Jump to content

Moto Zajednica

Kad zasvrbi guz, počešem ga sa 500km u danu

Recommended Posts

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

U ponedeljak shvatim da sledeće srede počinjem da radim , gotovo porodiljsko :ups:

Pokušavam da organizujem babasiterku za vikend- ne može, ujedno i vreme najave bljak :jok:

Mužu iskukam da čuva decu pa da se navozam pre nego počnem da radim, posle su mi svi vikendi radni a i dok se uklopim sa mužem katastrofa, a baba servis ne radi čuvanje radnim danima ( još uvek nije penzionerski baba servis).

Pišem u ženskoj grupi za neki plan i pomenu se Dunavska magistrala pa za Zaječar, a u meni želja od pamtiveka da provozam magistralu i sa naše i sa rumunske strane pa umesto za Zaječar ( to ću drugi put) odem do Kladova pa preko u Rumuniju. 

Nisam pravila mnogo pauza jer je cilj bio da se vozim ( a i kolima sam obišla dosta zanimljivosti sa te strane - Lepenski vir, Golubačku tvrdjavu, Kapetan Mišin breg itd itd)

Vozila sam sama i uživala u smaragdno zelenoj boji Dunava, kad na jednom vidikovcu eto tri motora iza mene. Jedna od njih bila je devojka koju znam iz ženske grupe :ljubav:

Oni nastaviše do kafane a ja do Hidroelektrane, ispred mene 15tak vozila na granici a sunce nemilosrdno peče. Prošla sam pored automobila i stala ispod nadstrešnice ali ne na pasošku kontrolu već pored. Izašao je carinik i pozvao me da ipak prodjem preko reda zbog vrućine. Prešla sam do Rumunske granice i pitam tetu da li mi treba vinjeta ( znam da za auto treba) , kaže ona YES i pokaže na kućicu pored. Dolazi čika carinik i viče Motor , passport control that way... Objasnim da sam to već odradila i da čekam da kupim vinjetu, traži da proveri pasoš,kad je video da je ok rekao je da mi vinjeta ne treba i da vozim.

Razočarenje u kvalitet asfalta je bio momentalan, pomislih biće bolje, medjutim ukratko bi ceo put sa rumunske strane mogla nazvati jahanjem ( od hodanja do kasanja a boga mi i galopa) . Stala sam da se fotkam kod Dečibela i nastavila dalje da jašem i sažaljevam sebe i motor što smo prešli na tu stranu:gaa: Stala sam preko puta Golubačke tvrdjave ( tj malko pre) i popela se kod neke mini pećine gde sam se malo rashladila i gde su me pojeli komarci <_<

Ono što je zanimljivo sa te strane je koliko imaju ljudi koji kampuju uz sam Dunav, uglavnom pecaroši ali rekla bi i da ima onih koji tu prosto uživaju sa porodicama. 

Najlepši deo puta sa te strane je nekih 20km pre granice Kaludjerovo, ali je asfalt blago reči UŽASAN. Krivine za poželeti ali nema šanse da se uživa u istim zbog nekvalitetnog puta. :'(

Stala sam da jedem u Beloj Crkvi u piceriji u koju me muž vodio pre 10 godina kad smo počeli da se zabavljamo :Olja:. Onda sam, priznajem, dodala malo po gasu da bi stigla kući pre nego deca odu u krevet. Dupe će da boli još koji dan , ali je sreća neizmerna.

Ko zna gde ćemo se još hondica i ja uputiti kad me zasvrbi guz za vožnjom.

Svakako dan za pamćenje.

IMG_20230803_113223.jpg

IMG_20230803_123613.jpg

IMG_20230803_124508.jpg

IMG_20230803_150019.jpg

IMG_20230803_151150.jpg

IMG_20230803_161131.jpg

IMG_20230803_161250.jpg

  • Sviđa mi se 42
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

I ja sam planirao da prođem Dunav i sa druge strane.

Nađi utehu u saznanju da je bol u tvojoj guzi poštedeo moju.

 

Iz iskustva, biće lakše kad krene vrtić.

Ne bi verovala gde sve možeš da se odvezeš od 8 ujutru do 4 popodne.

Većina mojih vožnji su takve, ili ako ih ostavim same sa mamom onda mogu da se vratim i uveče.

Pogledaj yogijevu mapu šta sve ima oko Beograda/Pančeva.

 

:moto3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Mnogo mi je lakše što tebe neće da boli guza :P:lol3:

 

Ma sve ja to znam...ali meni se ne vozi po okolini uglavnom :jee5:

Nemam fotke sa prethodnog svrbiguza, e to je bilo uživanje , samo krivine i uživanje ( do Takova preko Arandjelovca i Rudnika)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bravo Nevenka, deca lagano rastu i sad je pravo vreme da se izđidaš negde motorinom kad god imaš vremena. 

Odličan ventil ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

vozio skoro dunavsku-djerdapsku,kako god je zvali .lepo je bas. malo neprijatno u duzim neosvetljeim tunelima kada se uleti odjednom,srecom vecina je jako kratka. mozda se moje oci sporo adaptiraju na promenu,ali u jedno dva tunela je bilo veselo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury
Pre 3 sati, brankoXM je napisao:

vozio skoro dunavsku-djerdapsku,kako god je zvali .lepo je bas. malo neprijatno u duzim neosvetljeim tunelima kada se uleti odjednom,srecom vecina je jako kratka. mozda se moje oci sporo adaptiraju na promenu,ali u jedno dva tunela je bilo veselo.

Istu primedbu imam za tunele :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Što se tiče tunela:
Ukoliko imate sunčane naočare držite ih spuštene do samog ulaska u tunel, onda ih podignite.
Držite jedno oko zatvoreno 10-tak sekundi pre ulaska u tunel, ili koliko je to moguće pre. Pri ulasku u tunel, zatvoreno oko otvorite.
Duga svetla takođe palite.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pročitao i lajkovao putopis još prošle nedelje, ali i dalje me nasmeje naslov kad izađe neka aktivnost u stream-u :D
Ne sećam se da sam primetio orginalniji  :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury
On 8. 8. 2023. at 16:31, živke je napisao:

Pročitao i lajkovao putopis još prošle nedelje, ali i dalje me nasmeje naslov kad izađe neka aktivnost u stream-u :D
Ne sećam se da sam primetio orginalniji  :D :D :D

Vazda sam volela da budem primećena :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 8. 8. 2023. at 20:31, živke je napisao:

Pročitao i lajkovao putopis još prošle nedelje, ali i dalje me nasmeje naslov kad izađe neka aktivnost u stream-u :D
Ne sećam se da sam primetio orginalniji  :D :D :D drift hunters

 Čak i nakon nekog vremena, kada ponovo ugledaju taj naslov, podseti ih na pozitivno iskustvo čitanja tog teksta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Bio je još jedan svrbiguz zbog ovog sunca koje me izmamilo na kraću vožnju, svi oni koji nisu bili do reke Gradac i njenog kanjona ( Valjevo i okolina) , predlažem da se tamo uputite.

Priroda je prelepa, Gradac leden, ima svašta i za videti a vožnjica može biti i preko Rudnika pa malo okolo naokolo ili ako nemate puno vremena kao ja onda može i Ibarskom do tamo.

IMG_20231012_125436.jpg

IMG_20231012_123415.jpg

IMG_20231012_121439.jpg

20231012_125109.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja