Jump to content

Moto Zajednica

Dilema oko kupovine motora ninja 250r zx6r ninja 400 cfmoto 300sr 450sr

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: -

Pozdrav, u potrazi sam za kupovinom motor-a prvi izbor mi je bila ninja 250r ali sa trenutnim cenama na oglasima od 3k evra smatram da je i previse.

CFMOTO 300sr mi se cinio kao bolja opcija prosto jer je priblizan ceni 250r nov je i u garanciji ali me plasi to sto nema delova vidim da ljudi cesto imaju problem sa servisima (zakazu pa se iskomplikuje).

CF je sad izbacio 450SR sto mi je iskreno jos bolja opcija jer jaci i izmedju 300 i 600 kategorije ali ista prica kao i sa 300sr.

 

Ninja 400 mi je takodje opcija jer je skuplji samo za 900e a mnogo je duze kawasaki na nasem trzistu od CF-a.

 

zx6r i generalno 600cc klasa mi je previse za potrebe (grad i manja putovanja) samo vece cene odrzavanja i preformanse koje ne bi bile iskoristene.

 

Vidim da su uglavnom losa/losija iskustva sa guevara salonom, jel imao neko iskustvo sa tago moto centrom u Novom Sadu?

 

Sta raditi? Pomagajte braco :zbunjen:

 

Promenio član nemanja2
gramatika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

smatram da je Ninja 250R..... ODLIČAN motor! Sa par komada sam se susreo u karijeri, i mogu reći da su me zadivili. Super ide, malo troši, odličan položaj sedenja, vozi se kao bicikla, a povrh svega - NEUNIŠTIV + jeftini servisi.

Apsolutno zbog toga mi je i bio prvi izbor, ali nekako kad pogledam trenutne cene 3k evra mi je opet puno jer su ninje 300 izmedju 3-4k, a novi cf 4400-6000 pa onda mozda bolje za te pare uzeti ninju 400 i tako sa nekom zeljom da potrosim oko 2k-3k na motor dodjem brzo i do preko 7k 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4653 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Problem sa Kawasaki 250R je što su mahom već potrošeni. Što se Kawasakija tiče, jeste dugo kod nas, ali zavisi na koga gledaš kao uvoznika. Sad je došao novi uvoznik pa se situacija možda popravi, ali uz dužno poštovanje prema dosadašnjim uvoznicima, to je bila sprdnja. Poručiš deo, čekaš ga mesecima. 

 

Videćemo kako će biti sa novim uvoznikom, ali mi deluju ozbiljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4653 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 31 minuta, nemanja2 je napisao:

Pa cekaj onda ovo ispadne isto kao i sa CF-om?

Gledaj, nisam imao Kawasaaki niti saradnju sa njima. U servisu ne volimo da radimo Kawasaki jer sve delove moramo da poručujemo od preko. Sa Culetom je neuspešno pokušana saradnja. Čuli smo i da su ljudi imali loša iskustva u servisu, ali to uzmi kao rekla - kazala pošto nemamo direktno iskustvo sa njima. OMR je još jedan uvoznik koji je skoro uzeo da radi Kawasaki (mogli ste da ih vidite na sajmu). Stoji ozbiljan kapital iza njih, samo treba da vidimo kako će raditi.

 

Tačno ne znam šta bih ti rekao.


450SR sam testirao na Istanbul Parku, top motor. Za dve klase iznad 300SR. Naravno ne može da se meri sa ZX6R. 250R bih iskreno izbegao, osim ako nađeš neki u baš dobrom i očuvanom stanju. Jeste izdržljiv, ali su ga mahom vozili mlađi koji nisu puno marili za iste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1113 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Bila sam u istoj dilemi pre 2 godine. Imala sam uslov za upis A kategorije, Kawasaki Ninja 250R i sada moja Honda CBR 600FS su tada koštali isto, oko 2500 EUR. A iza sebe 7 godina na samo 50 kubika, skuterčić...

Šta raditi... Ne daju mi se iste pare za manji motor koji ću relativno brzo da prerastem, sa druge strane imam motor koji ima snage mnogo više nego što mi treba. Zdrav razum nije pobedio, uzeh 600cc pa polako, još uvek se učimo i upoznajemo.

Ne bih nikom preporučila ovakav potez, gledala sam da uštedim i na vremenu i novcu, pa sam zato tako odlučila. 

Drugarica vozi Nindžu 250R (2008-2012), baš se hvali na nisku potrošnju, nema nikakva ulaganja, super je služi.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 22 sati, nemanja2 je napisao:

Pozdrav, u potrazi sam za kupovinom motor-a prvi izbor mi je bila ninja 250r ali sa trenutnim cenama na oglasima od 3k evra smatram da je i previse.

CFMOTO 300sr mi se cinio kao bolja opcija prosto jer je priblizan ceni 250r nov je i u garanciji ali me plasi to sto nema delova vidim da ljudi cesto imaju problem sa servisima (zakazu pa se iskomplikuje).

CF je sad izbacio 450SR sto mi je iskreno jos bolja opcija jer jaci i izmedju 300 i 600 kategorije ali ista prica kao i sa 300sr.

 

Ninja 400 mi je takodje opcija jer je skuplji samo za 900e a mnogo je duze kawasaki na nasem trzistu od CF-a.

 

zx6r i generalno 600cc klasa mi je previse za potrebe (grad i manja putovanja) samo vece cene odrzavanja i preformanse koje ne bi bile iskoristene.

 

Vidim da su uglavnom losa/losija iskustva sa guevara salonom, jel imao neko iskustvo sa tago moto centrom u Novom Sadu?

 

Sta raditi? Pomagajte braco :zbunjen:

 

Tago m. centar vozila i delove dobija od Gevare.

A zasto su ti opcije samo Kawa i CF?

 

Moj izbor od navedenog bi bio zx6r. Mozda u prvih mesec-dva nemas plan da izlazis van grada, ali ce to verovatno da se promeni. Upoznaces ekipu sa kojom ces da se provozas negde, shvatices koliko si i ti i motor rastereceniji kad vozis jaci i kad imas vise mogucnosti. Lepo vreme i dobar put prosto mame da iskoristis 600 kubika, veruj mi :)

 

A i, najvaznije od svega, to je najkonvertibilniji motor od svih koje si naveo. Ne svidi ti se - na oglase i dobijas isto onoliko koliko si platio - za jako kratko vreme i uzmes nesto drugo sto ti vise odgovara.

Promenio član Nolanka
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Manje više je tako, ali upravo iz tog razloga što se često menja ljudi su i obazrivi u kupovini. Kada sam kupovao svoj prvi motor, prvo sam krenuo od Yamahe sr 125. Išao da ga probam, shvatio nije za mene, u prevodu Tomos. ajmo dalje, stigoh na 250 kubika, gledao viraga, opet nije za mene. Krenuo na 500 kubika i tu sam se pronašao. Kasnije sam prešao na 600 kubika. Mislim da je 500 kubika sasvim lepa mera za jedan početnički motor, nećeš ga brzo prerasti a uživaćeš više nego sa 250 ili 300. I plus kod nas je veći izbor, naročito kod novih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: -
Pre 4 sati, Nolanka je napisao:

Tago m. centar vozila i delove dobija od Gevare.

A zasto su ti opcije samo Kawa i CF?

Nisu samo Kawasaki i CF u obziru gledao sam i sv650 ali mi je nekako ruzan :neznam: pored toga sam takodje gledao yamahe mt 03 07 kao i r3 ali su skuplji u odnosu na Kawasaki i CF.

 

Najvise mi se taj izbor suzio zbog toga sto sam prvobitno planirao da kupim nesto za zujanje izmedju 2k-2.5k kao sto je ninja 250r prosto smatram da ovo sto je na oglasima 3k+ ne vredi toliko.

 

Sledeca opcija mi je onda bila CF 300sr koji je 4.4k (skuplji 1400e a nov sa mnogo vise opreme + garancija) i to sam smatrao za mnogo boljom opcijom, pratio sam market video da ce uskoro izaci 450SR sto mi dodje izmedju 300 i 600 i bilo bi mi idealno.

 

I sad vec dolazimo sa 2-2.5k na 4.4k i motor sa kojim cu imati tezu prodaji ili veci gubitak na prodaji, reko onda cu dodati jos 1.5k pa cu uzeti 450SR kojeg necu sigurno prodavati par godina bar ne naredne 3 a ionako mislim da ce mi bolje lezati tih 450cc nego 250-300cc.

 

I eto nas na 5.9k pa reko kad dajem toliko za kineza sa kojim cu potencijalno imati problem u prodaji a i nov je ne zna se mnogo o njemu + sve ovo vezano za problem sa delovima, daj da dodam jos 900 i uzmem ninju 400 koji je 6.8k trebao bi da je pouzdaniji, duze je tu, bolja podrska itd...

 

Ovom logikom cu veoma brzo doci do 20k evra, zbog toga i pokretanje ove teme. Kada bi znao da cu sa 450SR-om biti miran naredne 3 godine sto se tice delova, servisa, garancije itd... mislim da bi ga uzeo bez velike dileme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: -
Pre 5 sati, Alexandra995 je napisao:

Nindžu 250R (2008-2012), baš se hvali na nisku potrošnju, nema nikakva ulaganja, super je služi.

Bas zbog ovoga sam i hteo da uzmem nindzu, mnogo je jeftinija registracija i odrzavanje pa i potrosnja od bilo kog 600cc.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: -
Pre 5 sati, Nolanka je napisao:

Tago m. centar vozila i delove dobija od Gevare.

Ne znam kako ovo da tumacim ali ne zvuci mi kao dobra stvar :/.

Takodje gledam i neke Suzikije GS 500 ali mi je onda zx6r privlacnija opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Šta god da uzmeš, niko ne može da ti garantuje da si miran ni jedan ceo dan, ni sa garnacijom, ovde na forumu je neko postavio skuter u garanciji, uništili mu majstori skuter, zavlačili ga mesecima...

 

Al u svakom slučaju gledaj bar preko 500 da bude

 

GS500F(sa oklopima) je dobra investicija, ne pada mu cena, odličan za početnike, delova ima na svakom ćošku, potrošnja smešna, i da ne budeš zadovoljan, uvek možeš iste pare da izvučeš

 

A ZX6R je strava motor ako naiđeš na očuvan, ali očekuj da će da cimne kao konj, potroši malo više...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2878 postova
On 3.4.2023. at 14:56, Jovan Ristic je napisao:

Problem sa Kawasaki 250R je što su mahom već potrošeni. Što se Kawasakija tiče, jeste dugo kod nas, ali zavisi na koga gledaš kao uvoznika. Sad je došao novi uvoznik pa se situacija možda popravi, ali uz dužno poštovanje prema dosadašnjim uvoznicima, to je bila sprdnja. Poručiš deo, čekaš ga mesecima. 

 

Videćemo kako će biti sa novim uvoznikom, ali mi deluju ozbiljnije.

Kolko znam svugde se čeka od 2 do 4 nedelje za delove jer se uvoznicima ništa ne isplati da drže na stanju zbog malog tržišta. Ako bi počeli nešto da drže to uzrokuje nove troškove i neprodatu robu za duže vreme što će  poskupeti ionako preskupe original delove. 

Kod novih motora mislim da je prvih 10 do 15 godina ili oko 100.000 km nepotrebno ulaganje osim potrošnog materijala jer se uglavnom ništa ne pokvari. Bar je pre tako bilo a za ove nove će mo videti za 10-15 godina 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Klasa 600 je nešto potpuno drugačije od svega ostalog što si naveo. Lično, meni je 500ccm odličan balans mogućnosti i cene održavanja, potrošnje i tako dalje. Ako te ljute 600-ke bi baš preskočio, ima zato zanimljiva 650 klasa, tu ima Kawasaki ER-6F i Suzuki SV-650S, koji ti se potencijalno uklapaju u planirani budžet (koliko vidim gledaš oklopljene). Ja sam GPZ-a hteo al nije naišao pravi. Jako retko može da iskoči oklopljena honda CB500 a i pomenuti Suzuki GS500. Te tri 500ice važe za neuništive a mogu jako puno da pruže.

Edit: ja sam od 250ki odustao zbog previsoke cene.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 3 sati, nemanja2 je napisao:

Ne znam kako ovo da tumacim ali ne zvuci mi kao dobra stvar :/.

Takodje gledam i neke Suzikije GS 500 ali mi je onda zx6r privlacnija opcija.

Rastumacicu ti ja:

Svako CF novo vozilo u Tago m.c., Venera bajku ili na nekom trecem mestu je doslo iz Gevare. Svaki rezervni deo, takodje. U prevodu, ako ti zatreba nesto od CF-a, od koga god da si kupio motor, to sto ti treba se potrazuje od Gevare u BG.

Ako tamo nema...pa, cekaces dok stigne u BG pa dok momci iz BG posalju u radnju iz koje ti kupujes.

Ono sto znam je da SR 300 trenutno nema na stanju u Gevari, a da je jedini sklopljeni primerak 450-ice bio na sajmu. Ne zna se da li ce biti neko test vozilo 450, a da kupis nesto novo na trzistu,dok ne isprobas ili dok ne isproba neko kome verujes...to bi bilo zaista hrabro.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja