Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem agregat za struju ili samo generator

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Potreban mi je agregat 9-10kw, generalno novi su dosta iznad cifre koju mogu da izdvojim. Odgovaralo bi mi i samo generator bez motora pa da napravim pogon preko traktora recimo. Takodje ako ima ljudi koji se razumeju u tematiku ili su recimo pravili tako nesto od elektromotora i voljni su da izgube malo vremena na razmenu misljenja takodje su dobrodosli. Mozda 2 ili cak 3 slabija dolaze u obzir, objasnicu kako ako ima sagovornika. Moj tel 0658928652 Milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ovaj prvi bi mi lego ali nekako me odbija stav ovog preprodavca, nije ga on koristio verovatno a predstavlja se kao da jeste. Drugo gde se lomim je sto za 140 000 din ima villager u radnji kod mene od 7,5kw i kazu da garancija pokriva sve sem fizickih ostecenja sto je po meni dobro ako je tako.

Hvala i za ovaj drugi oglas nisam ga video, jeste da pise trofazni ali ja to ne vidim i ne znam da li mu je ovo prava snaga? Verovatno znas vise o ovom modelu i da nije klasican kinez kao sto prodaju na milion oglasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Da li bi agregat bio stalni izvor napajanja ili povremeno pri nestanku struje?

Ako bi bio stalni izvor, @prontorece da bio dizel bio bolji, a on sigurno zna.

Ovaj traktorski ima snage na pretek, ne mislis o pogonskom motoru. Sa druge strane da li se isplati da traktor radi taj poterban broj sati.

Sto se tice wiladzera, ja kinezima ne verujem, ni za snagu ni za kvalitet.

 

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Agregatima se ne bavim, tačnije nisam uže stručan za elektro deo cele mašine. Kada dođe na popravku, rešava se motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa radio bi kako procenim da moze:). Treba mi za masinu za busenje bunara, 2 motora su trofazna a jedan monofazni. Trofazni mora da budu jer se koriste oba smera a motofazni okrece pumpu za vodu i ajd moze da se izbegne da pumpa bude na benzin ali opet lakse sve sa jednim izvorom struje. Ovaj traktorski je mnogo para ako je koska, a kako i ko da mi proveri stanje i ispravnost, ja ne znam takvog u okolini i da li bi prodavac pristao da odemo negde u neki servis (ne verujem mogu da pitam). Da je jeftiniji pa da prihvatim rizik, ovako je mnogo para ipak je to osetljiva stvar i raspitujem se svakodnevno kako to sve radi i moze da se isproba, drugar kaze njegov radi ali ne daje pun kapacitet. Zato razmisljam o novom ali za iste pare ovaj traktorski mi neuporedivo vise odgovara i za pogon i za snagu, ma sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

A bunari se buse tamo gde nema struje?

Agregat bi radio 10-12 ili svih 24 h na dan?

S obzirom na snagu motora, to nece biti neke velike dubine, pa ce raditi krace?

Kako god tebi treba kvalitetan agregat, vodi racuna da li je kinez pravi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nema struje da, hocu bar u 2-3 svoje parcele da pokusam gde bi mozda zasadio vocnjake. Ako naucim i to ide mozda bi pokusao i usluzno ukoliko vreme dozvoli, mada prvenstveno za sebe pa prodam dalje masinu ako mi vise ne treba. Procenio sam da je sve to jeftinije nego da nekome platim da to odradi. Radio bi kako procenim ne znam, mozda 2 sata pa pauza, nije mi toliko bitno dok sve to isprobam kako ide.

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Tebi treba ozbiljan agregat… nemoj uopste da gubis vreme i novac na neke gluposti, taj wiliger uopste nije za takve stvari… tebi treba dobar agregat  a taj I kosta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
On 25. 3. 2023. at 12:18, Fredi je napisao:

@Biker Q

Ne razumem se ja  nesto posebno. Za par komada isao sa drugarima kad su kupovali i prikljucivao u sistem, posto sam elektro struke.

Ovaj drugi Endress bi trebalo da je nemacka marka broj 1 za agregate.

Evo ti specifikacije.

https://endress.rs/proizvodi/ese-6000-dbs/

Ovaj je verovatno bolji polovan nego villager nov. E sada jedino ne znam kako proveriti i ispitati polovan agregat? Dodatno me zbunio jedan drugar sto kaze da njegov radi ali nema kapacitet koji treba ali kao resava se to, radi se o nekom "namagnetisanju" ili cemu vec. Ja mislio unimer krk ima sve tri faze to je to ali izgleda da nije... Za ozbiljan agregat sada nemam para, jedino da celu pricu odlozim za kasnije, svakako ne bih ove a mozda ni sledece godine zasadio bilo sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Da ze zahvalim @Fredi na sugestiji za agregat i na oglasu na koji mi je skrenuo paznju, hvala. E sada razmisljam o jeftinom kineskom (ili starijem ne kineskom) monofaznom agregatu od oko 2,5-3kw. Monofazni ne bi trebao da bude veliki problem ali forum mi je vec bio od pomoci pa da nastavim:)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

⚠️KUPUJTE SIGURNO, KUPUJTE PROVERENO⚠️ ⚠️Član od 26.11.2010 god. ⚠️ ⚠️907 POZITIVNIH RECENZIJA⚠️ NA PORUKE NE ODGOVARAMO SAMO POZIV.     ►  Agregati za...

 

Evo, ako želiš pozovi ove ljude i vidi šta će te posavetovati. Meni su sve objasnili kada sam hteo da kupujem agregat za neku svoju priču. Nikada ga nisam uzeo, jer su mi jasno rekli, da to što meni treba mnogo košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 11 sati, Biker Q je napisao:

Opet Jovo nanovo za agregat, ako imate neki predlog javljajte

Za sta ti treba, sta ce da tera, koliko snage?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Dobio sam novu ideju da umesto elektromotora ok 4kw stavim kipor dizel motor od 14ks. Pitao sam kolegu u drugoj temi kako mu se pokazao taj motor. Uzimam jaci jer mozda potera i pumpu za vodu a prvenstveno pokrece hidro pumpu za masinu za busenje bunara ali ide preko menjaca od auta. Prethodna masina mi je imala 3 elektromotora pa morao agregat, sada bi umesto elektromotora i agregata mozda stavio kipor motor dizel i ne treba mi struja. Jedino ako zatreba da se zavari nesto onda nemam opciju, za brusilocu i busilocu imam mali agregat od 2-3kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Uh, elektro motori i agregat. Nije tako jednostavno kao sto izgleda. Motori u startu povuku dosta vise struje od one koja pise na tablici kao radna, jos ako startuju pod opterecenjem... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Imao sam benzinca kineza 2000w. Probao sam jednom brusilicu 2000w, skoro ga ugasi. Posle nekoliko godina je taj kinez otkinuo klipnjaču mom ujaku na vikendici (mada je dobro radio nekoliko godina). Stavio sam umesto zamajca na kinezu remenicu za klinasti kaiš i  pogon na motor Dizel IFA 1H 65 (8,5 ks zgleda kao ARAN) je agreat radio super. Tada je bez problema pokretao brusilicu 2000w. Taj IFA ima dva velika zamajca sa strane, tako da je agregat odlično vršio posao. Ceo dan je mogao da radi na punom opterećenju sa manje od 8 litara nafte.

Moj deda je tada imao samohodni krunjač za kukuruz, pa mu je taj agregat non stop bio spreman za upotrebu ! Bilo nekad :lol:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja