Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin: Vizir

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da upotpunimo temu, gde moze da se kupi u Beogradu klirit?

 

Klirit sam ja pre 7 - 8 godina kupovao u Zemunu.  Kad ides iz BG-a,  posle hotela Jugoslavija na ulazu u Zemun skrenes levo, i ides samo pravo.  Prodjes vatrogasni dom i onu raskrsnicu gde se skrece za Tosin Bunar. Posle te raskrsnice pocinje uzbrdica, i nekih 20 - 30 metara od raskrsnice sa leve strane je bila Galenikina prodavnica ( Tad je, a mozda i sad samo Galenika pravila klirit kod nas ) .  U toj Radnji se prodavao klirit. Ulica se zove Vrtlarska ( ako joj u medjuvremenu nisu promenili ime, pa potrazi broj telefona u imenbiku, il zovi direktno Galeniku, pa vidi sa njima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12304 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš lepo izgleda.

 

Mislim da bi bilo još lepše da nađeš ti 8 crnih šrafova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

E da šrafovi...  ::)  :D  ma da razmišljam se o njima, ovi su samo postavljeni kao proba da bi sve proverio u vožnji, sutra idem na najlon pa ću videti šta tamo može da se nađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Da upotpunimo temu, gde moze da se kupi u Beogradu klirit?

 

Klirit sam ja pre 7 - 8 godina kupovao u Zemunu.   Kad ides iz BG-a,  posle hotela Jugoslavija na ulazu u Zemun skrenes levo, i ides samo pravo.  Prodjes vatrogasni dom i onu raskrsnicu gde se skrece za Tosin Bunar. Posle te raskrsnice pocinje uzbrdica, i nekih 20 - 30 metara od raskrsnice sa leve strane je bila Galenikina prodavnica ( Tad je, a mozda i sad samo Galenika pravila klirit kod nas ) .  U toj Radnji se prodavao klirit. Ulica se zove Vrtlarska ( ako joj u medjuvremenu nisu promenili ime, pa potrazi broj telefona u imenbiku, il zovi direktno Galeniku, pa vidi sa njima .

 

Galenika definitivno i dalje prodaje klirit, jedino sto je mnogo skup...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Evo vizir je dobio i lajsnicu.

 

85n1X_dscf3454ay3.jpg

Moramo negde da ti nadjemo crveno-narandzastu lajsnicu u tonu boje motora, izgledace bruka :). Od cega si ti stavio lajsnu..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Da upotpunimo temu, gde moze da se kupi u Beogradu klirit?

 

Klirit sam ja pre 7 - 8 godina kupovao u Zemunu.   Kad ides iz BG-a,  posle hotela Jugoslavija na ulazu u Zemun skrenes levo, i ides samo pravo.  Prodjes vatrogasni dom i onu raskrsnicu gde se skrece za Tosin Bunar. Posle te raskrsnice pocinje uzbrdica, i nekih 20 - 30 metara od raskrsnice sa leve strane je bila Galenikina prodavnica ( Tad je, a mozda i sad samo Galenika pravila klirit kod nas ) .  U toj Radnji se prodavao klirit. Ulica se zove Vrtlarska ( ako joj u medjuvremenu nisu promenili ime, pa potrazi broj telefona u imenbiku, il zovi direktno Galeniku, pa vidi sa njima .

 

Kako si opisao to je Ugrinovacka. Vrtlarska ide pored vatrogasnog doma do sledeceg semafora.

Ulica koja ide na gore je Ugrinovacka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mene interesuje jedna stvar.

Pre par godina sam kupovao Galenikin klirit za vetrobran na camcu. Medjutim posle par meseci skroz je pobeleo, verovatno od sunca i vode.

Postavlja se pitanje da li ce se to desiti i na motociklu.... ili je to samo problem na camcu zbog vode i sunca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Mene interesuje jedna stvar.

Pre par godina sam kupovao Galenikin klirit za vetrobran na camcu. Medjutim posle par meseci skroz je pobeleo, verovatno od sunca i vode.

Postavlja se pitanje da li ce se to desiti i na motociklu.... ili je to samo problem na camcu zbog vode i sunca...

 

Vrlo verovatno. Od samog pranja i prasine ce se vremenom izgerbati. Zato nije bas praktican za varijante da bude suvise visok, toliko da moras da gledas kroz njega. Ali ce trajati par godina jako dobro.

 

Elem, nadjoh klirite i pleksiglase u raznim dimenzijama i bojama i debljinama u Pevecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Vezano za ovu Temu, moze li mi ko dati informaciju o sljedecem:Na TV-u u nekoj stranoj emisiji sam gledao izradu kabine za avio-jedrilicu iz jednoga komada pleksiglasa, gdje je prikazano grijanje pleksiglasa u vreloj vodi i onda kada on omeksa stavlja se na kalup oblika kabine i posto je mekan on se sam svojom tezinom oblikuje prema kalupu i hladjenjem zadrzava taj oblik.Ujedno ostaje providan kakav je bio i prije grijanja.Je li ko radio oblikovanje pleksiglasa na ovakav nacin. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mene interesuje jedna stvar.

Pre par godina sam kupovao Galenikin klirit za vetrobran na camcu. Medjutim posle par meseci skroz je pobeleo, verovatno od sunca i vode.

Postavlja se pitanje da li ce se to desiti i na motociklu.... ili je to samo problem na camcu zbog vode i sunca...

 

Vrlo verovatno. Od samog pranja i prasine ce se vremenom izgerbati. Zato nije bas praktican za varijante da bude suvise visok, toliko da moras da gledas kroz njega. Ali ce trajati par godina jako dobro.

 

Elem, nadjoh klirite i pleksiglase u raznim dimenzijama i bojama i debljinama u Pevecu.

Nadam se da je tako. Medjutim meni nije pobeleo od prasine i ogrebotina, neko unutra, kao kad se previse savije pa unutra kao da popuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Vezano za ovu Temu, moze li mi ko dati informaciju o sljedecem:Na TV-u u nekoj stranoj emisiji sam gledao izradu kabine za avio-jedrilicu iz jednoga komada pleksiglasa, gdje je prikazano grijanje pleksiglasa u vreloj vodi i onda kada on omeksa stavlja se na kalup oblika kabine i posto je mekan on se sam svojom tezinom oblikuje prema kalupu i hladjenjem zadrzava taj oblik.Ujedno ostaje providan kakav je bio i prije grijanja.Je li ko radio oblikovanje pleksiglasa na ovakav nacin. ???

 

Majstori koji rade vizire, inace na slican nacin to rade, kao sto si video u emisiji. Posto sam resio da i ja sebi napravin vizir, malo se raspitujem i prikupljam razne informacije, saznao sam da je to najbolje uraditi na 2 nacica. Savijanje grejanjem, fenom i grejanjem u rerni, odnosno pica peci. Isprobao sam sa fenom i to radi, samo je potrebno dosta iskustva jer posle duzeg vremena pocine da kuva, tj. da izlaze mehurici. Skorije sam saznao to za pec, pa se razmisljam da probam u kucnoj rerni. Verujem da je odnos vreme - temperatura, jako bitna stvar, pa ce biti potrebno puno proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Majstori koji rade vizire, inace na slican nacin to rade, kao sto si video u emisiji. Posto sam resio da i ja sebi napravin vizir, malo se raspitujem i prikupljam razne informacije, saznao sam da je to najbolje uraditi na 2 nacica. Savijanje grejanjem, fenom i grejanjem u rerni, odnosno pica peci. Isprobao sam sa fenom i to radi, samo je potrebno dosta iskustva jer posle duzeg vremena pocine da kuva, tj. da izlaze mehurici. Skorije sam saznao to za pec, pa se razmisljam da probam u kucnoj rerni. Verujem da je odnos vreme - temperatura, jako bitna stvar, pa ce biti potrebno puno proba.

 

Odradio ja komada jedan u rerni i to ga grejao dva puta. Ispao super. Bice na prodaju uskoro, cim ga budem slikao. Model je radjen po LOUISU za moj bivši BMW R60/7. Nisam stigao da ga montiram do prodaje, tako da je samo savijen-nije busen. Grejao sam ga u rerni dok nije postao mekan-da se savija, pa posle u kalup (kalup koji svi imaju u kući-pogledajte u kupatilu, koristi se svakodnevno.... tako je kada). Ispao je kao nov jedino je malo, i još jednom malo, dobio iskrivljenost slike kad se gleda kroz njega.

Ako neko ima još neku ideju za kalup neka javi. Treba da radim za F650 odvali mi glavu preko 110km/h samo od 3, gore navedeni je od 5mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja