Jump to content

Moto Zajednica

Ews greska i ne svijetli zelena lampica?

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav,

 

tek sam kupio bmw r 1200 gs, godiste 2008 i drugi dan sam vec u problemima. 
 

Prvi dan sam odmah primjetio da nece odma da upali nego sam morao par puta okrenuti kljuc i nekako sam uspio upaliti, jedanput mi se ugasio dok je radio u mjestu. 
 

Navece sam ga ugasio, ujutro sam pokusao da upalim ali nece. 
 

Ne svijetli zelena lampica od neutral, na displayu pise EWS! i ne mogu da mijenjam opcije na dugme INFO. 
 

Modove voznje prebacuje na displayu. 
 

Da li je do antene koja ocitava kod kljuca (Ra), nesto trece ili ono cega se najvise bojim ECU?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jesi probao da zamenis bateriju na kljucu?

EWS je definitivno nesto vezano sa kljucem, citam na netu bilo je i opoziva tih modela zbog problema sa antenicom koja cita kod kljuca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nisam strucnjak ali me zainteresovao tvoj problem pa guglam i ja, ovo za bateriju sam onda i ja lose shvatio.

Kazu da motori 2007-2008 imaju opoziv zbog antene.

Baci pogled na link, mozes i po serijskom broju da vidis da li je antena menjana ili ne

 

MOTORCYCLEINFO.CO.UK

BMW EWS – Electronic Immobilizer on CAN-bus BMW motorcycles EWS failure has been known to be an issue with the...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ma sve sam forume iscitao i sve probao. Navodno ove sa serijskim brojem koji zavrsava sa 247 su sa popravljenom greskom ali i dalje ima problema. Iskreno nadam se da je do nje…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Cudi me da se niko ne javlja na ovu temu ali evo update. 
 

danas smo ja i kolega zamijenili antenu i upali motor sve ok. Ostavimo ga da radi i nakon 2–3 minute se ugasi. 
 

Pali - gasi kontakt pojavi se zeleno N motor upali i krenem kuci. Nakon nekog vremena opet se ugasi opet ga prevarim na kljucu i nekako dodjem kod kuce. Ima li neko na ovom forumu da me bar usmjeri koje zice bih trebao gledati ima li neki relej koji bi mogao zatajiti i slicno? Svaka ideja je dobrodosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

(Đunti je rečeno da treba da se skloni sa foruma, neki komentari nisu bivali prihvatljivi, BMW populacija se zbog neprijatne atmosfre se već odavno preselila na nekoliko Viber i Fejs grupa, ne pratim više forum, tek tu i tamo dobijem na mail po neko obaveštenje.)

 

Da se pogledaju kleme na akumulatoru, sistem kačenja ne garantuje da su kontakti stabilni. Ako se displej podiže sa zadrškom, može  kontakt brava, mikro prekidači i na kraju, mikro prekidač komande kvačila, moraju oba kontakta da spajaju, možda prvo to pogledati. Može i čitač brzina na menjaču, ali je to retko slučaj, da ne zaboravim, prekidač ćopave. Ne bavim se inače auto elektrikom, tako da toliko od mene. 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ne znam kako da prokomentarisem prvi pasus :neznam:

Meni licno je uvek zanimljivo da procitam pisanja majstora na forumu a polako se to gubi. Danas trazio vlog Malog Cace da vidim da li je tamo nesto pisao, ne znam iz kog razloga se i on sklonio sa foruma. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Letos u Albaniji sam dobio tu gresku na displeju, prilikom pokusaja paljenja motora. Uvece, kad sam stigao u hotel, stavio motor na punjac. Ujutro, sa punim akumulatorom, greska se vise nije javljala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 1 minut, lalajko je napisao:

Letos u Albaniji sam dobio tu gresku na displeju, prilikom pokusaja paljenja motora. Uvece, kad sam stigao u hotel, stavio motor na punjac. Ujutro, sa punim akumulatorom, greska se vise nije javljala.

Sjecas li se da li su ti bila upaljena svjetla i da li je svijetlila N lampica dok je ta greska bila na display-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svetla sigurno nisu bila upaljena, jer se pale tek kad motor krene sa radom. Za N lampicu se ne secam, ali kad mi motor stoji, vecinom je u prvoj. Akumulator se ispraznio jer je motor stojao nekoliko sati u mestu, a punilo se puno uredjaja preko uticnice za upaljac koja nije pod kontrolom Canbus-a. A i ne verujem da ta greska i N lampica imaju veze.

 

Ako imas punjac, pokusaj da dobro napunis akumulator.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 1 minut, lalajko je napisao:

Svetla sigurno nisu bila upaljena, jer se pale tek kad motor krene sa radom. Za N lampicu se ne secam, ali kad mi motor stoji, vecinom je u prvoj. Akumulator se ispraznio jer je motor stojao nekoliko sati u mestu, a punilo se puno uredjaja preko uticnice za upaljac koja nije pod kontrolom Canbus-a. A i ne verujem da ta greska i N lampica imaju veze.

 

Ako imas punjac, pokusaj da dobro napunis akumulator.

Pitam zato jer kod mene nema lampice i svjetla su upaljena, a kad ga uspijem nekako zeznut da se pojavi lampica onda i svjetla ne gore, sto znaci kad nije uredu da svjetla ostaju upaljena iz nekog razloga...kod majstora nadam se da ce otkrit sta je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Busovača, BiH. Mislim da ECU ili ne dobija potrebne signale da se upali ili je do njeg samog, jer i kada ga otkacim isto sve se dešava, ništa se ne mijenja...

Promenio član hadisneslanovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Neverovatno ali meni od juce poceo da izbacu je ovu gresku u voznji na mom f800GS. Tada pocne cudno da radi kao da trokira, a kada je u leru ugasi se. Veceras sam se jedva vratio kuci, kada se upali lampica trokira neverovatno i nece da povuce, odmah se ugasi. Skinuo akumulator da napunim, pa cu proveriti sutra sta bi moglo biti, da li je do akumulatora, posto ako mi motor ostane napolju preko noci ujutru bas tesko upali. Mada sam mu proverio jacinu kada sam ga izvadio pisalo je 12,46, sto mislim da nije lose.

Inace sam prosli vikend napravio turu po Svajcarskoj od 1000km bez ikakvih problema.

20230914_201650.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Jebo nas bmw. Dok sam suzuki vozio uopste nisam mislio kako cu nego gdje cu. Sad i kad napravim ovo govno imat cu fobiju, necu se nigdje smjet uputit s njim. Zgadio mi se u startu jebo on mater svoju

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Meni je ovo cetvrti ili peti po redu, nisam imao nikad problema sa njima. Ovakve stvari se desavaju jer predhodni vlasnici nisu vodili racuna previse o motorima, kada ga pretreses i sredis navozaces se sa njim. Javicu kako sam ja proso sutra sa mojim, jos nisam otkazo turu koju sam planirao za sutra. Provericu sutra kada upalim i koliko mi alternator puni akumulator, kazu da hoce da zeza ako mu struja nije kako treba. Ako je to sve ok onda idemo dalje da trazimo sta mu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ovaj moj cak nece drugi akumulator. Probao sam jaci i puniji akumulator od ovog koji je u njemu nece ni kontakt da ukljuci, znaci ima nesto da on trazi neku posebnu vrstu akumulatora. Ako negdje slucajno ispraznis akumulator ne mozes ga ni preklemat nego moras kupit novi. Meni je to besmisleno. I na prvu evo nisam ga ni provozo kako treba fuj mi je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Po meni govno od motora i ne znam sto je toliko izvikan kao dobar aman. Eto ja ga imam i vec sam ga pljuno, htio sam ga zapalit i sve kontam da se poserem i popišam na njeg. Izvinjavam se na vulgarnosti. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja