Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

E to je druze najbolje resenje za sneg i za homemade prepravke . Imam vec dosta toga ali neznam da li cu da stignem da ga prepravim ove zime .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

fe feeee fefeffeeeeefeeeee feeee feeeeeefeffefeffe fefe ef efeffefe fefeeee Dejvid Najt feeee feeefefeefefefefefef fe fe fe feee feefe fefe Dejvid Najt. Feeee fefef efefefeffe fefe feeffee feefe rapidoooo rapidooooo fe fe feee fefefeefe fefefe feeeeee Dejvid Najt. Feeeee fefefe fefefefe fe fe fe Servantes fe fe fe ee fe feeeeee feeeee Dejvid Najt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

E , druze , od mene 10-ka za ovaj klip . Tako bi 99 % nas strucnjaka za offroad prosla na ovakvom terenu .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

a evo kako to u stvari stvarno izgleda:

 

Ovo su izgleda neki teski pocetnici :) Prepreka od guma mi deluje vrlo zajebano, ne znam kako bi je presao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Dal su pocetnici ili nisu ja preko guma tesko da bi mogo bas laganica da predjem .

 

A sto se tice panjeva to sam vezbao na komsijinim dok sam jos hteo da pravim trial motor . Tako da i to nije bas naivno . Ako ima neko negde da proba izvolte pa posle napisite da li je lako . U sustini svi mi vozimo offroad i to lepo ide u prirodi i malo ekstremnijim uslovima . Ali sa ovakvim preprekama tvrdim da 99 % nas bi imalo muke jedno 2 ili 3 sata dok se ne udjeu fazon .

 

Tako da stojim iz toga da ko nije nikada probao ili naucio nema sanse to da predje iz prve . Sve na snimcima izgleda naivno i lako ali u prirodi je 100 % drugacije . To i sami znate iz vasih snimaka . Koliko puta ste dosli kuci da pokazete po kakvim ste zahtevnim terenima vizili a na ektranu nista . Svi misle laganica .

 

Ako neko hoce da vezba neka dodje do mene ima koliko hoce panjeva . Ali sto se tice guma tu bi veruem kiper cesto radio .

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Eh dal su pocetnici :D, ne znam za mene su pro vidite samo na 2:30 - 2:35 kako momak kontrolise motor, al ga panjovi i dalje keckaju :)

 

Jos su ovo masine od 100 kila, sa 20-30 kila tezim motorima bi ovo jos zajebanije bilo. Prelaz guma je klasican problem gubljenja dodira sa podlogom zadnjeg tocka i onda se saobrnes :).

 

 

Inace jos ne odustajem od pravljenja jedne ovakve stazice na nekih 10ak km od NBG-a. Panjeva ima, guma ima, kaljuga ima samo treba da se rastinje kramponkama preore. Al nece ni upala pluca vecno trajati <_<

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1754 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Danas sam stavio lanac na motor, ali ipak voznje nece biti. Kod mene na yamahi fabricki ide 120 guma, a sad je 130 pa mi lanac sa jedne strane prolazi u milimetar, ali cim udjem u dublji sneg zakacuje, bas sam se smorio :'( A i lanac mi je neki dosta debeo, plus mi je cale nabijao na nos da cu da mu sradam lanac od auta :lol: Jel zna neko gde ima u bgu da se kupe neki jeftiniji lanca, ali da nemaju ovaj obruc sa strane po mogucstvu? Mozda bi neko hteo da kupimo po pola?

 

020220121273.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Ako ima neko negde da proba izvolte pa posle napisite da li je lako . U sustini svi mi vozimo offroad i to lepo ide u prirodi i malo ekstremnijim uslovima . Ali sa ovakvim preprekama tvrdim da 99 % nas bi imalo muke jedno 2 ili 3 sata dok se ne udjeu fazon .

 

Tako da stojim iz toga da ko nije nikada probao ili naucio nema sanse to da predje iz prve . Sve na snimcima izgleda naivno i lako ali u prirodi je 100 % drugacije .

 

cini mi se da je recept za offroad isti kao i za svaku drugu vestinu: - prvo se pocne od malih balvana :), guma, brdasca. kad ti to postane pi*kin dim, onda napravis jos teze prepreke, itd.. ne moze odmah ovo najteze. ;-)

 

 

zato je markova ideja o pravljenju ovakvog terena - fenomenalna. jos kad bi bilo neke zajednicke akcije da se angazujemo malo da dovucemo balvane i lopatamo.. nista nam ne bi falilo. ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Danas sam stavio lanac na motor, ali ipak voznje nece biti. Kod mene na yamahi fabricki ide 120 guma, a sad je 130 pa mi lanac sa jedne strane prolazi u milimetar, ali cim udjem u dublji sneg zakacuje, bas sam se smorio A i lanac mi je neki dosta debeo, plus mi je cale nabijao na nos da cu da mu sradam lanac od auta Jel zna neko gde ima u bgu da se kupe neki jeftiniji lanca, ali da nemaju ovaj obruc sa strane po mogucstvu? Mozda bi neko hteo da kupimo po pola?

 

 

a lanac je za koju velicinu auto gume (meni je 140 zadnja tako da ne bi trebao da imam tih problema) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Goshke.. kupiš lanac na metar.. i neke dobre velike vezice..lanac popreko i vezica-dve..

ako baš budu pucale..probaš sa nekim kožnim kaišićima ili već..

Možda bi mogao i neki dobar debeli kanap.. meni je to pomoglo onomad u blatu..

Draža tu ima više iskustva.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1754 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Danas sam stavio lanac na motor, ali ipak voznje nece biti. Kod mene na yamahi fabricki ide 120 guma, a sad je 130 pa mi lanac sa jedne strane prolazi u milimetar, ali cim udjem u dublji sneg zakacuje, bas sam se smorio A i lanac mi je neki dosta debeo, plus mi je cale nabijao na nos da cu da mu sradam lanac od auta Jel zna neko gde ima u bgu da se kupe neki jeftiniji lanca, ali da nemaju ovaj obruc sa strane po mogucstvu? Mozda bi neko hteo da kupimo po pola?

 

 

a lanac je za koju velicinu auto gume (meni je 140 zadnja tako da ne bi trebao da imam tih problema) ?

 

Za 14-ku, 185 msm da je siroka... Nisam se dobro izrazio, meni zakacuje za zadnju viljusku, posto je prostor izmedju gume i vljuske oko 1cm, tako da cu prvo morati da stavim 120 gumu, pa tek onda lance. A mislim da bi ova velicina lanca lepo stajala i na 140 gumu, samo trebalo bi da imas jedno 2cm lufta izmedju gume i viljuske, jer kad se sneg nabije, sve zaglavi :moto3:

 

Goshke.. kupiš lanac na metar.. i neke dobre velike vezice..lanac popreko i vezica-dve..

ako baš budu pucale..probaš sa nekim kožnim kaišićima ili već..

Možda bi mogao i neki dobar debeli kanap.. meni je to pomoglo onomad u blatu..

Draža tu ima više iskustva.. :moto3:

 

Razmisljao sam i o tome, ali to mi je druga opcija.. Neces verovati koliko je lako staviti lanac na gumu od motora, tako da je to mozda najbolje resenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Cekaj malo druze . Postavio si pogresne lance . Malo ipred na nekoj strani sam lepo objasnio situaciju sa ovim lancima sa obrucevima . Zajebi ti to i potrazi kod nekog vilkanizera ili negde u tvojoj garazi stare tipove lanca . One sto nisu imali obruc . Tako da su tanji okolo i sigurno prolaze na tvom motoru .

 

Ako treba neka konsultacija slobodno pitaj . Ovde sam svima namestio i svi se ok voze . E da zaboravio sam . Moras da skines taj stitnik lanca plasticni jer ce da se polomi . A mozes slobodno malo i gum da iskosis ako sa jedne strane ima vise prostora . Ali ne preteruj u tome . Sto se tice plasticnih vezica i gore pomenutim nece da ide kako treba . Vise ces da guras nego sto se vozis .

 

I naravno pitaj onog ko se vozi zimi i koga vidis da se vozi . Ne mislim lose nikome za komentare ali nemojte da predlazete nesto coveku sto niste sami probali .

 

Znaci trebaju ti ovakvi lanci . Pouzadiniji su od onih sa obrucem .

 

ADDPL_img5393k.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999
Ako ima neko negde da proba izvolte pa posle napisite da li je lako . U sustini svi mi vozimo offroad i to lepo ide u prirodi i malo ekstremnijim uslovima . Ali sa ovakvim preprekama tvrdim da 99 % nas bi imalo muke jedno 2 ili 3 sata dok se ne udjeu fazon .

 

Tako da stojim iz toga da ko nije nikada probao ili naucio nema sanse to da predje iz prve . Sve na snimcima izgleda naivno i lako ali u prirodi je 100 % drugacije .

 

cini mi se da je recept za offroad isti kao i za svaku drugu vestinu: - prvo se pocne od malih balvana :), guma, brdasca. kad ti to postane pi*kin dim, onda napravis jos teze prepreke, itd.. ne moze odmah ovo najteze. ;-)

 

 

zato je markova ideja o pravljenju ovakvog terena - fenomenalna. jos kad bi bilo neke zajednicke akcije da se angazujemo malo da dovucemo balvane i lopatamo.. nista nam ne bi falilo. ;-)

 

E da sam vam blize odmah bi skocio u pomoc . Mnogo sam daleko ali to pravljenje neke stazice uopste nije tesko ni zahtevno . Evo mi vec imamo jednu a u prolece prvimo i drugu takvu za zajebnciju . Nije uopste skupo jedino SLOGA i dogovor i eto stazice .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1754 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Cekaj malo druze . Postavio si pogresne lance . Malo ipred na nekoj strani sam lepo objasnio situaciju sa ovim lancima sa obrucevima . Zajebi ti to i potrazi kod nekog vilkanizera ili negde u tvojoj garazi stare tipove lanca . One sto nisu imali obruc . Tako da su tanji okolo i sigurno prolaze na tvom motoru .

 

Ako treba neka konsultacija slobodno pitaj . Ovde sam svima namestio i svi se ok voze . E da zaboravio sam . Moras da skines taj stitnik lanca plasticni jer ce da se polomi . A mozes slobodno malo i gum da iskosis ako sa jedne strane ima vise prostora . Ali ne preteruj u tome . Sto se tice plasticnih vezica i gore pomenutim nece da ide kako treba . Vise ces da guras nego sto se vozis .

 

I naravno pitaj onog ko se vozi zimi i koga vidis da se vozi . Ne mislim lose nikome za komentare ali nemojte da predlazete nesto coveku sto niste sami probali .

 

Znaci trebaju ti ovakvi lanci . Pouzadiniji su od onih sa obrucem .

 

 

Razumeo sam te, ali nisam uspeo da nadjem te bez obruca. Znam da sam ih davno imao za staru ladu, ali sad ih nigde nema. Jel znas mozda gde ima da se nabave takvi, rado bi ih kupio? Inace, danas sam opet probao ove ali cim zagazim u sneg od pola metra, pocinje da mi lupka. Mada sam ja mozda previse ambiciozan sa tolikim snegom. :D Salim se, knap prolazi pa nije dobro, zvecka mi po viljusci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

I ja sam imao od lade ali sam izgubio . Trazo sam ih da ih namestim napred i nikako . Na kraju sam usrafio srafove u svaki krampon i ide lepo i koci kao po suvom . Jednino je problem asfalt jer se onda kliza nenormalno .

 

Trebao bi da nadjes negde da probas da ih ne kupujes badava . Iskreno mislim da svaki malo poseceniji vulkanizer ima jer to vise niko ne koristi jer se tesko montiraju . Probaj kod nekog ja sam ove tako naso . Samo sto su ovi Nemacki i imaju one aklice oko svake karike pa su malo bolji za led . Kod tebe bi lepo stao lanac od 10 . Tj. valj 10 mm tako ih iznacavaju . Ovaj moj je 12 ali kod tebe bi 10-ka cucnula samo tako . A ako nadjes par takvih onda mozes i za prednji da napravis ali da znas tesko ce da nadjes za 21 . Ja sam hteo ove sto imam da produzim malo ali dodje prijatelj i bukvalno mi oteo drugi sto mi je ostao .

 

Tako da najbolje skokni do nekog vulkanizera . Nigde po oglasima nisam naso da ima da se kupe ovi stari .

 

Nadam se da ce da resis i da se navozas dok jos ima snega .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
E da sam vam blize odmah bi skocio u pomoc . Mnogo sam daleko ali to pravljenje neke stazice uopste nije tesko ni zahtevno . Evo mi vec imamo jednu a u prolece prvimo i drugu takvu za zajebnciju . Nije uopste skupo jedino SLOGA i dogovor i eto stazice .

carski! 0takoje.gif

 

ako imas neke fotke staze, baci nam da maznemo par ideja ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

A gde ste tačno mislili da pravite tu stazicu, da ne biste imali problema posle? Znate kakvi su ljudi, uvek se nađe neko kome to smeta...

 

Inače, voljan sam da pomognem kako god mogu, koliko to posao & ostale okolnosti dozvole.

 

Evo nekih slika što sam našao na netu

xgames-2011-track.jpg

06-endurocross-1.jpg

Uf, ovo je extreme :D

7_31_2011_XGames12.jpg

Mazda 323F & veš mašina :moto3:

New+xtrem+obstacles!.JPG

Vernon-Race-041.jpg

EnduroPhoto3.jpg

2011_Boise_EnduroCross_Track_1.jpg

PHOTO_14666440_29029_3182066_ap.jpg

 

Jedna zanimljiva tema na ADV forumu:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=542781

 

Sviđa mi se staza kao u ovoj temi na ADV-u, nisam za neka ekstremnija rešenja (normalno, da bude na otvorenom), svašta se može iskoristiti.

 

Nadam se da sam pomogao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Danas zavrsio ugradnju safova u gumu. Oko 220 u zadnju i toliko podloski i oko 440 matica. Unistio sam ruke. Sutra ide na probnu voznju. Ako ne bude htelo da ide kako treba ima da pojedem gumu sa sve onim safovima.

Nego ima li neko iskustva sa prituskom. Ne znam na koliko bi sad valjalo da naduvam gumupost-1765-0-66177400-1328324481_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja