Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E jbga, ispostavilo se da je sunđer bio premek pa je 4cm bilo premalo, još je i propao od silnih kiša tokom tri zime koje je proveo pod otvorenim nebom.

 

A ovih 10 i kusur cenata je super, sjedište je tvrdo a ne žulja, a zadržalo je isti izgled, ni ja ne prvi pogled ne vidim razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jel ulaz filtera goriva mora biti od 8mm, posto mi je crevo 8mm, ili moze i filter od 6-6,5mm samo stavim onu stezaljku na obe strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel ulaz filtera goriva mora biti od 8mm, posto mi je crevo 8mm, ili moze i filter od 6-6,5mm samo stavim onu stezaljku na obe strane?

Mislim da će ti to curit, pa da ga ne znam kako stegneš curiće malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Uspesno ugradjen filter za gorivo. Nakacio sam ga na ON crevo izmedju slavine i rezervoara. Namera mi je bila da pored karbova, zastitim slavinicu od trunja, a ako mi se zapusi filter, mogu nastaviti sa voznjom jednostavnim prebacivanjem na RES dok ne stignem kuci i zamenim za drugi. To ne bi mogao da je filter izmedju slavine i karbova, ako se zastopa i poremeti protok na tom mestu, nema voznje. Stavio sam metalni Frad filter od 8mm iz vise razloga: zato sto je metalni pa uliva malo vise poverenja i zato sto su ulaz i izlaz 8mm pa je bolji protok goriva nego na 6mm. Uglavio sam ga na novo crevo od 6mm koje je jako, debelo i elasticno pa se samim navlacenjem na filter od 8mm postize dobro dihtovanje, naravno to je osigurano malom selnom.

Malo sam razisljao o ovoj egzibiciji jer nisam naisao na bilo koga ko je ugradjivao filter na ovom mestu ali za sada presao 50ak km ide sve bez problema, videcu kako ce dalje... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Taj filter treba da se cisti tako da i da si ga ugradio izmedju slavine i karbova opet samo ga skines i ocistis mada ako nemas alat da skines rezervoar eto muke. Ja nemam pojma sta da radim za sada necu ugradjivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Kolege pocelo mi je da se desava nesto cudno, mozda se ja tripujem a mozda i ne. Desava mi se to da sam osetio da u prvoj i drugoj na pocetku gasa gubi snagu, tj kao malo trokira.Posle sam imao i suvozaca i ucinilo mi se da moram malo vise da dam gas nego obicno kad imam suvozaca a i pored tog veceg gasa kao da malo trokira, kad predje 3,4 000 obrataja sve je normalno. Pored toga cini mi se da mi se motor malo vise greje nego obicno jer i uvece kad se vozim bije vrelina po nogama. Ili se ja sad tripujem pa obracam paznju ili je napolju stvarno vrucina pa mora da se greje. Popodne mi je cak palio i ventilator jer sam isao neasvaltiranom ulicom polako.

 

 

Prebacivao sam slavinu na pri misleci da mozda vakum pumpa ne radi kako treba pa zbog toga ali je problem sto ne trokira stalno nego povremeno i ne mogu da provalim sta moze da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slicna stvar se i kod mene desava, samo sto ne trokira. Dosta su jake vrucine i takodje mi pali ventilator kada idem negde malo duze prvom brzinom, kao te neasfaltirane ulice. Ovako tokom voznje ne. Skroz normalno. To jeste malo cudno jer se na ER5 retko retko pali ventilator.

 

Inace, danas mi je bilo dosadno pa sam zamenio kociono ulje, da ne verujete kolika je razlika u kocnicama. Doduse ja i dalje ostajem pri onome da cu montirati drugi disk i kljesta ;)

 

Pitanje, promenicu sijalice u satovima, led diodima. Da stavim one klasicne (okrugle) ili cetvrtaste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Meni trokira pa se mozda tripujem da je to vezano sa temperaturom, slab dovod benzina pa se vise greje. Ne znam, moracu malo da testiram od sutra.1neznam.gif

 

 

Ovakve led didode stavi u satove,znaci zasecene na vrhu a objasnio sam i zasto u nekom od predhodnih postova kad si prvi put putao za to. :D

 

http://imageshack.us/photo/my-images/268/6v2f12vcarledlamp.jpg/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2613 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 

Pitanje, promenicu sijalice u satovima, led diodima. Da stavim one klasicne (okrugle) ili cetvrtaste?

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/78622-burgman-an400-k5-ledizacija-cajgera/page__p__1260696__fromsearch__1#entry1260696

Ovde ima kako je Pop uradio pa sam i ja moje posle tako..

Te koje Troublmaker kaže se meni nisu nešto pokazale, ako su to te iste, suviše su fokusirane... a možda je i kod vas sat drugačiji, jer ovo njegovo dobro izgleda.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Bas naprotiv, ove moje diode cilindricnog oblika rasprsuju svetlost pod vecim uglom nego ove sa klasicnim zaobljenim vrhom. CIst primer kako se kod mene pokazalo, jer sa zaobljenim vrhom diode sluze za osvetljenje jedne tacke i da sam ja to stavio kod mene ne bih dobio nista jer ulozak u kom lezi sijalica ima produzetak napred i kapicu kako sijalica ne bi fokusirala svetlost samo na jedno mesto....Cilindričnog oblika diode imaju daleko veći ugao osvetljavanja i od kupolastih i kvadratnih i taj ugao se kreće od preko 120°. E toliko sam ja upucen, ako lazem reci mi :D ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2613 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Veruj mi ne znam, ove moje koje sam ja stavio su bile JAKO usmerene, osvetljavale su bukvalno samo iznad mesta gde su bile postavljene... 1neznam.gif

Zato sam i stavio one druge posle..

Može biti da su samo iste veličine kao te tvoje al da su te tvoje drugačije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Bitno je da su se te druge bolje pokazale i da je tvoj sat mozda drugaciji pa imas bolji efekat sa drugim led diodama. Iste su kao sa slike. ;) Pazi mozda bi i kod mene jace svetlelo da stavim te tvoje, ne mogu da tvrdim bas ali mislim da je sa ovim mojim dovoljno, ne bljesti puno, taman je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Sad bas gledam slike koje si izbacio na drugi post. Tacno se vidi kako je tebi gornji deo kruga jako osvetljen, cak i bljesti, dok su drugi npr crveni delovi i onaj deo na '0' obrtaja slabije osvetljeni. Kod mene je svetlost svuda ravnomerno rasporedjena. Osim ako slika ne vara. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

 

 

Inace, danas mi je bilo dosadno pa sam zamenio kociono ulje, da ne verujete kolika je razlika u kocnicama.

 

 

 

Kojom metodom si to radio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam isto neki dan promenio- sipao bardahl, u pocetku ogromna razlika, sad mi je opet isto :) valjda se navikao. Ja sam pumpao kao blesav i nakon 20min sam dobio ''tvrdu'' polugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne tako :)

 

Nadjes neko crevo koje odgovara ispustu na kljestima, skines kapicu, montiras crevo a isto sprovedes u nekakvu flasicu kroz probuseni cep, bez da ispusta vazduh na probusenom otvoru. Ispustis staro ulje, dosipas novo, drukas drukas, kada napunis sistem, zatvoris ispust, vratis poklopac rezervoara iii to bi bilo to i onda to isto uradis za dve godine kako kaze servisno uputstvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Kolege pocelo mi je da se desava nesto cudno, mozda se ja tripujem a mozda i ne. Desava mi se to da sam osetio da u prvoj i drugoj na pocetku gasa gubi snagu, tj kao malo trokira.Posle sam imao i suvozaca i ucinilo mi se da moram malo vise da dam gas nego obicno kad imam suvozaca a i pored tog veceg gasa kao da malo trokira, kad predje 3,4 000 obrataja sve je normalno. Pored toga cini mi se da mi se motor malo vise greje nego obicno jer i uvece kad se vozim bije vrelina po nogama. Ili se ja sad tripujem pa obracam paznju ili je napolju stvarno vrucina pa mora da se greje. Popodne mi je cak palio i ventilator jer sam isao neasvaltiranom ulicom polako.

 

 

Prebacivao sam slavinu na pri misleci da mozda vakum pumpa ne radi kako treba pa zbog toga ali je problem sto ne trokira stalno nego povremeno i ne mogu da provalim sta moze da bude...

 

 

Meni se desila slicna situacija u dva-tri navrata. Gubitak snage u prvoj i drugoj u prvom km voznje, slaba trokiranja... Cak sam prilikom paljenja motora tih dana cuo mala puckanja, tj. slabe detonacije ali sam imao kacigu pa nisam mogao da lociram odakle se cuje. Bilo mi je cudno jer je motor servisiran redovno i po uputstvu, nove svecice, sistem za gorivo ociscen, filter vazduha nov, sve ostalo kako fabrika zapoveda... Na kraju sam pricao sa likom koji je mehanicar i on mi rekao da je najverovatnije od loseg goriva. To mi se desavalo ta dva tri dana i do sada jok... Rece on meni da u toj vodi koju prodaju na pumpi ima i malo benzina.:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Kolege pocelo mi je da se desava nesto cudno, mozda se ja tripujem a mozda i ne. Desava mi se to da sam osetio da u prvoj i drugoj na pocetku gasa gubi snagu, tj kao malo trokira.Posle sam imao i suvozaca i ucinilo mi se da moram malo vise da dam gas nego obicno kad imam suvozaca a i pored tog veceg gasa kao da malo trokira, kad predje 3,4 000 obrataja sve je normalno. Pored toga cini mi se da mi se motor malo vise greje nego obicno jer i uvece kad se vozim bije vrelina po nogama. Ili se ja sad tripujem pa obracam paznju ili je napolju stvarno vrucina pa mora da se greje. Popodne mi je cak palio i ventilator jer sam isao neasvaltiranom ulicom polako.

 

 

Prebacivao sam slavinu na pri misleci da mozda vakum pumpa ne radi kako treba pa zbog toga ali je problem sto ne trokira stalno nego povremeno i ne mogu da provalim sta moze da bude...

 

 

Rece on meni da u toj vodi koju prodaju na pumpi ima i malo benzina.:aha:

 

Heheheh bas to... :D Danas sam rasturio slavinu, malo ocistio, skidao svecice, proverio nivo goriva u karbovima i sad je sve ok, ne znam, videcemo dalje kako ce da bude. Vrlo je moguce da je do benzina. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne tako :)

 

Nadjes neko crevo koje odgovara ispustu na kljestima, skines kapicu, montiras crevo a isto sprovedes u nekakvu flasicu kroz probuseni cep, bez da ispusta vazduh na probusenom otvoru. Ispustis staro ulje, dosipas novo, drukas drukas, kada napunis sistem, zatvoris ispust, vratis poklopac rezervoara iii to bi bilo to i onda to isto uradis za dve godine kako kaze servisno uputstvo :)

Ja sam stavio crevce na sisicu i u flasu i drukaj drukaj drukajjjj menjaj ruku, drukaj :lol: i na kraju sam uspeo. Video sam da moze da se stavi spric na to crevo i samo spricem povuces ali nisam imao spric :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2613 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
Pored toga cini mi se da mi se motor malo vise greje nego obicno jer i uvece kad se vozim bije vrelina po nogama. Ili se ja sad tripujem pa obracam paznju ili je napolju stvarno vrucina pa mora da se greje. Popodne mi je cak palio i ventilator jer sam isao neasvaltiranom ulicom polako.

 

 

1oda.gif

Zbog ovog se ne brini... pa čoveče, napolju je 40*C, i asfalt i vazduh i zvezda upeknu, normalno da se slabije hladi.

Zato i postoji taj sistem i zato je i napravljen da se uključe i tako ohladi motor...

To ti je kao da brineš što ti žmigavac trepće kad ga uključiš 0namigivanje.gif

 

I meni ovih dana pali ventilator kad vozim po gradu, radi puno u mestu.

Jel vi imate pokazivač temperature ili samo lampicu za "pregrejano"?

Na CBu se ventilator pali na otp. 3/4 dela normalne temp, pa tek onda ide u "crveno",

što će mu reći i kad ga upali još je on daleko od pregrejanog. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam za vikend išao u Kosovsku Mitrovicu, žena i ja na motoru. Autoputem sam išao 120-150km/h, temperatura iznad crte milimetar dva, ali kad stanem, posle minut pređe pola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Takodje ista situacija. Kad vozim 80km/h sve normalno, kad stanem odmah prelazi pola i brzo se pali ventilator. Bitno je da ne ulazi u crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Da li svoje masine posle duze voznje odmah gasite kad stanete ili ostavite da radi jos malo u mestu kako bi se temperatura sredila?

 

Naucio sam od jednog lika sto vozi autobus da je bolje posle duze voznje ostaviti motor da radi u mestu neko vreme jer ce tako temperatura polako da se podize tj spusta iz razloga sto posle duze voznje ako ugasite motor on ce da digne brzo temperaturu jer voda vise ne kruzi, nema hladjenja a dosta je zagrejan. Uvek tako radim, jer i logicno razmisljano covek je u pravu. Koliko puta npr kola ugasim na parkingu i on posle 10 sec pali ventilator jer se naglo digla temperatura. Naravno ovo vazi za one sa vodenim hladjenjem. Mislim da je ok praktikovati ovo, vise ce da kosta steta naneta velikom temperaturom nego to malo benzina potrosenog. 0takoje.gif

 

Na er-u ima samo lampica, nista od kazaljke. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja