Jump to content

Moto Zajednica

federi u kuplungu

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav dobri ljudi.Imam jedno pitanje sto se tice kuplunga ,rastavio sam sve i primjetio sam da su federi ne svi ali od 5 komada dva su razvucena,pa me zanima koji su federi najbolji za kuplung imaju crveni kao najjaci,imaju zuti kao srednji i bijeli kao slabiji

koji bi bili onako najbolji za ugradnju.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Biće pre da su ti razvučeni, kako kažeš, u stvari ispravniji. Ne pominješ model i marku, ali u kvačilima su uglavnom opruge koje se od rada sabiju. Šta god da uradiš, imaj na umu to, da ćeš ako staviš jače opruge sigurno imati bolju vezu između ploča kvačila...ali i tvrđu komandu. Sve opruge da budu identične po snazi (boji) i ispravne, tačnije iste dužine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...a sad vidim da je u pitanju skuter. Onda je situacija sledeća. Te što su razvučene, zaista su neispravnije...nego. Sa pojačanjem njihove sile dobićeš kasnije uključivanje kvačila, tj. ono će se dogoditi na većem gasu. Isto pravilo važi, da budu sve identične u svakom smislu. Plus, nemoj samo njih da zameniš, a ostalo da zapostaviš. To je sjajan trenutak da sve rasturiš, pregledaš, podmažeš, zameniš lagere i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja