Jump to content

Moto Zajednica

Izbor kacige za suprugu i sebe - turing

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Sličnih tema je bilo više (iščitao sam ono što je pretraga izbacila). 

Imam utisak da je kacigu nekako najteže izabrati (a i najvažnije) - mora baš da legne (i na glavu, i vizuelno, i da zadovolji uslove bezbednosti), pa mi treba pomoć. 

 

Tražim za sebe i suprugu (suvozač) kacige za putovanje van grada:moto1:

 

Vezano za položaj sedenja - motor je  Yamaha Tracer 7 GT.

:yamaha: 

 

Nismo klinci i nismo u trkačkom fazonu. Putujemo sa uživanjem - posmatramo predele, udišemo vetar, stanemo gde nam se dopadne, družimo se (sa motoristima i sa nemotoristima). Svesni smo vozačke kulture kod nas, pa ovom izboru pristupamo ozbiljno. 

 

Kacige treba da zadovolje neke uslove (po redu važnosti): 

  1. vrhunska bezbednost (na prvom mestu) 
  2. udobnost:  (uključujući zvučnu)
  3. integrisan sunčani vizir
  4. mogućnost ubacivanja zvučnika i mikrofona komunikacije (ovo valjda sve novije imaju)
  5. jednostavan i cool izgled (svedene boje, skoro monohromatski izgled, tj. bez šarenila - mada izbegavamo sasvim crne zbog sunca)
  6. mogućnost ubacivanja pinloka (nije neophodno)

 

Trenutno pažljivo obilazimo i probamo, i nastavićemo sledeće nedelje. 

Nemamo neko posebno ograničenje budžeta, ali naravno svako želi da što više dobije za svoj novac. Sem toga, brzo smo shvatili da nam skuplje nije uvek bolje. 

 

Dosta zavisi i od oblika glave, naravno. 

Neki brendovi nam uopšte nisu legli (zbog oblika, teško pokretljivog mehanizma sunčanog vizira, i sl.) kao npr. Scorpion. 

 

Kacige koje su nam (za sada) na prvo probanje najbolje prijale su: 

  • HJC i70 (supruzi)
  • Airoh ST.501 (meni) - za ovu nisam našao nikakav komentar na forumu

 

Ono što se probanjem ne može odrediti je prilično važno:

kako se kaciga ponaša nakon nekog vremena (trajnost, znojenje, voda), prozračenost, zvučna izolacija. 

 

Nadam se pomoći kolega sa foruma, jer su mi saveti zaista bili dragoceni u ranijim kupovinama. :takoje:

 

Dve stvari me zanimaju:

  • realna iskustva sa modelima pomenutim gore
  • predlog šta još uzeti u izbor (a i gde), imajući u vidu napisane kriterijume

 

Hvala unapred! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Meni se cini da Vama pomoć ne treba .. da tacno znate sta hocete tako da ostaje samo da isprobate. .

A utiske moze da vam kaze samo onaj koji vozi isti motor ,ima iste namene i glave ..

Svaka kaciga ima svoje prednosti i mane tako da srećno ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja sam jako zadovoljan sa HJC C70, koliko se sećam i70 je jako slična, vozim naked btw. Posle godinu dana nema vidljivih tragova korišćenja spolja ni unutra i dalje drži glavu ko prvog dana.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moj savet je probati što više njih i uzeti onu koja ima najmanje lufta (pod ovim mislim da kada je okrećeš, nemaš medjuprostor izmedju glave i kacige) , a prijatno ti je dok je nosiš.

 

Ja sam na sajmu probao 20ak kaciga i provalio sam da mi hjc kacige nimalo ne odgovaraju. Jednostavno, koju god veličinu sam probao, izaziva mi glavobolju i jedva sam čekao da ih skinem. AGV je već bila sasvim druga priča.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Hvala na komentarima.

 

I dalje se nadam da neko ima iskustva kako se Airoh ST.501 drži nakon duže upotrebe :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Imamo jedno pitanje, nadam se da nije glupo, interesuje me prvenstveno zvučna izolacija na kacigama. Naime, naravno da je otvorena i najbučnija, ali ima li velike razlike između fullface i ovih flip up u odnosu na zvuk i vjetar. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Genaralno su flip-up kacige bučnije od full face kaciga zbog samog menanizma koji je uglavnom manje ili više izbočen pa samim tim remeti opstrujavnje vazduha i stvara buku. Naravno ima i flip-up kaciga koje su mnogo tiše od mnogih full face kaciga. Sve je to od modela do modela. Na buku utiču mnogi faktori kod svake kacige. Oblik/aerodinamičnost kacige, kvalitet i debljina postave, bolje ili lošeije dihtovanje vizira, zavesica ispod brade, itd...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Nakon dosta isprobavanja, supruga se odlučila za sasvim belu Nolan 80-8 full face, a ja se dvoumim između:

 

Nolan 80-8: 

image.png.37267a529583f9fb9284d139f75f75ae.png

 

i Airoh ST.501:

image.thumb.png.b1cc1c64dc216d9d5ec420733c21e686.png

 

Sve letnje (čitaj "svetle"), sve imaju imaju pinlok. 
Ni za jednu nema Sharp testa, ali su naslednice kaciga koje su imale 4 zvezdice i očekujem da će dobiti istu ocenu. 

 

Ostaje još jedan krug probanja, pre odluke. 

 

Ako neko ima iskustva sa ovim kacigama neka "speak now or forever hold their peace" :) 

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mogu samo da prenesem pozitivna iskustva za hjc kacige. Airoh mi nije legao. A shark evo bi bila taman za neke turing voznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

@MrD

Da li ste mozda uzimali u ovzir Nolan N87? Znam da su sad na snizenju u Motoringu, a imaju tamne naocare, pinlock i generalno je dobar model, iako malo stariji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Da li si kupio kacigu ili ne? Ja sam pre par dana kupio N80-8. Generalno je ok kaciga, mislim da mogu ceo dan da je nosim na glavi. Platio 210evra(neka odvratna siva bez grafike) a ocenio bih je 3/5. Malo se nerviram sa mehanizmom za vracanje suncanog vizira kada mi je kaciga na glavi, da li se nisam jos navikao ili nemam osecaj gde je. Cuje se vetar ali je ok,  mozda bi se situacija poboljsala da sam uzeo manji broj( nije bilo nijedne u S velicini). Generalno mislim da je ok kaciga. S'obzirom da ti odgovara Nolan po obliku glave, probaj jos i šark d-skwal, Caberg Avalon X, ls2 chalenger, šubert... 

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja