Jump to content

Moto Zajednica

Yzf 750r problem sa kisom

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Motor normalno pali, radi, ide. Problem nastaje kada pokisne ili posle auto perionice. Krene da radi na 3 klipa dok se ne zagreje i onda probije. Da nagovestim, kada ga vozim zagrejanog po kisi tih problema nema. Znaci samo kad je hladan. Ako se to dogodi vise puta, na kraju se potpuno rasteluje. Tesko pali, jedva prelazi 7k u leri i ne moze da se vozi. Sta bi mogao da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 22 minuta, Koba3 je napisao:

 Sta bi mogao da bude problem?

Pa kiša ....

Ili , auto perionica ...

 

.

.

.

.

.

 

 .

.

.

Salim se... ;)

Pada mi na pamet , kablovi , neki snop koji se skvasi... ecu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Auto perionica/puška prosto nije za motor, previše elektronike je izloženo, i naravno voda se zavuče tamo gde se inače nikad nebi zavukla, pa onda krene korozija, kratki spojevi, loši kontakti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Krštenica.

Apsolutno nikakvih problema ne bi trebalo da bude kada se motocikl pere pod pritiskom....ali, kada je sve kako treba i na svom mestu. Da je problem pranje, nijedna sprava ne bi mogla po kiši da se vozi. Stari motocikli nemaju, kao ovi moderni, zadihtovane konektore...plus su od starosti krti i labavi i šta sve ne. Instalacija prepečena, verovatno negde i oštećena....a da ne pričamo o zahvatima...tipa, uvrtanje žice i izolir traka (jednako spečena), pa otvoreni "mozgovi"...i tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imao sam slican problem na drugom motoru, posle pranja nema sanse da upali ili upali nekako posle verglanja od 10 minuta. Celu sam inatalaciju pretresao i nisam nasao problem. Na kraju sam pronasao da je plasticna lulica za odusak karburatora polomljena i prilikom pranja udje voda u karburator. Lek je bio da posle svakog pranja ispustim benzin iz lonceta, kad dodje novo gorivo pali na prvu. 

Mozda je i kod tebe tako neka glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Upravo sam ga vozio. Radio je na 3 klipa, kad se zagrejao krenuo normalno da radi i da vuce. Meni upali on iz prve, na pola dugmeta ali odmah po zvuku znam da li ce biti ok. Sredjivao sam mu karb.ventile i 3 meseca nisam imao problem. nisam stigao da ga pokrijem i odmah ujutru problem. Verovatno je neka glupost, al je treba naci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kada radi na 3 klipa, da li uvek isti klip neradi? Ako uvek isti kenja, onda ti možda voda curi na svećicu pa pravi problem, pregledaj svećicu, kapu, kabel...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja