Jump to content

Moto Zajednica

Akcija Dobrovoljno Davanja Krvi 31.1 u Novom Sadu

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ma sjajno, nemam reci, sve pohvale na odzivu i raspolozenju!

Kako sam cuo, troje davalaca iz Zrenjanina, dvoje iz Temerina ali jedan davoc i iz moto-klubova, sto samo moze da znaci koliko smo dobro razumeli sustinu ovakve jedne akcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Sta reci osim da je cela ekipa super.

Vidim da ste ostali u fashionu dosta, prolazio sam oko 13,30h bulevarom kada sam isao na posao i bacim pogled ka fashionu a motori uredno stoje ispred ;D mrzim ovaj moj glupavi posao,razmisljam da predjem u subotare ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Sto si se stis`o , daj bar malo vece slike!  :-X :D

 

Ima puno fotki pa reko da ne ubijem one sa slabijom konekcijom, narezaćemo fotke na CD pa će da dostavimo svima.  ;)

 

Eto akcija je prošla, mislim da je odziv bio odličan ma da očekujem da će vremenom biti još bolje. Na žalost niko nije zveknuo u nesvest ali smo mi na par fotki odlično odglumili horor varijante.

 

Da spomenem i onog plemenite krvi...  :)  šta kasti ........... šta li je ponudio doktoru....... samo kap krvi je pustio....  :D  :D  :D

 

Druženje u Fashionu je potrajalo skoro do četiri sata, jedva se raziđosmo.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

E sad evo i siže Akcije : imali smo 10 dana za pripreme , obavili značajan zadatak stvaranja kontakta sa ljudima iz Zavoda za Transfuziju sa kojima ćemo i dalje saradjivati , za Akciju sa prijavilo 30 ak ljudi od čega se bneki nisu pojavili ( što je normalno) ali su na njihovo mesto došli drugi ( što mi je još milije).

Sve u zbiru dali smo 23 jedinice i imali smo 5 odbijenih ( medju kojima sam na žalost bio i ja ).

Akciji su prisustvovali ljudi iz Novog Sada, Temerina , Zrenjanina , Vrbasa , Sremskih Karlovaca , i Bačkog Dobrog Polja.

Asocijacija je obezbedila fornete i sokove a za sledeći put nadam se nekom pasulju ili tako nečem sličnom.

I još važnije napravljan je pomak u dogovoru sa Zavodom da se članovima Asocijacije , koji su davaoci krvi napravi , za nedaj bože nesreća , prioritet za krvne jedinice iz Zavoda.

JOŠ JEDNOM VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU SE ODAZVALI NA AKCIJU!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Grofe i svi ostali,

 

Super ste odradili...i onda kazu Lale jedu slaninu pa imaju holesterol, a u Beogradu pola davalaca odbijenih zbog pritiska, ukljucujuci i mene.

 

Makins, dobre slicice koje su na pravi nacin ilustrovale pricu - bravo jos jednom za sve ucesnike.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Predlazem da se sledeca akcija zove:"Dobrovoljno davanje krvi-Vojvodina"

Jer dolazi dosta ljudi koji nisu iz NSa pa je sebicno da ih "svojatamo" i ako su nasi! ;D

Koliko znam slikali su Maki,Dule,Davor i moja malenkost,ako sam nekog preskocio,izvinjavam.

Moj drugi predlog je da svi doturimo svoje fotke,recimo Makinsu pa da ih objedinimo,narezemo i podelimo svim ucesnicima i zainteresovanima.

Izjavljujem pod punom odgovornoscu da sam bez ikakve prisile odlucio da doniram i narezem diskove svim zainteresovanima. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
Koliko znam slikali su Maki,Dule,Davor i moja malenkost,ako sam nekog preskocio,izvinjavam.

Moj drugi predlog je da svi doturimo svoje fotke,recimo Makinsu pa da ih objedinimo,narezemo i podelimo svim ucesnicima i zainteresovanima.

Izjavljujem pod punom odgovornoscu da sam bez ikakve prisile odlucio da doniram i narezem diskove svim zainteresovanima. Zelenko

Usvaja se .

redlazem da se sledeca akcija zove:"Dobrovoljno davanje krvi-Vojvodina"

Jer dolazi dosta ljudi koji nisu iz NSa pa je sebicno da ih "svojatamo" i ako su nasi! Zelenko

U potpunosti tačno.

Sledeći put ćemo tako. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

evo da se nadovezem i ja, naredno davanje krvi predvidjeno je po Planu za 01.05., odnosno, za sada razmatramo mogucnost razdvajanja dana za danom, tako da NS bude 02.05. i to iz vise razloga. Prvo, tada se navrsava tacno tri meseca za davaoce, ali su i Zavodi na minimumu sa rezervama, te je datum izdiktiran bas od strane Zavoda. Drugo, ukoliko bude lepo vreme, mozemo jedni drugima u posetu motorima, Vojvodjani u Bgd da prave guzvu, sutradan uzvrtano, a jos uvek nismo sa niskom ekipom razmatrali niske termine i uklopivost, ali u svakom slucaju, po Planu je tada i kotlic. Najverovatnije pasulj, iako su izmene u pozitivnom smeru moguce i uvek dobrodosle, jelte :)

 

Kako je Grof vec naglasio, zaista premalo vremena za pripremu i izuzetan postignut rezultat u svakom smislu, od organizacije akcije, preko kolicine donirane krvi, pa sve do sjajnog druzenja i ucvrscivanja medjusobnih veza oko ideja koje su nas i na forumu vezale.Opaska za naslov teme ne samo da je tacna, vec i neophodna jer cilj je zaista bio da se omoguci u vise lolaklnih centara svima da iskazu svoju humanost, pa je NS prakticno zamisljen kao centar okupljanja, a ne kao iskljucivi ciljni ambijent.

 

Objedinjavanje foto/video arhive je zaista vise nego potreban posao, ta arhiva je u nekim situacijama mozda i oslonac za buduca desavanja, ali u svakom slucaju je jedna sjajna uspomena za svakog ucesnika.

 

Jamana, cifre su tu, turiranje moze da pocne, svi smo se potrudili sa svoje strane ali naprosto je rezultat taki-kaki je, pa je sezona turiranja otvorena, jelte :)

 

Hmmm, ako nista, imali smo bar duplo vise odbijenih, da se u necemu i pohvalimo  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na moju zalost,ali na srecu buducih ovakvih akcija,nisam bio u mogucnosti da prisustvujem ovom divnom gestu jer trenutno na Tari popravljam krvu sliku.Morao sam da se potrudim odmah jutros da vidim na netu kako je prosla akcija i naravno da sam u potpunosti siguran da ova (i ne bas tako mala) grupa malih ljudi u stvari prerasta u grupu VELIKIH ljudi sa velikim i nesebicnim srcem.

Izuzetno mi je drago da sam deo te skupine ,mada to jos nisam narocito dokazao .

Puno pozdrava sa Tare  za sve BJB clanove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Juče nisam stigao da napišem moje utiske jer sam bio zauzet sa vraćanjem crvene tečnosti u moj organizam,i da se pohvalim uspeo sam.Šalu na stranu napokon sam upoznao ekipu iz Novog Sada šta reći o njima šašavi kao i ja biće tu druženja kako ja vidim.Što se tiče davanja krvi prošlo je ok,malo nas je bilo ali ako i to malo nekome pomogne to znači akcija je uspešna.Mene je malo sramota zbog klubova iz Vojvodine ja sam član i predsednik M.C Patriotsa koji ima 30 članova i ali samo jedan je došao na dobrovoljno davanje krvi i još je bilo jedna članica i jedan član iz M.C Wrong Way iz Zrenjanina i kasnije je bio i jedan momak iz nekog kluba koji neznam jer nisam već bio tamo nego čuo,al na susretima nas ima na hiljade i samo da nas je bio 10% oni iz zavoda bi radili dva dana i noći,ipak sve u svemu nije loše.

Ako sam nekog izostavio jer nije nosio nikakva klubske oznake nek me ispravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Ajd' da se i ja zapljunem. Bilo mi je lepo, malko smo iskrvarili i napokon sam upoznao neke od clanova. Doduse nisam mogao duze da ostanem jer sam imao nekog posla, ali sezona i druzenja su tek pred nama tako da bice jos vidjanja u buducnosti. Pozdravljam i vidimo se uskoro!

Umalo da zaboravim. Kad napravite tu kompilaciju slika obavezno javljajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo, drugari! Nezavisno od broja jedinica, akcija je uspela jer je jos jednom upoznala ljude koji su se do sada samo virtuelno druzili... Mada, ni 21 jedinica krvi postignuto bajkerskom akcijom i to 31. Januara - nisu neuspeh! :)

 

Svaka cast svima koji su dosli, a posebno 'svaka cast' nasim momcima iz organizacije koji su i ovu akciju uspesno i poprilicno samostalno organizovali i obavili. Ove godine nas sve ceka puno akcija humanitarnog karaktera, cija uspesnost zavisi upravo od ljudi koji te akcije treba da nose. Tim za Vojvodinu ocigledno imamo i to je prava stvar. Tim koji ce svakim danom biti sve jaci i koji ce okupljati sve vise ljudi. Bravo!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: novi sad

Izjavljujem pod punom odgovornoscu da sam bez ikakve prisile odlucio da doniram i narezem diskove svim zainteresovanima. ;D

 

Nemoj lebac da mi uzimas :) :) :). Ja cu da ti nabavim prazne cd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

i kasnije je bio i jedan momak iz nekog kluba koji neznam jer nisam već bio tamo nego čuo,

 

  Da dodam,  - ne znam ni ja coveka, al kolko sam video po oznakama koje je nosio - covek je iz novosadskog kluba " Motorcangla " .  Kad je dosao - red je da se zna  !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Tako je  MK Motorcangla je imala svog predstavnika na akciji, i ovim putem pozdravljam njega i ostalu  braću i sestre iz  Motorcangle.

 

Što se tiče ljudi koji inače daju krv a termin im nije bio usklađen sa ovom akcijom, pa eto sad se zna da je sledeći termin 1 tj. 2 maj pa bi ih molio da da se prilagode, za ove sa visokim pritiscima, masnoćom itd... pa neka se ugledaju na mene i Arpada  :D  :D  :D  eto kako mi imamo lepu liniju!!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Tako je  MK Motorcangla je imala svog predstavnika na akciji, i ovim putem pozdravljam njega i ostalu  braću i sestre iz  Motorcangle.

 

Što se tiče ljudi koji inače daju krv a termin im nije bio usklađen sa ovom akcijom, pa eto sad se zna da je sledeći termin 1 tj. 2 maj pa bi ih molio da da se prilagode, za ove sa visokim pritiscima, masnoćom itd... pa neka se ugledaju na mene i Arpada  :D  :D  :D  eto kako mi imamo lepu liniju!!!  ;)

 

Tacno,nije dzabe krug savrsen oblik! ;D

Imas PP!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Daklem... ko ima kakvih slika sa akcije, neka ih dostavi Dalmatinu (koji stalno visi na već poznatom nam mestu  ;D)  pa će ih ja pokupim i umnožim i razastrem po belome svetu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Svaka cast na akciji...

Ovo mi je prvi put da sam propustio ovakvu akciju ali sam imao zdravstvenih problema...

Doduse iovako ne bih mogao da dam krv jer sam skoro dao ali mi je strasno zao sto nisam mogao upar s`vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

i kasnije je bio i jedan momak iz nekog kluba koji neznam jer nisam već bio tamo nego čuo,

 

  Da dodam,  - ne znam ni ja coveka, al kolko sam video po oznakama koje je nosio - covek je iz novosadskog kluba " Motorcangla " .   Kad je dosao - red je da se zna  !

 

 

Primetio sam da taj covek iz Motorcange na prsluku (preteranom prsluku koji kosta vise nego moj motor) ima plocicu sa imenom Bole ili Boki.Hm,mozda nije ni Bole ni Boki ali definitivno je imao plocicu sa imenom ;-) .Eto bar donekle smo mu dokucili indentitet he he he.Ne bi bilo lose da se prijavi,posto je JEDINI davalac iz novosadskih moto klubova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja