to ne znam.

Ma za to na variatoru znam, nego sam vidio kod mravic garage da ima blokada koja kao ne dozvoljavada se polutke kvacila sire kolko maks mogu i to se skine i skuter bolje ide 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja