Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Meni se javlja da je to isti kao Kawazokijev.... :neznam:

 

Nije ni blizu, sve mi liči da je za neki kros

 

Ne znam bas,ne izgleda mi kao da je od plastike kao na cross motorima :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Endurasi,uzimam neki cross 250ccm 2t,pa me interesuje jel su za sve motore tog tipa(rm,cr,kx,yz,sx...) isto rasporedjeni delovi kod nas?Ili se za neki teze nalaze? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Pozdrav enduraši,

sreća je nas ima dosta koji vole prašinu. Ja sam mator po godinama a mali po moto iskustvu.

Nikako ne vidim motor kao normalno prevozno sredstvo po asvaltu (jbga, nismo svi isti), ali za brda i doline mislim da je idealan. Dugo se bavim aktivnostima u prirodi koje smatram kompleksnijim i opasnijim od enduro ili kros vožnji (osim varijante tima Romanijaks..), bio malo i po svetu ali mi se čini da dobar deo nas koji živi u ovoj napaćenoj zemlji, istu ne poznaje dovoljno. Enduro motor kakav god da je, ti daje tu mogućnost.

 

http://forum.bjbiker...mber/30465-alp/

 

Doći do zadnje kuće na livadi u zaseoku Pičkovac, popiti rakicu i čašu razgovora, sa ljudima koji su toga inače željni, videti kakav je život van naših ograda i stereotipa koje stalno gradimo, nadisati se vidika, nagledati neba i napiti mirisa.. neprocenjivo.

Na žalost prateći forum i u razgovoru sa ljudima primećujem da su uglavnom svi vezani za svoje dvorište ili sportski akpekt vožnje. Tako sami sebe uskraćujemo za nešto lepo. 90 % klinaca iz Bg-a uglavnom voze po Glinari i ne razmišljaju koliko ima drugih lepih mesta.

To je uglavnom zbog socijalnog statusa ili mentalne blokade (nema se za prikolicu, skupo je, neću da drljam gume po asvaltu, nemam sa kim, smor mi je, ne poznajem teren, jeste bio sam prošle godine i nije mi se svidelo, nemam kamp opremu a ne znam gde bih spavao...), i gomila sličnih gluposti. Slično je i u drugim sredinama.

Par svetlih izuzetaka svake godine ogranizuje skupove (nazvao bih to društveno odgovornim ponašanjem), ili akcije gde se opet vide isti ljudi. Drugi zmajevi putuju po svetu ali nemaju žicu / volju / nameru za organizaciju skupova ali barem nadahnjuju one koji o tome potajno razmišljaju.

Ovaj forum ima preko 27.000 čanova (barem 50 % sa "enduro" motorima od 50 do 1200 c), mislim da je to dovoljna kritična masa za sve koji imaju žicu /znanja / iskustva / autoriteta i mogućnosti da se ovaj sport digne na organizovaniji i bezbedniji nivo.

Ako bi svako od vas organizovao barem 1. (jednu), akciju godišnje u svom kraju, pa nek dođe 5 ljudi, mislim da bi to pokrenulo stvari i rasteretilo ovih nekoliko mazgi koji najviše vuču na forumu.

Ne volim gužvu inače, ali bih došao da vidim ono što ne znam / ne mogu / ne smem, da nađem u lokalu, oznojim se malo, upoznam nove ljude, potrošim nešto para (trošim i kući, pa što onda nebih i u gostima), oni koji smatraju da je njihov kraj lep, od toga mi mogli da naprave instituciju i možda zarade koji dinar.

A kad smo već tu, pored uobičajenog menija (piće, klopa, lovačke priče..), mogao bi neko talentovan / školovan, da nam i pokaže neke enduro fazone ili da pričamo o sranjima koja se dešavaju i kako da smanjimo rizike. To mi se čini treba da spada u opštu "enduro kulturu".

Ja se malo raspričao, pred kraj mi je posla, pada kiša, čekam da prođe "rush hour" pa da krenem kući. Evo neću više.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U pravu si, uglavnom se jedna ista ekipa vrti po enduro voznjama, da li je u pitanju nezainteresovanost, nedostatak para ili nedostatak vremena, verovatno je kod svakog drugi razlog. Do sad je svako ko prati forum mogao da vidi kako izgledaju te vikend enduro voznje i mislim da tu vise nepoznanica nema, tako da ko je iole zainteresovan za takav vid druzenja i voznje zna sta ga ceka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Od 2009 - 2010 god, svake godine ima bar po 3-4 organizovane enduro voznje u sklopu foruma. Pored toga jos par voznji u sopstvenoj reziji, i to je to. Bar za mene i moje slobodno vreme.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ove godine smo malo popustili...udarila epidemija "paranemije", al bice bolje.

 

Sledece godine , ce biti vise..... bar za jednu organizovanu voznju :zvizduk:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa Alpom oko ovoga a mozda je to ideja koja moze da se definise ovako:

 

- otvorimo novu temu sa recimo nazivom zajednicke enduro vikend voznje. Tu svako okaci gde se vozi ovaj vikend (u svom kraju, negde ide itd) pa se coveku na PM jave ljudi koji su zainteresovani i odu na druzenje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Slazem se sa Alpom oko ovoga a mozda je to ideja koja moze da se definise ovako:

 

- otvorimo novu temu sa recimo nazivom zajednicke enduro vikend voznje. Tu svako okaci gde se vozi ovaj vikend (u svom kraju, negde ide itd) pa se coveku na PM jave ljudi koji su zainteresovani i odu na druzenje.

 

Ne da je dobar predlog,nego razbija...Podrzavam u potpunosti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

pa zavisi kako se gleda, ovde se pise sve i svasta vezano za enduro, nema nekog pravila pa ako neko hoce da ide negde za vikend treba da lista bas dosta da nadje sta mu treba. Po meni treba da ima neka druga tema gde ce neko da daje samo osnovne podatke (kao sto je tema enduro kalendar). Tako ce neko koga zanima samo voznja za vikend da baci pogled u tu temu i ne mora da cita nista vise po forumu. Ja realno gledam na celom forumu samo podforum Enduro i to ne sve, ostalo me ne zanima.

 

Treba otvoriti temu gde svako moze da napise jedan post sa konkretnim opisom gde se obicno vozi u svom kraju, kojim tipom motora, koja je tezina, koliko km dnevno moze da se predje, gde moze da se spava, koji je kontakt telefon itd. Osnovni podaci bez nekog velikog lirskog nadahnuca. Tako praavimo bazu podataka i koga zanima moze da pozove tog coveka i pita da li ce mozda ovaj vikend negde, dosao bih, kakvi su vam planovi itd. U toj temi NE SMEJU da budu nikakvi komentari o toj voznji itd, ko hoce da pise kako mu je bilo moze da pise u ovoj temi recimo. Tema treba da je kao info centar pa koga zanima nek istrazuje ali barem zna koga da pozove u nekom kraju koji bi obisao i ti ljudi kojim tipom voznje se bave.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

EVO LINK, ZA NESTO IZ DOMACE PROIZVODNJE

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/97800-pantalone-made-in-serbia/

 

ako smeta ili kvari temu,,administracija neka obrise,,al nemora bas odmah (TREBA PODRZATI DOMACU PROIZVODNJU)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Podrzavam gore napisano . Cinjenica je da vecini nas kojima je dusa u enduru, nedostaje jos malo te zajednicke konekcije i druzenja, a otvaranje takve teme sa gore navedenom prijedlozima i podacima nam samo moze biti od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

pa zavisi kako se gleda, ovde se pise sve i svasta vezano za enduro, nema nekog pravila pa ako neko hoce da ide negde za vikend treba da lista bas dosta da nadje sta mu treba. Po meni treba da ima neka druga tema gde ce neko da daje samo osnovne podatke (kao sto je tema enduro kalendar). Tako ce neko koga zanima samo voznja za vikend da baci pogled u tu temu i ne mora da cita nista vise po forumu. Ja realno gledam na celom forumu samo podforum Enduro i to ne sve, ostalo me ne zanima.

 

Treba otvoriti temu gde svako moze da napise jedan post sa konkretnim opisom gde se obicno vozi u svom kraju, kojim tipom motora, koja je tezina, koliko km dnevno moze da se predje, gde moze da se spava, koji je kontakt telefon itd. Osnovni podaci bez nekog velikog lirskog nadahnuca. Tako praavimo bazu podataka i koga zanima moze da pozove tog coveka i pita da li ce mozda ovaj vikend negde, dosao bih, kakvi su vam planovi itd. U toj temi NE SMEJU da budu nikakvi komentari o toj voznji itd, ko hoce da pise kako mu je bilo moze da pise u ovoj temi recimo. Tema treba da je kao info centar pa koga zanima nek istrazuje ali barem zna koga da pozove u nekom kraju koji bi obisao i ti ljudi kojim tipom voznje se bave.

 

Pa još ako se vožnje snime kao trek logovi i stave u "bazu podataka" za taj kraj, radosti nikad kraja. Možemo na kraju godine na osnovu dogovorenih parametara i glasova članova da biramo "najlepši trek log" ili "lokalnu vožnju godine", tako forsiramo ono što je stvarno lepo i pomažemo čak i lokalni turizam. Ja da imam kuću napr u Homolju, meni bi značilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ispravka, vidim da već postoji forum sa tom tematikom, možda je to i problem, forum je ogroman pa bi možda vredelo nešto od toga prepakovati kako bi ljudi lakše našli ono što traže. E sad ne znam koliki je to posao, možda da sačekamo da se nakupi više trekova.. (sa‚d ću da stavim pak komata..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Moja ekipa i ja razmisljamo da u 2014 napravimo nekakvo druzenje i a Vas pozovemo ...vidjecemo sta ce bitii od toga ..u pitanju je Banja Luka :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Moja ekipa i ja razmisljamo da u 2014 napravimo nekakvo druzenje i a Vas pozovemo ...vidjecemo sta ce bitii od toga ..u pitanju je Banja Luka :)

Priznajem da Alp i ja nismo bili preko grane, a planiramo. Mozda se i vidimo. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Moja ekipa i ja razmisljamo da u 2014 napravimo nekakvo druzenje i a Vas pozovemo ...vidjecemo sta ce bitii od toga ..u pitanju je Banja Luka :)

 

Ja sam povremeno poslovno u B. Luci, a po nekad navratim na Romaniju, uglavnom na penjanje. Bio bih zahvalan da nas neko od vas sprovede po lokalnim off-ovima.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Ako budete isli,slike ovamo :takoje:

 

Drugari,ako neko ima hard enduro/cross motor do 1500e neka ponudi na pp.Ne bih da pravim novu temu za sad,da ne pretrpavam forum,pa sam napisao ovde,nadam se da ne smeta. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja