Jump to content

Moto Zajednica

Dilema: ili-ili?

Recommended Posts

  • Drug član, 3061 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ljudi nekako zaboravljaju, cena od 1.200 - 1.500€ za nov im nije mala, ali tu cenu, većina troškova uopšte ne čini vozilo. Više košta transport sa dalekog istoka + carina + PDV + marža prodavca i ostali troškovi. Ovakav skuter iz fabrike košta smešno malo, a toliko i vredi. Zapravo, i super je, s obzirom koliko je jeftin.

Prvi sledeći najjeftiniji brendirani skuter košta bar duplo više. Ali to je u stvari dobro, drugačija je struktura troškova, proizvođačka cena je veća, kvalitet je mnogo bolji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, cezarpa said:

Neka kupi i neka napise o njemu recenziju kad kupi i godinu dana kasnije,kad prodaje.

Ma napisaće da je posle godinu dana bolji nego kad je bio nov da bi našao nekog jadnika koji ne poznaje materiju i rešio se bede/sranja. :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Ok, ok čemu toliki  bojkot samo sam pitao, da bi mi odgovorio neko ko je vozio neki od ta dva skutera ili bar ima info iz prve ruke...

Promenio član goxyrs
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Iskreno nisam vozio,bio mi je u planu za kupovinu od 125ccm.Ali ,nisam cuo pozitivne ocene.50 ccm 4t je bas slabasno,slabije od 2t.Cujem da se kvare ,da slabo idu.Posle sam kupio Piaggio polovan za slicne pare.Veoma su slicni,nemoj da ocekujes puno ako kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
pre 14 minuta, cezarpa je napisao:

Iskreno nisam vozio,bio mi je u planu za kupovinu od 125ccm.Ali ,nisam cuo pozitivne ocene.50 ccm 4t je bas slabasno,slabije od 2t.Cujem da se kvare ,da slabo idu.Posle sam kupio Piaggio polovan za slicne pare.Veoma su slicni,nemoj da ocekujes puno ako kupis.

Hvala na savetu, tržim onda neki polovan Piaggio, Sym ili Kymco.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
Pre 12 sati, cezarpa je napisao:

Zar nije to isto,samo drugo ime?Neces se bas usreciti sa tim motorom.

U pravu si sad videh da imaju isti agregat.

Promenio član goxyrs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3061 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije generalna ni blizu, ako je tačna kilometraža. Tek je razrađen, što bi se reklo :) Na slici lepo izgleda, ali gledaj stanje. Dobro je da ima istoriju, da vlasnik zna šta je i kada rađeno, gledaj da nije kriv od padova i udaraca, i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
pre 23 minuta, boza_kg je napisao:

Nije generalna ni blizu, ako je tačna kilometraža. Tek je razrađen, što bi se reklo :) Na slici lepo izgleda, ali gledaj stanje. Dobro je da ima istoriju, da vlasnik zna šta je i kada rađeno, gledaj da nije kriv od padova i udaraca, i tako to...

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
Pre 1 sat, cezarpa je napisao:

2006?Kako radi masina?Imao sam takav,milina voziti.

Ne, ne, 2015-to, nisam išao da pogledam. Naleteo mi Sym Symphony 50S za isti keš a star 2 god i prešao 12.000 prvo ću njega da pogledam?

Pre 9 sati, boza_kg je napisao:

Nije generalna ni blizu, ako je tačna kilometraža. Tek je razrađen, što bi se reklo :) Na slici lepo izgleda, ali gledaj stanje. Dobro je da ima istoriju, da vlasnik zna šta je i kada rađeno, gledaj da nije kriv od padova i udaraca, i tako to...

Hvala.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3061 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam imao Pežo tj Sym Symphony 50. Dobar je, tj. ništa nije lošiji od Liberty-a. Oko 65 km/h išao po ravnom, sa mojih 90+ kg, Nešto oko 3l troši, ne kvari se... Srećna kupovina!

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
43 minutes ago, goxyrs said:

Ne, ne, 2015-to, nisam išao da pogledam. Naleteo mi Sym Symphony 50S za isti keš a star 2 god i prešao 12.000 prvo ću njega da pogledam?

Hvala.

Mani to, ništa ne prilazi blizu kvaliteta Libertija...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3061 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Paaa, ne baš. Postoje tzv. "poštarci" koji su uvoženi polovni kod nas u više navrata. Oni su ojačani, robusniji, bolje im rešeno hlađenje i tako to. Skuplji kao novi od običnih dosta. Regularni Liberty je isti q kao i sve drugo.

Evo ga ovde moj neki zemljak prodaje poštarce iz Slovenije

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio liberty, 2015. godište, Moped, vozilo prešlo 15000 km, Kragujevac. Cena 850 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
pre 32 minuta, boza_kg je napisao:

Paaa, ne baš. Postoje tzv. "poštarci" koji su uvoženi polovni kod nas u više navrata. Oni su ojačani, robusniji, bolje im rešeno hlađenje i tako to. Skuplji kao novi od običnih dosta. Regularni Liberty je isti q kao i sve drugo.

Evo ga ovde moj neki zemljak prodaje poštarce iz Slovenije

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio liberty, 2015. godište, Moped, vozilo prešlo 15000 km, Kragujevac. Cena 850 € - Motori - Polovni Automobili

 

Takvog sam i našao u Bg, prešao 25.000 uvežen prošle god u junu, reg takodje do juna , evo ovaj https://www.polovniautomobili.com/motori/21071120/piaggio-liberty-50-4t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Ja sam imao Pežo tj Sym Symphony 50. Dobar je, tj. ništa nije lošiji od Liberty-a. Oko 65 km/h išao po ravnom, sa mojih 90+ kg, Nešto oko 3l troši, ne kvari se... Srećna kupovina!

Ti 4 ti-5ti kojeg čujem da ima pozitivno iskustvo sa Sym skuterom. Ovaj sam gledao 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Za 1990€ imaš nov Sym Symphony S50.

Kažu ljudi da su prezadovoljni. Ide, ne kvari se itd...

Evo od danas iz prve ruke od kupca, da ne budem pristrasan.4009a3963cc33e852d29a2e1a7194fcc.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ove Sym Symphony S50 imalo je par mojih drugara, jedan je vozio u piceriji dostavu na njima duži period.

Sad su prešli na 125cc.

Sa 50-ticama su svi bili zadovoljni, nisu se kvarile, lepo išle tako da moja preporuka za Sym.

Inače malo je falilo da i ja uzmem Sym ali su podigli cene i prebacim se na N-maxa.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sad tek vidim da je sve 4T... Onda je SYM verovatno najisplativije, mada opet ne znam da li imaš A kategoriju, i dalje stojim pri tvrdnji da je SYM 200 najbolja kupovina danas. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3061 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma dal je 2T ili 4T, 50cc je svakako preslabo, pogotovo za Beograd. Taman da kolega uvidi da li mu leži koncept skutera u životu, pa će da se reši da polaže za kategoriju :)  A u međuvremenu, da bar tera neko sokoćalo koje se ne kvari svako malo i ne kida živce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja