Jump to content

Moto Zajednica

Skuter vuče pa uspori pa opet ponovo

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2842 postova

Imam kineski skuter 50 cm minareli 2t horizontalni cilindar. Vozim otvorenim putem punom brzinom 60 na sat i odjednom naglo usporenje - sve do 20 na sat. Onda neće brže od 20 nikako ceo kilometar. Vidim nema dalje i zakočim sačekam neka vozila da prođu  krenem  nazad i odjednom skuter polako ubrzava do 50 na sat i vidi se manjak snage. Ide 300 metara i onda ponovo uspori na 20 i tako ide sve dok opet ne stanem. Onda opet ponovo sve isto manjak   pa povećanje snage.

Usput stanem kod majstora i on mi kaže da mi ništa ne dimi auspuh i da mi je verovatno motor pred zakivanje cilindra i klipa i da mi je crkla uljna pumpa. DOĐEM kući i napravim mešavinu direkt u rezervoar da mi ne bi skroz zalepio cilindar i probavom ga tako. Sad je motor do 50 mnogo življi kao da je sve u redu ide tako kilometar ali opet neće do 60 i onda opet gubi snagu ali manje nego pre. Kad stanem i ponovo krenem opet vuče normalno i onda opet sve iz početka. Na leru radi normalno

Da li ima šanse da je nije klip i cilindar jer mi je to čudno kad stanem i ponovo krenem ponaša se drugačije. Ako cilindar stisne klip i neće da vuče kako se to promeni u par sekundi do kočenja i ponovnog ubrzanja. To mi je nelogično da se tolko brzo ohladi. 

Uljnu još nisam pogledao

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Meni se slično desilo davnih dana na Jawi 350. Bio neki loš dvotaktol, zalepio malo klip i ništa više ga nije moglo spasiti. Simptomi isti kao ovi odgore. Izbušio na prvu specijalu i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2842 postova

posle par sati kad se skuuter skroz ohladio krenem prema gradu i ide normalno oko jedan kilometer pa onda opet oslabi ali ide i ubrzava normalno oko 30--40 i tako svega par sekundi.Posle sam ga vozio preko 10 km pun gas kolko inače ide preko 60 i po Sremskoj Kamenici malo uzbrdo i tamo vuče normalno.

Sve do kuće je ok.Videću sutra da li ima nekih novosti.Možda uspešno ozdravi :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2842 postova

danas prešao još 30 km uglavnom pun gas ,sve normalno,kontrolisao sam uljnu pumpu i gura ulje,vakum pumpa goriva takođe otvara na vakum a creva deluju dobra. Videćemo za dalje,nadam se da neće biti problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja