Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

taj motor ti i nije bas za motokros stazu vec vise za prorodu i uspone . sto i mislim da ti treba ako uzimas za motokros stazu i 250 ti je dosta jer jaci na stazi nemogu da dodju do izrazaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

taj motor ti i nije bas za motokros stazu vec vise za prorodu i uspone . sto i mislim da ti treba ako uzimas za motokros stazu i 250 ti je dosta jer jaci na stazi nemogu da dodju do izrazaja.

PA MENI I TREBA ZA PRIRODU I USPONE, pa me zanima sad kolika je cijenapolovnog, li stranca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

hitno mi treba pomoc koji motor uzeti prije IMA DVE PONUDE Husaberg FS 650 SuperMoto  FS 650 2004 godina, prešao 9000km, 60ks, 112kg ili da uzmem KTM 625 Lc4 SuperMoto

 

KTM Lc4, 2005 god. prešao 3 000km, 54ks

urađen veliki servis, motor je kao nov , sta mi neko moze reci o ovim motorima ukratko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

taj motor ti i nije bas za motokros stazu vec vise za prorodu i uspone . sto i mislim da ti treba ako uzimas za motokros stazu i 250 ti je dosta jer jaci na stazi nemogu da dodju do izrazaja.

PA MENI I TREBA ZA PRIRODU I USPONE, pa me zanima sad kolika je cijenapolovnog, li stranca?

    Ne gledaj ove supermoto 650-ice. Nemam licnog iskustva ali drugar Zeljko sa foruma (znaju ga ljudi koji dolaze u Pescaru) ima dva  KTM LC 4 620 GS i LC4 640 enduro, svi koji su ih probali kazu da ovaj 640 nije ni do kolena onom starijem 620.

    I ja sam inace misljenja da je 450 ccm 4T sasvim dovoljno za uzivanje u sumi i lakse poljoprivredne radove, za duboko oranje ipak treba 2T od 500 kuba  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

2t od 500 ccm je dobar -  za izbegavanje.

 

Husaberg FS 650 je skoro takmičsrski motor(male mase, velike snage, usko sedište) izgledom kao motokros ili hard enduro model sa supermoto točkovima, dok je KTM 640 model ne tako sportske orijentacije, primereniji i za malo duže putovanje(u odnosu na Husaberg), ali trese, da ti plombe poispadaju. Ti razmisli kakav ti model više paše pa odluči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

625 se razlikuje po karburatoru od 640 (ista je kubikaza i masina, samo su oznake razlicite) - 625 ima Keihin FCR41 (Flat Slide) dok 640 ima Mikuni 40-ku i zbog toga je 625 ostriji na gasu i ima nekih 5ks vise. Ima i manji (uzi) rezervoar od 9l naspram 12 kod lc4.

 

625 ti je suvise tezak za neku ozbiljniju enduro voznju, rekreativna moze, bez skokova i prevelikih zahteva.

 

Taj supermoto je dobar, ali zahteva veoma cesto odrzavanje...zver od motora...mislim da je malo nezahvalan za delove/eksploataciju za ono zasta ti hoces...

 

Izjasni se za sta ti treba motor, pa mozda mozemo vise da ti pomognemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ima razlike u motoru i godistu sigurno . to su usustini isti mori sa malom razlikom u agregatu koja mnogo znaci . obicno su kod nas vozeni stariji u koje se i majstori bolje razumeju paih hvale vise . a samim tim i popravke su zagarantovanije jer su to stariji motori bez suvisne elektronike koje mogu svi da popravljaju. sem toga noviji modeli pod naletom brzeekonomije su dosta meksi od starijih kolega koji su pravljeni da budu veciti uostalom kao i sve ostalo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ako ti treba za planinu van asfalta po meni 525 ti je dobar a ako si negde gde je ravnije i imas nameru da ides na duze ture po asfaltu onda uzmi 620 ili 640 . pustio sam ti PP ako te mrzi da zovnes zvacu ja sutra pa cu ti dati podatke o njemu javi mi se na PP ako hoces da ja zovnem ili ako nisi dobio PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

ovaj jeKTM 625 nije 640 neznam da li ima razlike izmedju njih mada se meni svidio ovaj ktm vise nego Husaberg

 

Koliko je meni poznato-625 takodje dosta trese i posto ima LC4 agregat,nije toliko zahtevan po pitanju odrzavanja...

Pre toga si se interesovao i za EXC525...

Ova 2 motora imaju potpuno drugaciju namenu...

LC 4(400-690) su vise putnicki orijentisani i zahtevaju manje odrzavanja...

EXC(250-530) su takmicarski enduro motori.Imaju RFS agregate koji su dosta zahtevniji kada je odrzavanje u pitanju.Takodje,ovi motori sluze za krace i zahtevnije off road voznje...

Znaci-moras da odlucis sta bi ti hteo sa motorom.

Ako zelis laksi i snazniji EXC,moraces da se pomiris sa troskovima odrzavanja...

Sa 2 strane,ako zelis da putujes sa motorom i imas manje troskove odrzavanja-pomiri se sa vecom tezinom i losijim voznim karakteristikama-odnosno,uzmi LC 4...

Isto je i sa SM varijantom.

Neka me neko ispravi ako gresim. ;)

Ivan

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

ja bi 525 EXC nego mi ispalo povoljno ovaj SM lc4 625 pa sam zato pitao za njega kakav je, a daj mi ti reci sta mislis  sve o ovom 525 MODELU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

ja bi 525 EXC nego mi ispalo povoljno ovaj SM lc4 625 pa sam zato pitao za njega kakav je, a daj mi ti reci sta mislis  sve o ovom 525 MODELU

 

 

Mislim da je dosta lagan za motor sa el.startom;+

Da ima snage koliko ti volja;+

Da ima kvalitetne komponente;+

Da je veoma skup za odrzavanje;-

Nije izdrzljiv i pouzdan ni priblizno kao Xr ili Drz;-

itd...

Takodje smatram da ovaj motor nije za one koji idu na duze ture i voze se po makadamu,vec za one koji vole malo extremnije uslove voznje-gde bi njegova manja tezina,bolja suspenzija i uopste,bolje komponente mogle doci do izrazaja...

To je moje misljenje,zasnovano na iskustvima ljudi koji su posedovali(ili vozili) ovaj motor,specifikacijama,itd.-ali ja nisam vozio EXC 525 i posto nemam prakticnog iskustva sa ovim modelom-i sam sam trazio savet od onih koji ga imaju... ;)

Odgovore na moje pitanje si i sam mogao da procitas...

Po meni,nema boljih all round motora od Xr-a i Drz-a...

Zato cu ja zadrzati jednog Xr-a za svakodnevne potrebe... ;)

CRF/EXC ce sluziti samo za teze terene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Takodje,takmicarski enduro.

Opste misljenje o tom modelu je da ima najpouzdaniji agregat u toj klasi motora(sto je pozitivno) i da je malo tezi od konkurencije(sto je negativno). :D

U toj klasi su i...

Honda CRF 450

Husqvarna TE 450

Husaberg FE 450

KTM EXC 450

Kawasaki KLX 450

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Tu lovu ne vredi sigurno. Za te novce mozes kuputi KTM-a ovde (tako da nemas papiroloske zajebancije).

KTM 625 nije za off - jednostavno (kako rekose kolege) previse tezine. Vise je namenjen ulici i laganom

makadamu, uredjenim zemljanim putevima (ako bas mora).

 

Za primenu odlican - pouzdan, odrzavanje lako i cenom pristupacno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ne moze da kupi 625 za te pare ovde. Pogledajte mobile.de pa vidite koliko kosta tamo. 625 je skuplji od 640.

I nije bas da je samo za lagan makadam, recimo brzu voznju po pescari bi itekako podneo...

Nije za ekstremno krsenje/sumu/uspone gde treba gurati, ekstremne skokove, ali brzi trail itekako moze da ide..

 

Samo sto je to supermoto verzija, kako sam razumeo, i sa tim tockovima racunaj sigurno samo ovo sto je shilja-f rekao - znaci samo blazi makadam. Sa kramponkama (18/21 gume) moze da se vozi off sa njim (ovo sto sam ja rekao).

 

Stevo, zasto ne pogledas malo linkove koje sam ti poslao na PM? Najlakse da sam pogledas i vidis koliko sta kosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja