Jump to content

Moto Zajednica

Peda rocket 50cc gy6

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Cao svima,imam problem sa pedom,naime poceo je slabo da ubrzava i start je bio slab,vremenom sve je bio losiji toliko da uz brdo nece nikako. Da skratim nemam nikakvog iskustva sa motorima,mehaniku poznajem dosta. Bukvalno sam sve izmenio od elektronike i mehanike i dalje nece da vuce,pali na zub,garavi mi svecicu kao da je bogata smesa... To je ukratko da ne duzim. 

Hvala svakom dobronamernom savetu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: PEDA ET 50

+Meni je bio slucaj da se zapusio filter vazduha, ocisti sundjer i ono crevo sto vodi do filtera (nije od karburatora vec ono drugo) skini i odvrni jedan mali sraf tu imas sito i ocisti i kasnije sve vrati. Preporucujem da sundjer ocistis benzinom i dobro osusis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Zaboravio sam da napomenem da skuter skoro nov,nema jos 2 god,nije puno presao.a ja sam isao redom menjao sve,sad je opet nov. Jedino sto nisam zamenio je ploca paljenja tj namotaje,sad to planiram ovih dana i onda sam stvarno sve moje ideje potrosio a sto se tice filtera i to je sve novo stavljeno...sva creva,proverena,vakum,auspuh sve cisto prohodno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Danas zamenio namotaje,nisam primetio nista ni na starom delu,sem sto je bilo puno prasine i naslaga na magnetu,sve ocisceno i vraceno sa novim namotajima...malo sam dobio ali i dalje uz brdo nece do pola brda i stane... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Šta da staviš sunce ti žareno...jel znate vi uopšte šta imate, šta radite.....i šta ovaj lik na klipu radi?

Baci to kinesko govno, nemoj da mučiš ni sebe, ni njega, ni forum...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Ja znam dobro sta imam i sta sam video na klipu mozda se sali mislio sam,ali i dalje nemam neku smernicu gde da bacim pogled bar neko da kaze e vidi tamo onamo pa i neki corsokak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1917 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ogranicen si na 50 ccm,to ide jako slabo.Jos Peda koja je slabog kvaliteta,i kontrole delova.50 km/h moras da prihvatis,i to sa skinutim blokadama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Sto si tiče karburatora i ja najviše sumnjam u njega a kupio sam novi,pa kupim set za reparaciju za stari ali ne dobijam nista,dizao iglicu spustao,stelovao vazduh onako ovako ne znam sta cu dalje sa njim, a sto se tiče brzine voznje isao je do nekih 60 kmh nemam pojma koliko je realno i uz neke uzbrdice do 25kmh sad na ravnom ide do 30 a uzbrdo stane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Tako smo svi počinjali...
Sjebemo sami i na kraju oteramo kod majstora...
Ovaj nas odere jer smo čačkali sami pa mora naša sranja da popravlja, ali osmeh je na licu čim sedneš na ispravan motor...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ma to se vidi da si iskusan...

Nego, imam jedan prijateljski savet, teraj to kod majstora!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Vala ste mi pomogli svaka cast,nema sta da se zameri,jedan poslao da kupim cdi koji nema veze sa ovom masinom,drugi da ga bacim,treci ceni moje iskustvo ili neiskustvo...  Hvala svakako i u zdravlju terali svoje masine,pune gume i ciste ulice. Pozdrav...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Kasno vidim temu. Te savete da nešto baciš, da ne gubiš vreme sa tim smećem itd. ne prihvataj, jer ima mnogo kineskih motorića koje ljudi godinama voze uz normalno održavanje bez ikakvih problema. 

 

Po meni, iako imaš iskustva, ideš pogrešnim tokom rešavanja problema. Rešenje nije da se menja sve redom, već da se utvrdi šta je. Treba krenuti redom ispočetka, jer ti je neka sitnica promakla. Negde imaš falš vazduh, nemaš dobru varnicu ili slično... Ne treba odustajati jer su to jednostavne mašine i treba da rade bez problema. Nadam se da si u međuvremenu rešio problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Peda rocket 50

Kao prvo hvala na razumevanju,iskustva imam dovoljno na automobilima,na motorima nemam nikakvog. Krenuo sam redom da pregledam delove za koje sam smatrao da mogu da mi prave problem,nisam naisao na neki problem iskreno sve je to delovalo u skladu sa kilometrazom ali posto su novi delovi prilicno jeftini i dostupni menjao sam. Problem nisam resio,iskreno nemam puno ni slobodnog vremena ali planiram sa lepsim vremenom da se pozabavim i da resim konacno nadam se. Zadnje sto sam pregledaoje zadnji diferncijal,ili kako vec da ga ko zove,oprao lepo proverio konuse i lagere,nisam stigao da vratim i sipam ulje,bilo je hladno. Sad se opet nesto premisljam da pregledam taj fals vazduh, varnica je po meni dobra struja stabilna,sve je i zamenjeno. Videcu imam jos nekoliko ideja cekam lepse vreme. Javicu ja svakako sta je bilo ali sad je sigurno nesto vrlo banalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja