Jump to content

Moto Zajednica

Honda je umrla :(

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav drugari donosim vam lepe vesti, danas sam bio u micron gde rade masinsku obradu itd (stara firma ali dobra)

1500 din je busenje cilindra moze da se busi posto vec je neko radio hilznu, a nov klip 55mm je 8000 posto je trenutni klip 54,5 pa ce se busiti na 55.

Radilicu sam proveri sve je dobro, vodena pumpa radi i nikakve emulzije nije bilo ali ja cu naravno promenuti ulje u menjacu i ocistiti hladnjak pre prvog paljenje.

Eto sa 300 400 evra price spao sam na nepunih 100 evra :D

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

apsolutno se slazem, uz malo saveta preko interneta i klipova bez problema se moze rastaviti i sastaviti, nije se ni majstor naucen rodio :D

Promenio član Protaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4735 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Samo da ne okreneš klip naopako. Neka ti majstor koji buši cilindar okrene klip kako treba. Uglavnom strelica ide prema izduvu ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6359 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Potrudi se malo bolje da vidiš zašto je zaribao...jer ćeš, ako ne nađeš razlog, vrlo brzo da budeš na istom mestu. To što će klip biti nov i obrađen cilindar, ne znači da če da radi...ako mu se to ne dozvoli...upravo u smislu toga da se nađe uzrok.

Pomenuto igranje sa karburacijom..eventualno auspuhom, zatim dihtovanje motora. Veza karburatora i cilindra...i najvažnije, semerinzi.

Ako je zaribao...a doobro je zaribao, zbog prodora vazduha u motor koji nije kontrolisan (to je onaj koji ide kroz karb i jedino on motoru treba)...dogodiće se ista stvar, pa taman stavio zlatne delove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja