Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

U vezi onog cimanja i gašenja... Probao danas sa turiranjem i opet motor cimne kao da će krenuti, ali se nije ugasio. NIsam ga palio jedno 3 dana i jutros sam to pokušao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Ja sam danas odvezao motor kod majstora, nadam se samo da nije iglica jer je nije baš lako naći, ovde ovlašteni Kawasaki diler traži 36 evra za jednu iglicu i to se čeka da stigne, na e bay-u je malo povoljnije al se isto čeka, a u Louisu je 5 evra al je i to komplikacija dostavit, al sutra ću znati na čemu sam tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam danas odvezao motor kod majstora, nadam se samo da nije iglica jer je nije baš lako naći, ovde ovlašteni Kawasaki diler traži 36 evra za jednu iglicu i to se čeka da stigne, na e bay-u je malo povoljnije al se isto čeka, a u Louisu je 5 evra al je i to komplikacija dostavit, al sutra ću znati na čemu sam tačno.

Imas ljudi sa foruma koji porucuju iz Louisa tako da nije komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Kawasaki er 5

Drugari imam mali problem ali se bojim da ne postane veci.Po neki put mi se desi da posle voznje a pri sledecem paljenju dok je vruc motor  kad zaverglam zacuje mi se neko lomljenje,drobljenje u masini.Dali se to anaser ne uzubi ili je nesto drugo?Dali neko od Vas imao takav problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni se to zna jedino cuti posle zime kada dugo verglam pa kao da preskoci, verovatno anlaser. Mada ovako normalno pali. Voleo bih i ja cuti sta je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Juče sam dovezao motor od majstora koji je očistio karburatore i motor nikada bolje nije išao, međutim danas opet isti problem, kada sam ga vratio nazad kod mastora počela su oba karburatora da preljevaju, a inače je samo ejdan prelivao i onda smo ponovo otvarali karburatore projeravali iglice i iglice su bile ok al je opet bilo neke prljavštine u karburatorima tako da moram staviti novi filter i nekako očistiti rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugari imam mali problem ali se bojim da ne postane veci.Po neki put mi se desi da posle voznje a pri sledecem paljenju dok je vruc motor kad zaverglam zacuje mi se neko lomljenje,drobljenje u masini.Dali se to anaser ne uzubi ili je nesto drugo?Dali neko od Vas imao takav problem?

Meni iz tvog opisa lici na bendix ili frajlauf ili kako ga vec zovu.. oce da zakrlja kad prestanes sa verglanjem tj kad upali.. ostanr zaglavljen u izbacenom polozaju,ili je opruga oslabila ili se deo onih malih oprugica odlomio pa zaglavljuje da ne moze da se vrati.. izvinjavam se sto ovako lose objasnjavam,nisam majstor al sam popravljam stvari,ne znam kako se zovu al znam da popravim svasta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I meni izgleda otisle cetkice na anlaseru.. neki put nece da zavergla u opste,ubacim u prvu pomerim 3cm i onda zavergla i upali normalno i radi 10dana i onda opet tako jednom i opet ista procedura.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Juče sam dovezao motor od majstora koji je očistio karburatore i motor nikada bolje nije išao, međutim danas opet isti problem, kada sam ga vratio nazad kod mastora počela su oba karburatora da preljevaju, a inače je samo ejdan prelivao i onda smo ponovo otvarali karburatore projeravali iglice i iglice su bile ok al je opet bilo neke prljavštine u karburatorima tako da moram staviti novi filter i nekako očistiti rezervoar.

imas temu ciscenje rez. Elektrolizom pogledaj malo tamo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Ne da mi se već mi se ogadio, čitavu prošlu sezonu i ovu muku mučim s tim, večeras kad smo čistili karburatore majstor je rekao da je viđao i karburatore u gorem stanju i sa lošijim iglicama pa nisu ljudi imali takvih problema. Žao mi što sam kupio ovaj motor i nikom neću preporučiti da kupi nekog ER-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne da mi se već mi se ogadio, čitavu prošlu sezonu i ovu muku mučim s tim, večeras kad smo čistili karburatore majstor je rekao da je viđao i karburatore u gorem stanju i sa lošijim iglicama pa nisu ljudi imali takvih problema. Žao mi što sam kupio ovaj motor i nikom neću preporučiti da kupi nekog ER-a.

e sad si lupio nevidjenu glupost, ako je tvoj ER los, to ne znaci da su svi losi, to je iskljucivo do vlasnika motora, kako se koji ophodio prema masini tako masina i radi,  a tebi je nazalost zapao neki koji nije bio bas odrzavan najbolje...

A i mozda bi mogao da promenis majstora :neznam:

Jedan savet: ako imas problem sa rezervoarom, stavi dodatni filter izmedju slavine i karburatora, tako da prljavstina nece zavrsiti u karbovima  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

'bem li ga, ja kad sam imao mog GPZ500, nisam imao nikakvih problema sa karburacijom, generalno motor je super radio i ostao mi je u lepom secanju  :moto3:   a nisam jedini, znam jos njih koji su imali te motore i zadovoljni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa kolko vidim većina ljudi ovde je imala problema sa karburatorima

Imam ga 7 godina, nemam filter, ima rdje u rezervoaru, ni jedan problem sa karburatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Pa kolko vidim većina ljudi ovde je imala problema sa karburatorima

 

Idi kod Bokilica da ti sredi karburator i imas da pevas.

Ja te potpuno razumem, imao sam isti problem i bio blizu frasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

image.jpg

image.jpg

Evo mog malog ljubicastog :)  sa jucerasnjeg druzenja sa drugarima iz Sremcice   :jee5:

Iskusno sam se uvalio medju velike motore  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam imao dva. Puig mini screen i sada Puig touring varijantu. Ako zelis zastitu od vetra, vozis cesto na otvorenom i po hladnom onda gledaj da bude vizir tipa Givi A660 ako ti je bitno samo da ima nesto, onda neka mini varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ja nisam primetio da me ovaj moj nesto stiti,mada sam ja dosta visok mozda zato.. vozio sam i sa njim i bez njega.. isti djavo.. takav ne kupuj.. samo veci neki..

ovaj A660 izgleda ok,on bi mozda i koristio nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja