Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3128 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja ne, mada ovako deluje fluidnije nekako :). Do sada retko kada sam i ubacivao u 6. brzinu jer volima da ga imam na obrtajima, znaci vozim 5,5-6k mada u poslednje vreme vozim brze pa sam poceo i 6. koristiti. Sve u svemu za sada retko prelazim 7k :moto3:

pa optimum krive mu je od 4 do 6 hiljada, maksimum snage mu je na 9 i po hiljada.

Ako voziš do 6000 u petoj, mislim... maziš ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3128 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja ne, mada ovako deluje fluidnije nekako :). Do sada retko kada sam i ubacivao u 6. brzinu jer volima da ga imam na obrtajima, znaci vozim 5,5-6k mada u poslednje vreme vozim brze pa sam poceo i 6. koristiti. Sve u svemu za sada retko prelazim 7k :moto3:

pa optimum krive mu je od 4 do 6 hiljada, maksimum snage mu je na 9 i po hiljada.

Ako voziš do 6000 u petoj, mislim... maziš ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3128 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja ne, mada ovako deluje fluidnije nekako :). Do sada retko kada sam i ubacivao u 6. brzinu jer volima da ga imam na obrtajima, znaci vozim 5,5-6k mada u poslednje vreme vozim brze pa sam poceo i 6. koristiti. Sve u svemu za sada retko prelazim 7k :moto3:

pa optimum krive mu je od 4 do 6 hiljada, maksimum snage mu je na 9 i po hiljada.

Ako voziš do 6000 u petoj, mislim... maziš ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

 

 

Da li i vi vozite u ovako visokim obrtajima? Ako ne vozite ovoliko onda koliko ? 0takoje.gif

 

Preko 6k pocinje zabava.

 

I potrosnja. 1moto3.gif

 

 

Koliko li trosi kad krene zabava? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa cuo sam za podatke od 7 do 9 litara na stazi, u zavisnosti od vozaca i da li je u pitanju trka ili vjezbanje. A staza je vrlo zedno mjesto...

Ja ga inace drzim na 4,5-5iljada u trecoj i cetvrtoj kroz HN, ponekad u drugoj se kotrljam na 3, a cesto ga i zavrnem drugom i trecom do 10. Potrosnja 5,5litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam se sad opustio na njemu znam motor vec dugo pa vozim malo brze i ubacujem u 6.tu mada nema potrebe al ajd zbog potrosnje kao... ipak kocnice mi ne ulivaju poverenje zato i ne jurcam. Jeste od 6 pocinje zabava, mada tacnije od 7 :), narocito ako iz 1. pocnete da navlacite. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Ja ne, mada ovako deluje fluidnije nekako :). Do sada retko kada sam i ubacivao u 6. brzinu jer volima da ga imam na obrtajima, znaci vozim 5,5-6k mada u poslednje vreme vozim brze pa sam poceo i 6. koristiti. Sve u svemu za sada retko prelazim 7k :moto3:

pa optimum krive mu je od 4 do 6 hiljada, maksimum snage mu je na 9 i po hiljada.

Ako voziš do 6000 u petoj, mislim... maziš ga...

 

Mrle kad ga objasni ma objasni ga i jos ponovi tri puta da se jos bolje razume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ja obicno vozim oko 5 000 +- pa do 7,8 ,posle toga mi se javljaju vibracije koje mi se ne svidjaju. E sad to sam se uvek pitao, jer nisam vozio drugog er-a, da li su te vibracije normalne kod njega ili nisu... Znam i da zavrnem kad su hitne situacije ali bas do 10-ke ne vozim...retko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Twin, vibracije su normalne, pogotovo na visokim obrtajima.

 

Pretpostavljam da nikad nisi vozio jednocilindrasa ili paralel twin, na visokim obrtajima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Twin, vibracije su normalne, pogotovo na visokim obrtajima.

 

Pretpostavljam da nikad nisi vozio jednocilindrasa ili paralel twin, na visokim obrtajima?

 

Predpostavljam da su normalne. NIsam vozio...Tj jesam KLR-a ali davno bese bilo i sobzirom da je to prvi veliki motor na koji sam seo, bio sam ocaran uzivanjem da ostalo nista nisam primecivao, bilo je 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nijedan gpz nije preterano zedan.Ono sto je veci problem su tanke kocnice za brzu voznju-barem za mene.

Jedan ili dva diska?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne mora da znaci, i verzija s dva diska kad je u losem stanju koci ko brod, nego treba skoro duplo vise para da se to sanira.

 

Kod mene je dva diska i kad sam ga tek uzeo problem je bio nedefinisan osjecaj na ruckici i neophodan je bio jak stisak za jako kocenje. Promjenio kociona crjeva, veeeeeliko poboljsanje, ali i dalje malo slabije trenje izmedju plocica i diska, znaci jos uvjek trazi malo jaci stisak. Promjenio plocice, sinter, bolje, ali brzo pojele prastare diskove pa se pri zadnjem cukanju jedan disk lako iskrivio. Sad cu da narucim neke Kyoto diskove, nisu ko fabricki al su bolji od ovih koje imam, pa da probam sa organic plocicama.

 

Jedan disk slabije trpi velika opterecenja, ali je i skoro duplo jeftiniji za odrzavanje po tom pitanju. Dva diska omogucavaju odlicne rezultate u kocenju uz male modifikacije postojeceg sistema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako znas kako modifikovati sistem kazi.

Ako govorimo o klot fabrickom sistemu, prvo su ti pancirna kociona crjeva, fabricka nisu nesto ni kad su nova, a kamoli kad su 20godina stara. Ako je sistem dobar ali zapusten, jedno temeljno ciscenje kljesta i kocionog cilindra, a ako trazi reparaciju onda se isplati naci kljesta od mladjeg motocikla koji ima bar dva klipa, isto i vazi i za kocioni cilindar, ako pusta baci u kantu i trazi maaaaaalo veci. Normalno neke solidne plocice se podrazumjevaju...

 

Bonus je modifikacija viljuske da manje tone, posto to olaksava kontrolisanje pri ostrom kocenju, uliva vise sigurnosti i pruza vam mogucnost da sto bolje iskoristite ogranicene mogucnosti kocnica. E ovo nemogu opisat bez slika, a ima milion tema kako suzbiti "bottoming out" na GPZu ili Ex500(tako ga ameri krste)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cuo sam jos jedan detalj al ne znam koliko je tacan. Za model sa dva diska je bolje resenje jedno crjevo koje ide do desnih kljesta, pa sa njih ide drugo na ljeva kljesta, nego fabricki sistem sa razdjelnikom. Kao fora je u tome da ima sto manje tecnosti u sistemu, mada to je po meni vec cjepidlacenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Ako znas kako modifikovati sistem kazi.

Ako govorimo o klot fabrickom sistemu, prvo su ti pancirna kociona crjeva, fabricka nisu nesto ni kad su nova, a kamoli kad su 20godina stara. Ako je sistem dobar ali zapusten, jedno temeljno ciscenje kljesta i kocionog cilindra, a ako trazi reparaciju onda se isplati naci kljesta od mladjeg motocikla koji ima bar dva klipa, isto i vazi i za kocioni cilindar, ako pusta baci u kantu i trazi maaaaaalo veci. Normalno neke solidne plocice se podrazumjevaju...

 

Bonus je modifikacija viljuske da manje tone, posto to olaksava kontrolisanje pri ostrom kocenju, uliva vise sigurnosti i pruza vam mogucnost da sto bolje iskoristite ogranicene mogucnosti kocnica. E ovo nemogu opisat bez slika, a ima milion tema kako suzbiti "bottoming out" na GPZu ili Ex500(tako ga ameri krste)

 

Uz modifikaciju kocnica sredjivanje prednje viljuske obavezno ova kad potone da te strava uhvati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sa ovim mojim "work in progres while riding", principom sredjivanja to je glavni problem. Naviknem na jedno, pa nesto promjenim i prije nego se naviknem na promjenu neko mi nedje izleti ja na kocnicu i FLJAS zakucam je do kraja. Nego sada sabiram i oduzimam finansije da uzmem cjelu prednju viljusku posto je moja u toliko jadnom stanju da mi se ne isplati da je sredjujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja