Jump to content

Moto Zajednica

Honda crm 125 ili Aprilia rx 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Vec neko vreme se razmisljam da kupim 2t 125icu enduro. Cujem da je Aprilia bolja sto se tice performansi ali ne znam kakva je sto se tice kvarova i delova, a za Hondu sam cuo reci hvale, da taj agregat je isti kao na nsr-u i cr-u. I sada me zanima sta je bolje uzeti sto se tice delova i kvarova, po mom misljenju su to dva veoma slicna motora sto se tice performansi ali me brine ta Aprilia samo jer mislim da se kvari vise nego Honda i da ima mnogo manje delova za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znam da to nije popularno reći, ali to me ba š ne zanima....i što je važnije, ne menja jaaaako lošu sliku, što se tiče tih "malih" cvaja.

Sve se to raspalo odavno!

Prikrpljeno, zamazano, pa drugome zavaljeno, da puknu kola preko tuđe grbine.

Eto Aprilija na lošem glasu da se kvari, a recimo Yamaha je super....a imaju istu mašinu?!?!

Ako ne znaš sam malo nešto da čačneš nemoj to uzimati...nego se pritrpi, skupi još love, pa juri nešto mlađe. To ne garantuje bolje stanje, ali će bar još neko vreme da ima nekakvu vrednost.

Ogromna većina svih tih cvaja iz prošlog veka može i trebalo je pod majku presu.

:tras2:

 

p.s....mora da nađem neki prikladan smajli ili tako nešto...na temu presovanja :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
pre 27 minuta, pronto je napisao:

Znam da to nije popularno reći, ali to me ba š ne zanima....i što je važnije, ne menja jaaaako lošu sliku, što se tiče tih "malih" cvaja.

Sve se to raspalo odavno!

Prikrpljeno, zamazano, pa drugome zavaljeno, da puknu kola preko tuđe grbine.

Eto Aprilija na lošem glasu da se kvari, a recimo Yamaha je super....a imaju istu mašinu?!?!

Ako ne znaš sam malo nešto da čačneš nemoj to uzimati...nego se pritrpi, skupi još love, pa juri nešto mlađe. To ne garantuje bolje stanje, ali će bar još neko vreme da ima nekakvu vrednost.

Ogromna većina svih tih cvaja iz prošlog veka može i trebalo je pod majku presu.

:tras2:

 

p.s....mora da nađem neki prikladan smajli ili tako nešto...na temu presovanja :D

Vozio sam pre neki dan kawasakia kmx 125 2t sa 24 hp i hondu xr 250 4t sa 30 konja i mogu reci da je kawasaki ubija toliko zanimljiviji od te honde a i vlasnik kaze da je vrlo jeftin za odrzavanje sto se tice delova trosi svega 4 litra i traje mu vec 3 godine bez ikakvog kvara i uglavnom sam cuo da svi koji imaju te cvaje iz devedesetih niko nema zamerku na njih mozda jesu matore al idu ko nevreme i zato ih i volim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni je dvotaktni motor prilično poznat i mnogo ga volim. Zajebancija sa mašinama koje imaju takvo srce i njihova popravka i budžologija..'rani me 'lebom evo već više od četvrt veka...i sve je to super, dok ne dođe trenutak da se pravi. NIKO neće da dâ lovu za nov originalni deo...NIKO. Neki su već slabo dostupni, polovno je polovno...nekad i bezobrazn skupo...i šta onda? Svi bi da se voze...i onda srbovanje....hilznovanje cilindara, kineski klipovi, auspusi vareni, prekrajani "da se bolje čuje", ventili povađeni iz izduva....pa farbanje, trakice, ksenoni (mo'š misliti).....kad' vidiš jednobojan motor, otprilike najčešće crn i šarene felne...beži od njega pa nek ima (na papiru) 100 konja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja