Jump to content

Moto Zajednica

Poseta Kosovu i Metohiji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Drugari, planiram da se prvom prilikom provozam do Južne srpske pokrajine, voleo bih da posetim Gračanicu, popijem kafu u Mitrovici i možda još ponegde. 

Nemam rutu, ne bih je ni pravio, već bi na licu mesta odlučio gde i kako.... Jedino je sigurno da je jednodnevna vožnja.

Da li je neko bio u skorije vreme, kakva je trenutna bezbednosna situacija, neka iskustva sa prelaskom adm. linije, koji prelaz koristiti, kakvi su putevi, šta mi od dokumentacije treba (za mene i motor)? Bukvalno mi treba sve od informacija koje mogu da dobijem.

 

Znam da sve ovo mogu da izguglam, ali su mi najsigurnije informacije od vas sa foruma. Još ako su iz prve ruke, to je to....

 

A ujedno,  možda i nekog animiram, pa mi pravi društvo..:)

 

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa vidi, nemoj izazivati nevolju. 

Treba da si svestan gde ideš i ne bi trebalo da imaš problema. Prati kakva je situacija na dnevnom nivou. Da baš taj dan kad ti ideš nema neko sranje ili slicno.

Ja sam bio više puta, niko me nista nije pitao. Pričao sam sa nekim bajkerima iz Pristine, rekao bih da su ljudi kao i mi. Sreli smo se u Albaniji na nekom stajalištu. Naravno, ta priča ne može da bude bez politike i rata, ali ne mora odmah da bude svađa i vika. Sasvim opušteno. Jedan normalan razgovor, zezanje, razne teme. Ja kad sam stao, oni kažu - "jel to nas brat bajker iz Srbije"? 

Idi vidi naše manastire, Gazimestan, Prizren, Mitrovica... Ja razumem i kada se neko boji. Sve je to prirodno,ali ja uvek poštujem tamo gde idem i gledam da uživam. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma naravno, uopšte nemam sumnju u svoju ličnu bezbednost, da je tako, ne bih ni išao. Nemam nameru, niti sam ikada bio troublemaker, iliti po naski izazivač nevolje.

Moje dileme su uglavnom vezane za tehnicka i proceduralna pitanja, kao sto sam i rekao u prethodnom postu, znači sam prelaz adm.linije, dokumentacija, koji prelaz koristiti, koji su putevi lepi za voznju i sl.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Realno gledano ako ćeš ići južno od Ibra (čitaj Kosovske Mitrovice) jednodnevno putovanje će ti biti neviđeno mučenje, slabo šta ćeš stići da obiđeš od našeg kulturno-istorijskog znamenja dole.

 

Od administracije bitno ti je da imaš važeću ličnu kartu (bratu isticala za 2 meseca i nije imao probleme) i saobraćajnu dozvolu. Sad na koji ćeš takozvani prelaz ići zavisi od tvoje rute, preporučio bih Brnjak zato što su najlaganiji službenici i voziš se pored jezera koje je fantastično.

 

U svakom slučaju topla preporuka da za jednodnevni izlet ne ideš južnije od Mitrovice, tu možeš da napraviš lep krug, obiđeš Milutinovu zadužbinu Banjska, možeš da uključiš Sopoćane i Đurđeve Stupove ako te zanima obilazak manastira, oni su ti usput kod Pazara.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja