Jump to content

Moto Zajednica

Skuter trokira pomoc!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Imam Sprint phantoma 50 kubika .Skuter normalno upalim na jedno kurbljanje,radi normalno na leru, lepo prima gas,napravim krug oko coska nekih 500 metara pri spustanju gasa i ponovnom dodavanju skuter pocne da trokira i onda opet uhvati gas i ide cim ponovo spustim gas on se ugasi,nece ponovo da upali,kad zamenim svecicu upali ali opet tako u krug,probao sam sledece,zamenio primarni namotaj,bobinu,cdi,nekoliko svecica,,vakum pumpu i nista,cistio karburator stelovao smesu i opet isti problem,dali neko moze da da neki savet ,unapred hvala

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Није преса мајка него или немате мајстора или превише чачкате сами па кад доџе нож до коске ПОМОЧ. Није до струје, очигледан је проблем гушења у гориву, провери вакум вентил, можда је пукла мембрана па и кроз вакум прима гориво. Карбуратор кажеш добар, али то ТИ кажеш, не мајстор који се разуме.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Imam Sprint phantoma 50 kubika .Skuter normalno upalim na jedno kurbljanje,radi normalno na leru, lepo prima gas,napravim krug oko coska nekih 500 metara pri spustanju gasa i ponovnom dodavanju skuter pocne da trokira i onda opet uhvati gas i ide cim ponovo spustim gas on se ugasi,nece ponovo da upali,kad zamenim svecicu upali ali opet tako u krug,probao sam sledece,zamenio primarni namotaj,bobinu,cdi,nekoliko svecica,,vakum pumpu i nista,cistio karburator stelovao smesu i opet isti problem,dali neko moze da da neki savet ,unapred hvala
И као штеловао смесу, шта си штеловао? Шта ти је био репер при штеловању? Или само окретао шраф онако, па ако се убоде.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
12 minutes ago, Krokodilo said:

Није преса мајка него или немате мајстора или превише чачкате сами па кад доџе нож до коске ПОМОЧ. Није до струје, очигледан је проблем гушења у гориву, провери вакум вентил, можда је пукла мембрана па и кроз вакум прима гориво. Карбуратор кажеш добар, али то ТИ кажеш, не мајстор који се разуме.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Pozdrav druze vakum pumpica kupljena nova ,mada ni na staroj nije pukla membrana ali sam ipak kupio novu,Karburator skinut opran u ultrazvucnoj posudi ociscene dizne,plovak zatvara gorivo,nema vidljivih ostecenja,danas cu testirati automatski sauh,smesa je stelovana tako da odvrnem dva kruga od kraja i polako pomeram napred nazad u polozaj kada najbolje prima gas.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Зашрафи шраф за смесу и подигни лер на зегрејани агрегат(на централни штендер) по почни да одврчеш шраф за смесу полако док не постигне максимални обртај. Кад доџеш до тренутка да даље одвртање нема везе или квари рад врачаш на последњи положај. Ту је идеал за домачинску вожњу, ако си жустар на ручици, зашрафи још пола круга и смањи лер на жељени рад у месту. То је штеловање на основу кондиције агрегата(компресија, семеринзи радилице, потрошеност дизни, иглице у карб и....) Ако агрегат најбоље ради на затворени шраф за смесу или тражи само четврт до пола круга, то је јасан знак да улази фалш ваздух(семеринзи радилице, гумена спојка).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Јефтин карбуратор не воли ултразвук, довољно је мало нафте, брејк клинер и дување компресором. Можда мало четка за зубе да светне споља и то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Do karburatora je skinuo sam ga ponovo i ocistio dizne,prestelovao po uputsvima Krokodilka(kome se ovim putem zahvaljujem,covek uvek izadje u susret i da gomilu dobrih saveta)I sada radi kao sat testirao sam ga par sati sve je u redu,videcemo dalje,hvala svima na pomoci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja