Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Evo i ja da se prijavim i pridružim ovoj veseloj ekipi PeZe-jaca. Prethodne tri sezone sam bio na Transalpu kojeg sam morao da prodam iz ovih-onih razloga jbg, tako da sam ove sezone "sjašio" na GPZ iliti EX iliti Ninja - kako ga ko već zove.

Zasad mi je skroz ok, lepo se dovezoh 100 i neki km iz NS gde sam ga kupio, malo se ogrbavio dok sam stigao, ali ok posle 6 meseci pauze to je normalno za nekoga mojih godina :D Nisam stigao nešto puno da se navozam, par stotina km i za sad sve šljaka lepo

Inače kawa je '87. godište i nek mi je sa srećom... Ima li neko starijeg? :lol:

 

Za to godište odlično izgleda.Ako nije tajna koliko evrića je težak?I ja planiram nekog GPZ-a pa čisto informativno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

planiram da kupim er5 ali mu ne radi obrtomer... Jel zna neko gde mogu da nabavim ceo taj hromirani deo i po kojoj ceni?

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sta mislite o zameni gpz500s 1996. za ybr 125 2005-2007. god? Mozda bih ga zamenio za ovaj motorcic mada nisam bas siguran da li to zelim. Jedini motor za koji bih odmah zamenio i doplatio je ninja250r ali trebao bih bas da doplatim.

A zašto hoćeš da ga mjenjaš za slabiji motor, ajd za jači to razumijem, ali slabiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa jedina bitna razlika u odnosu na 125icu je cjena zamjene ulja, pošto ti treba 3,2 litra, a ne litar. Registracija je 3-4 hiljade skuplja, ali se to plaća jednom godišnje. A razlika u potrošnji ti uopšte neće biti bitna ako pređeš na YBRa jer bi se rado pomirio sa tim da troši duplo više samo da se kreće bar malo brže. Probaj neku 4T 125icu i odmah će te proći želja za zamjenom.

U odnosu na 250 sve ove razlike su zanemarljive, tako da ti ni to nema smisla, jedino ako ćeš da pređeš na neki noviji skuter od 250-300cc jer se voziš često po gradu, ne znam da li je to slučaj kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dobro al to se ne mjenja svakodnevno, a i nije toliko skuplje koliko je bolji motor. Oću reći razlika u cjeni je skoro duplo, a GPZ je jači 5 puta.

 

Ne znam, ako ti nije frka za pare i ako nećeš da ga batališ nego ti fali para za vožnju radije ga konzerviraj i ostavi da ti stoji do nekih boljih dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

rNub8_snapshot136.jpg

lep :takoje:

eh da sam mogao da se razvučem jos neki eurić ovo bi mi bila jedna od opcija, ali stislo pa ne pušta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ako sam ja vozio sa proredjenim uljem u koje je usao benzin jer su karbovi prelivali a masina nije prolupala i sad to sve sredim,dal ce da me sluzi ? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Evo da se prijavim i ja medju ER-5ovce :P Ponosan sam vlasnik jednog primerka vec skoro 2 meseca :) Posto mi je ovo prvi motor trazio sam nesto manje,ali nazalost kod nas bas i nema nesto opcija osim 125 za sta sam malo prevelik (2m i 115kg :P ) tako da sam dosta dugo trazio neki suzuki GS, na ER nisam bas obracao paznju jer sam mislio da su previse skupi, ali na moju srecu nasao sam jedan mnogo lep za pristojne pare,i od onda se ne odvajam od njega :) Jedine zamerke su mi to sto nemam original satove,koji su po meni prelepi, nego neki univerzalni digitalni sat za cross/enduro/supermoto... Nije ni on los,pregledan je,ima sve potrebne informacije,ali ipak su originalni savrseni :) A druga zamerka... Motor mi je ljubicast :P Dosad je bio crni,tako pisalo i u dozvoli,mada se na suncu malo presijavao na ljubicasto,i eto momku na tehnickom palo na pamet da mi promeni boju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

dobro dosao,ovde ces svasta nesto da naucis 0takoje.gif imao sam isto dilemu dal gs-a ili ne ali i ja imadoh malo srece,naletim na druga koji prodaje za jeftinu sumu pa sam ga uzeo...sto se tice satova ako si jedan od onih (kao sto je to danas ) sto voze da bi ih videli onda skupljaj pare za sat ali ako si jedan od stvarnih ljubitelja onda ti org sat nije toliko ni bitan,vazno je da pokazuje sta treba i da se ti vozis,sve ostalo polako,ima vremena.posto je kriza "mala" bolje 2 puna rezervoara nego menjanje satova1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Mudro zboris :) Ma satovi mi se svakako ne vide od vizira,to je vise onako meni za dusu :P A sad sve moguce pare idu prvo na redovnu opremu,a za ostalo ima vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

svakom kome treba reparacija vakum slavina nek se javi.ja moju sam mogao samo novu da kupim koja je paprena ali sam igrom slucaja nasao servis i uradio mi je ( tu i tamo) po pristupacnoj ceni...nadam se da ce sluziti 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

podeli ti sa nama. Ja sam slavinu remontovao sa DrBanetom, ali sam set platio u Luisu 25 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Sta mislite o zameni gpz500s 1996. za ybr 125 2005-2007. god? Mozda bih ga zamenio za ovaj motorcic mada nisam bas siguran da li to zelim. Jedini motor za koji bih odmah zamenio i doplatio je ninja250r ali trebao bih bas da doplatim.

 

Ninja 250 trosi koliko i gpz,reg ce da bude ista jer je ninja 250 stara 2-3god,

a gpz 15.Mislim da si u debelom - ako uzmes 250,i jos treba da doplatis.

Razmisli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

i ja sam hteo sam da remontujem ali gospodin i servisa kaze ne ne,ja zamenim,istestiram.mislim se nisam ni ja salabajzer pa da ne znam nista ali dobro ajde posto nece da prodaje delove baska posaljem brzom postom za bg.inace zurilo mi se ,nisam bas mogao da cekam iz luis-a tj nisam ni gledao da li ima,odmah sam se opredelio za ovu soluciju.prvi put kad sam zvao rekao mi je oko 25 e je reparacija ali drugi put kad sam pozvao rekao je do 35e zavisi sta treba da se menja.u cemu je bila poenta ne znam.inace servis je 011 /240- 23-44 (posto je reklamiranje sajtova zabranjeno)1 na kraju je iznos bio 3 200din ,dok je nova bila oko 70 e u ovlascenom servisu u cacku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

moj servis karburatora nikako da se zavrsi,stigla slavina,stiglo ulje i kad se krenulo namestanje rezervoara ima i sta da se vidi,procureo na rubu,pa sam morao da nosim kod coveka da mi to hardletuje.majstor kaze da su to mane kawasakiju,jer lim od koga rade je tanak a rezervoar je takav da ima delove u kome se sakuplja voda i tu procuri,da jedino ima problem sa kawasakijem,svi ostali motori nemaju tu manu.

 

kad sam odlazio njegov komentar je bio (onako nervozan) 2 x sam skidao slavinu ,to je toliko skucen prostor,popizdeo sam a gde cu da stavim filtere za gorivo ne znam,ovo prodaj i kupi hondu da se navozas ko covek,sta li je time hteo da kaze ne znam 0stabre.gif i posle toga komentar ne kvari se,extra za odrzavanje,nije sto ja vozim hondu ali sam majstor i znam da je najmanje zahtevan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma pusti majstora, takve srećem čitav život, naučili na jedno i poslje im svaka novina ne valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

i tako ja doteram danas kawu kuci od majstora ,parkiram ispred na bocnu stopicu ,pogledam majstor koji je hardletovo rezervoar kaze da je sve lepo uradio ali to sto je on grebao rezervoar dok ga je stezao da radi to nema veze,mislio sam samo da farbam onaj deo na kom je on radio ali ajd sad ,ko te pita i dok ja to gledam poceo opet da se oseca benzin,poglednem ono opet bara ispod motora.i pocnem da se vatam za glavu,razmisljam kako je moguce kad je slavinica reparirana i gde sad pusta 0ljut2.gif stavio sam ga na glavni stender i imam utisak da ne ide kad je skroz ravan al ko sad stalno da poteze glavni stender 0stabre.gif moracu sutra opet kod majstora da se konsultujem,ne mogu da se zezam ovako....

 

 

 

interesuje me sajla brzinomera,gde ima,koliko kosta....?kazu mi da je za sve ove tipove kawasakija ista sajla,klasicna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

 

interesuje me sajla brzinomera,gde ima,koliko kosta....?kazu mi da je za sve ove tipove kawasakija ista sajla,klasicna

 

ja sam par puta radio kod Babana sajle, imas temu u servisima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

 

 

interesuje me sajla brzinomera,gde ima,koliko kosta....?kazu mi da je za sve ove tipove kawasakija ista sajla,klasicna

 

ja sam par puta radio kod Babana sajle, imas temu u servisima

Par puta? Na istom motoru? Nisu valjda toliko loši, meni su radili kočiona creva :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

jednom sajla kvačila za jawu, jednom cajger na mz, dva puta cajger za kawu... kumu sajla za vespu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja