Jump to content

Moto Zajednica

Registrivanje A2 motora na A1 kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Pozdrav svima, porebna mi je Vaša pomoć u vezi registrovanja jednog motora sa A2 kategorije na A1. Dakle, početak priče je da sam prodao svoj motor i da hoću da kupim drugi, u pitanju je Aprilia RS 125 Extrema, to je jača verzija od 18KW odnosno 24KS. Dosta ovakvih motora se na našim oglasima vodi (u saobraćajnoj) na A1, ali ne i ovaj koji ja hoću da kupim pa me zanima kako mogu da registrujem motor da se u saobraćajnoj vodi na A1. Drug mi je pričao kako u Švajcarskoj imaju drugačiju saobraćajnu nego kod nas pa mene zanima malo detaljnije kako to funkcioniše i da li je moguće uraditi tako nešto kod nas i ako ne neka najbliža država gde je to moguće. Hvala unapred, pozdrav.

IMG_20231009_131307.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1934 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Zar nije jednostavno da zbog konjaze predje na A1?Ako ima sve ostale papire.Tako su neki Tomos APN presli u A kategoriju.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3082 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ama stara stvar, samo kolega barata dezinformacijama.

Ima motora koji su u Švici recimo, imali fabričku blokadu, zbog ispunjenja zahteva kategorije. Onda su sa A1 u saobraćajnoj tamo ili ovde skinute blokade, i voze se "legalno" iako su jači.

Dakle, može eventualno da se nađe jači motor koji se vozi sa A1 dozvolom, ali neće da može obrnuto, ako mu već u saobraćajnoj piše prava snaga\kubikaža.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja