Jump to content

Moto Zajednica

Garmin Zumo 595 LM

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ima li vlasnika pomenutog uredjaja na forumu? Imam neka pitanja...

 

1. Od pre godinu dana, kada zelim da nadjem adresu i kliknem na grad, sva slova na tastaturi zatamnjena, disejblovana, kako hocete. Da bi se slova aktivirala, potrebno otici na naziv drzave pa uneti SERBIA. Pitao sam Info tim, kazu da je Garmin nesto zeznuo sa mapama, da su prijavili, ali da ove to nesto ne zanima. Da li je ovo svojstveno samo za 595 ili i vlasnici 395, XT ili XT2 imaju taj problem?? Mozda neko zna gde intervenisati u uredjaju na nazivu fajlova ili tako nesto...? 

 

2. Prilikom gasenja motora, uredjaj ne ide u standby vec se potpuno gasi. Onda dobijam rascepkan track log, kojem cak fale delovi ako krenem odmah. Info tim kaze da je do baterije, ali ja imam i neke druge teorije... Jedna od njih: ako uredjaj gasite kratkim stiskom na dugme za gasenje, ide u standby, ako duze stisnete dugme, gasi se potpuno. Moguce je da uredjaj zapamti kako ste ga iskljucili i to ponavlja na motoru po gubitku napajanja... Mesecima me ovo vec muci, juce sam narucio i novu bateriju. Medjutim, danas po gradu stajem na nekoliko mesta, uredjaj svuda regularno u standby.

 

Dakle, javite se da razmenimo probleme i iskustva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Slična iskustva imam ali sa auto navigacijama pa možda i bude od neke koristi.

 

Što se tiče prvog pitanja, primetio sam da problem postoji samo kada je izabrano da meni bude na srpskom jeziku. Ako je izabran engleski jezik probelma nema.

Pošto pri izboru zemlje postoji i SRBIJA i SERBIA izgleda da uređaj automatski bira po izabranom jeziku za meni a iz nekog razloga SRBIJA ima problem.

Svakako nije prvi put da Garmin ima tako neki iritirajući problem vezano za mape. 

 

Vezano za drugo pitanje mi se dešavalo nešto slično na jednoj Tomtom navigaciji za kola. Baterija je bila veoma slaba pa se u zavisnosti od toga koliko se punila pre toga i koliko dugo nije korišćena nekad zadržavala u standby modu i brzo palila opet kada dobije napajanje a ako premaši taj momenat onda ide paljenje kao da je potpuno isključena pa bi to trajalo.

Meni iz tvog pisanja i mog iskustva potpuno ima smisla da loša baterija dovede do ponašanja koje si opisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hvala ti za info vezan za prvi problem. Verovatno si u pravu, odreci cu se srpskog jezika. Mada, i taj problem ne postoji ako se uredjaj ne gasi. Ako ostane na standby zapamti podesavanja i ostane na SERBIA.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Naravno!!

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! € 23,48 | 361-00077-10 For GARMIN zūmo 590LM zumo 590LM 590 595 Lithium-ion Battery Li-ion Battery GPS Motorcycle Navigator Part Repair

 

Moze da se naruci i preko Info tima, ako se sad naruci ceka se do kraja juna. Verovatno i oni prodaju kineske. Cena kod njih je 6700 dinara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Hvala, i meni je pri kraju pa da samo uporedim i naručim

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Koje su vam mape na uredjaju. Ja se nešto mučim da ubacim 2024.10. Prošle godine kad sam je kupio ni sam ne znam kako sam uspeo da ubacim 2023.10. A i baterija mi je slaba, doduše uvek je na naponu od akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Nema problema sa korišćenjem, sve normalno, jedino što je ja koristim jako retko. Ne znam ni što sam je kupio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Me znam. Kako da utvrdimo ?

Kad ukucavam državu izbacuje samo one njihove evropske, ništa naše balkanske.:)

Možda da je crkla ne bi ništa radilo. Ne znam. Imam je ali baš retko koristim navigaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
9 minutes ago, jasminko VIR said:

Me znam. Kako da utvrdimo ?

Kad ukucavam državu izbacuje samo one njihove evropske, ništa naše balkanske.:)

Možda da je crkla ne bi ništa radilo. Ne znam. Imam je ali baš retko koristim navigaciju.

Kod mene su mape centralne EU na memoriji uređaja a mape istočne EU na SD kartici. Ako se desi da crkne kartica, uređaj će raditi ali bez istoka.

 

Kad uđeš u opcije imaš tamo meni vezano za mape i verzije pa ćeš videti šta ti izbacuje u listi.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja