Jump to content

Moto Zajednica

VOGE 525 DSX

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Nepunih 600km, voznja solo troši 3,6 a vožnja dvoje 3,9. Posle prvih 500km mogu malo uši da se zavrću, do 7000rmp..nije da ima snage na pretek, ali ima čak i sa dvoje sasvim dovoljno i za više od normalne vožnje.
Gume drže fantastično, vozi se prelagano.c6eaa790702f8701c3e1fb3964f1ce7e.jpg7d95200482a6b694dd7ce887a65ed54b.jpg49c32b54cd92b57502f669ff6fd06a96.jpga23aa97cac75c5c61df60cb5cf76ec44.jpgab0fa0f1bd54179463734d1b9420fb4f.jpg867a6d85857a681021f61e2342c70aef.jpga9878a89296f05be43d77acfc07d3db6.jpg

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Ne znam, nisam probao...a možda bih trebao malo da ga spustim, mislim da bi sa suvozačem smetalo vozačima...

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
3 hours ago, darkshvein said:

Zdravo.
Maksimalno opterećenje ovog motocikla je 150 kg, što me rastužuje. Da li je loš za putnika?

 

U specifikacijama piše da je nosivost 289kg

Screenshot_20240418_144219_Chrome.thumb.jpg.84ec6d6f6c4a3721014525bf56b0ea02.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Mislim da je ovdi deklarirana ukupna dozvoljena nosivost.

Od ovog triba oduzet težinu motora da bi dobio kolika je max dozvoljena težina vozača i prtljage/dodatne opreme.

 

https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/advice/biking-tips/maximum-motorcycle-load-weight

Promenio član overtone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
Pre 3 sati, Don_Kihot je napisao:

>Iz manjuala, na španskom jbg ali razume se.
 

 

Da, i ja sam pronašao samo čudne upute, pa sam sumnjao. Možda bude više informacija na forumu.
Putnik i teret = 150.
Ovo me zbunjuje. Ako oduzmemo ukupnu masu:
389-196 = 193 kg. Aritmetika ne radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

389 je maksimalna dozvoljena težina i to je to. Ovo 150kg kao "kapacitet" tereta je nebitno. Motor sa svim teretom ide do 389. Onih 196 je tezina bez ulja, goriva, itd..

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nikako da šerujem utiske sa testa. Prešao sam oko 1.700 km i iskreno od dosadašnja 3 Voge motocikla koje sam testirao (900DSX i 650DSX), 525DSX mi je nekako najviše legao.

 

U poređenju sa Benelli TRK502X/502, SRT550X i još ponekim iz ove kategorije, moram reći da je Voge 525DSX u prednosti. Za 6.390 EUR se dobije dobar motor sa dosta opreme. Ekonomičan, agregat lepo nosi, kočnice dobre, sve pohvale za Voge 525DSX.

 

BJBIKERS.COM

Voge motocikli privlače pažnju sve većeg broja motociklista. Jedan od motocikala iz Voge ponude je 525DSX sa kojim smo proveli 1.700 km

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Ja za sada nisam imao problema sa vidljivošću displeja, a baš sam obraćao pažnju obzirom da su svi rekli da je problem kada ide sunce u njega..

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Petrovgrad
  • Motocikl: SV 650 N , Aprilia Pegas 650, Vespa PX200E, Scooter minareli 80cc

preko ima opcija da se uzme TFT sa mirror opcijom, ali ovi nase ne nude, a 

evo i novog Dark modela za ovu godinu

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ovako je to izgledalo na onom probnom primjerku i mene baš iritira ...

Ako se tvoj lepo čita znači ipak su ga pobojšali , odlično !

Screenshot_20240419-204446.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Danas sam naleteo na "problem"...centralni šdender je nisko, i kada sa suvozačem udjem jače u krivinu a da je tu ugib na putu, ono kao uvala (nizdrdo pre ulaska u krivinu a uzbrdo nakon krivine) kačim centralnim šdenderom asfalt. Probaću da prepodesim amort pozadi pa ćemo videti... Možda je i problem što se suviše lako vozi i obara.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Preuzeo sam danas Voge 525dsx, ovako opsti utisak je meni odlican. Vrhunski izgled, glomazan motor dobra zastita od vetra i stabilan a opet lagan. S obzirom da sam vozio cb 500x mogu apsolutno da ga uporedim po svim parametrima sto se tice prve voznje i probe da kazem, od povoznosti do menjaca. Sve je vec receno sto se tice opreme da se ne ponavljam. Jedino sto bih onako na prvu rekao kao sitnu manu ali lako resivu su po meni mali i nepregledni retrovizori. Saljem svoje utiske nakon malo vise km voznje.

IMG-20240422-WA0021.jpg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

@Rkekoke nek je sa srećom! Ako možeš da napišeš poređenja sa CB500x jer su konkurenti u tom srednjem segmentu i verovatno možeš pomoći kolegama koji imaju dilemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Uspeo sam da se povežem. Što se tiče retrovizora, ja sam se navikao. Problem je što su stavili obična stakla pa pokrivaju malu oblast. Trebalo bi staviti ispupčena stakla kao što je na skoro svakom retrovizoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@vucko23Hvala! 

-Na menjacu nisam osetio nikakvu razliku, mnogi ce reci gde ces da poredis Hondin menjac sa bilo cim ali eto mogu lagano da uporedim i mirno da spavam. Mekan, lepo ulazi u svaku brzinu i jako lako se "nalazi" neutral. 

-Veci od CB a opet laksi ili slicne tezine (ima na vise strana razlicitih informacija oko tezine ali tu je negde sa cb) bukvalno motor ima sve sto je toj klasi do sada falilo.

Zastita od vetra dosta bolja samim tim sto je siri. 

-Povoznost odlicna

-Ako gledamo da uporedimo u ceni, odnosno poredimo ga sa polovnim CB u tom slucaju lagan izbor ide na 525dsx u svakom segmentu. 

-E sad da li ce se pokazati dugotrajnost i na koji nacin ce "stariti" to ne mozemo da znamo ali u trenutnom stanju svako ko zameni cb500 za ovaj motor bice vise nego prezadovoljan.

 

Naravno ovo su neki objektivni prvi utisci, videcemo kroz par stotina km

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Povezao sam se preko Voge global, a napravio sam token za navigaciju preko onog mapboxa...imaš na jutubu klipova i upustava mnogo boljih nego što bih ti ja ovako objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XJ6 Diversion

Super motor! Moze li koji snimak sa kamere koja je napred na motoru, jesu dobri snimci? Sta vam se do sada najvise svidja, a sta bi mogla biti eventualno neka sitna mana?

Koliko ste cekali na primerak motora od kad ste prvi put kontaktirali prodavca?

Promenio član KKristijan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Presli 500km utisci su za sada odlicni. Mogu da kazem da je na autoputu stabilan i vetar se skoro pa ne oseca, lepo ide i ubrzava i lagano odrzava putnu brzinu bez nekih jakih vibracija.

Sediste realno neudobno, vec posle pola sata voznje utrne sve, ali srecom to je sve lako resivo.

Polozaj sedenja moze biti malo bolji za nize vozace korman je malo dalji, polozaj nogu u voznji je dobar.

Generalno sam prezadovoljan nego da prenesem iskustva i te neke mane cisto da oni koje interesuje ovaj motor imaju koju informaciju vise iz prve ruke

IMG_20240427_125539.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja