Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Iskreno ja ne bi ni gledao motor koji je farban,odkud znate sta je bilo sa njim,

a verovati nepoznatom na rec,tesko.Bolje gledati motor koji je u prvoj boji,

ako je negde zagreban vidi se i znas sta mu fali,bar se ja sluzim tom politikom kod

kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Naravno rizik je, zato treba sve polako zagledati, slusati, probati... Mene malo brine da nije neko malo zesce pa s njega... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Naravno rizik je, zato treba sve polako zagledati, slusati, probati... Mene malo brine da nije neko malo zesce pa s njega... :-\

 

ako je nesto ozbiljno lupan, tesko se to moze tako dobro sakriti. verovatno je i padano sa njega. ipak 20 godina je proslo od kada je zasao iz fabrike i pitaj boga koliko je imao vlasnika...masina ti je prava kocka... dok se glava ne otvori, ti ne znas sa cime imas posla. moj savet bi bio da ti lagano prodas tog tvog zmaja, i kupis mog GPZ-a  ;D sala mala  :). ali realno, to je motor star 20 godina! bolje da ne cackas mecku. izletece neki dobar na prodaju. tako sam i ja mog za relativno male pare nasao sa super masinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

 

ako je nesto ozbiljno lupan, tesko se to moze tako dobro sakriti. verovatno je i padano sa njega. ipak 20 godina je proslo od kada je zasao iz fabrike i pitaj boga koliko je imao vlasnika...masina ti je prava kocka... dok se glava ne otvori, ti ne znas sa cime imas posla. moj savet bi bio da ti lagano prodas tog tvog zmaja, i kupis mog GPZ-a  ;D sala mala  :). ali realno, to je motor star 20 godina! bolje da ne cackas mecku. izletece neki dobar na prodaju. tako sam i ja mog za relativno male pare nasao sa super masinom...

 

veruj da moze,itekako...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Naravno rizik je, zato treba sve polako zagledati, slusati, probati... Mene malo brine da nije neko malo zesce pa s njega... :-\

 

ako je nesto ozbiljno lupan, tesko se to moze tako dobro sakriti. verovatno je i padano sa njega. ipak 20 godina je proslo od kada je zasao iz fabrike i pitaj boga koliko je imao vlasnika...masina ti je prava kocka... dok se glava ne otvori, ti ne znas sa cime imas posla. moj savet bi bio da ti lagano prodas tog tvog zmaja, i kupis mog GPZ-a  ;D sala mala  :). ali realno, to je motor star 20 godina! bolje da ne cackas mecku. izletece neki dobar na prodaju. tako sam i ja mog za relativno male pare nasao sa super masinom...

Znam da je kockanje sa masinom... ali sam po prirodi "malo" nestrpljiv covek pa mi se zuri za nekim jacim motorom ;D Sto naravno nije dobro i svestan sam toga  ;)  I veruj mi ja bi najradije kupio motor od nekoga sa foruma, ko je pazio i mazio masinu i s kojom sam siguran da necu imati problema :) Ali jbg, trenutno se nema kinte pa mi jedino zamena igra ulogu :-\

Covek kaze da je drugi vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Slusaj posto ti nemas pare na gomili vec radis zamenu i ovaj pristaje (mislim glavu za glavu,ne treba da doplacujes) idi sto pre i pogledaj motor onako ne obavezno pa ces sve znati! A mozes i da zamolis nekog ovde sa foruma ko ima gpz-a da podje sa tobom jer se oni ipak vise razumeju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Makice čestitam na motoru, i mogu se pohvaliti da je to najveći motor do sada  koji sam ja ovako sitna probala i extra je (kad porastem voziću ga:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Sefkerin
  • Motocikl: GPZ 500s

Nemam sad slike kod sebe,kacim za 2-3 dana...ali zato imam GPZ-a pored sebe,to je vazno!  ;)

 

:D  :D  :D Makiceeee ... Pa gde su te slichiceee  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da se i ja nadovezem na temu er-5-ice, a vidim i tema vam je nahvatala malo prasine  :)

Uzeo sam ga pre par meseci i za onog ko je trazio takvo nesto je pravi pogodak. Vozio sam se bez najmanjih problema do pre desetak dana kad mi se desio mali peh koji je dobro da znaju vlasnici  er-a. Motor sa strane ima mali prekidac koji regulise dotok goriva iz rezervoara. Obicno je u stanju normal, a ako nestane goriva trebalo bi taj prekidac prebaciti u polozaj za rezervu goriva...e to NEMOJTE raditi! Ne prebacujte nikad na rezervu.  Bilo bi to lepo da je nase gorivo gorivo i da nije puno djubreta, ali ovako on je  povukao talog sa dna i zacepio karburator i zalio ga i nisam ga mogao upaliti. Nije veliki problem posle majstor da ga ocistiti, ali je ipak smaranje. I pomislio bi da sam ja baksuz, ali pre neki dan na ulici naletim na coveka sa siatim motorom i istim problemom  :'(  hehe...  inace, odlican motor! 

Pozdrav kolegama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

fabricki gpz nema filter za gorivo, i to pravi dosta gluposti sa karbovima. za er-a ne znam, ali verujem da je i kod njega ista stvar. vrlo jeftina spravica koja ce vam odloziti muke koje znamo kao ciscenje karbova  :) ako gpz ostane kod mene u posedu i ovu zimu, obavezno mu ugradjujem jedan filter  ;)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

kad sam vec ovde, da podelim sa kolegama iz sekte jedan vrlo koristan link. kada sam imao par problema sa motorcetom nasao sam ovde dosta korisnih informacija. od detaljnog uputstva za ciscenje karbova, stelovanja ventila do nekih najosnovnijh stvari. nadam se da ce nekome koristiti

 

http://www.ex-500.com/wiki/index.php/Main_Page

 

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Svaka cast na linku, nisam se mogao od njega odvojiti pola sata, iako mi nista nije trebalo nego sam virio radoznalosti radi...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pridruzih se i ja u sektu, mjenjao sam skuter za jedan prilicno ofucan GPZ. Sredio sam vecinu stvari, sad na dnevni red dolaze gume, a meni nesto nije jasno. Fabricke dimenzije su 100/90-16 i 120/90-16 za model i 1988, a na mome su montirane 100/80-16 i 150/80-16. Motor se prilicno tesko naginje u krivinama pa me interesuje dali je to samo do puno vece sirine zadnje gume ili i nizi profil ima neke veze sa tim. Stavio bih 100/80-16 i 130/80-16, ili isto samo profil 90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Pridruzih se i ja u sektu, mjenjao sam skuter za jedan prilicno ofucan GPZ. Sredio sam vecinu stvari, sad na dnevni red dolaze gume, a meni nesto nije jasno. Fabricke dimenzije su 100/90-16 i 120/90-16 za model i 1988, a na mome su montirane 100/80-16 i 150/80-16. Motor se prilicno tesko naginje u krivinama pa me interesuje dali je to samo do puno vece sirine zadnje gume ili i nizi profil ima neke veze sa tim. Stavio bih 100/80-16 i 130/80-16, ili isto samo profil 90.

 

Meni su gume 120/70-17 i 150/70-17 i odlično leže u krivinama, a u kakvom su ti stanju gume da nisu kockaste pa da zato neće da legne u krivinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Pridruzih se i ja u sektu, mjenjao sam skuter za jedan prilicno ofucan GPZ. Sredio sam vecinu stvari, sad na dnevni red dolaze gume, a meni nesto nije jasno. Fabricke dimenzije su 100/90-16 i 120/90-16 za model i 1988, a na mome su montirane 100/80-16 i 150/80-16. Motor se prilicno tesko naginje u krivinama pa me interesuje dali je to samo do puno vece sirine zadnje gume ili i nizi profil ima neke veze sa tim. Stavio bih 100/80-16 i 130/80-16, ili isto samo profil 90.

 

to je neko budzio a nije se raspitao prvo. na prvoj generaciji gpz-a se moze max staviti sirina gume od 130 da bi bajk mogao normalno da se vozi. ja na mom imam napred 100/90-16 a nazad sam imao 120-90-16 i zamenio sam za 130-90-16 i motor se mnooogo lepse ponasa. pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Meni su gume 120/70-17 i 150/70-17 i odlično leže u krivinama, a u kakvom su ti stanju gume da nisu kockaste pa da zato neće da legne u krivinu

Nisu kockaste, bar ne toliko da bude vidno

to je neko budzio a nije se raspitao prvo. na prvoj generaciji gpz-a se moze max staviti sirina gume od 130 da bi bajk mogao normalno da se vozi. ja na mom imam napred 100/90-16 a nazad sam imao 120-90-16 i zamenio sam za 130-90-16 i motor se mnooogo lepse ponasa. pozdrav!

Upravo, hvali joj 2mm do poluge kocnice i viljuske, nebih da napravim slicnu gresku, vjerovatno cu i ja uzeti prednju orginalnu a zadnju 130, da ne izgleda previse mrsavo

 

Preporucite mi neke gume, imate vise iskustva, posto ga prepravljam u nakeda tesko da cu uspjet prebacit 150km/h na pravcu, al volem da ga peglam po krivinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Ja imam pirelli city deamon. preporucivali su mi pirelli sport deamon koji je koliko se secam nekih 3-4 hiljade skuplji kao bolji, ali se i brze trosi... posto si verovatno na nizem budzetu za preradu u fajta slobodno uzmi city deamon. ja sam iskreno vrlo zadovoljan. pre pirellia sam imao dunlop, ne mogu se setiti tacno koji model, i isto nije bilo lose sem toga sto je bila uza guma. u principu, koju god gumu da uzmes neces bog zna koliko primecivati razliku na gpz-u. jer neces se ti sada vozati po stazi pa da ti to toliko znaci. dobro, nemoj sada bas uzimati one plasticne kineske gume  ;)  za gume vidi u keleni na zr putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zovem lika i ponudi mi covek ovo

Metzeler_FeelFree_tire.jpg

Metzeler Feel Free prednja i zadnja za 100eura. Pogledam malo, a ono gume za skutere, doduse skutere tipa T-Max i ekipa, al svejedno skuter.

Iako danasnji maksi skuteri nude slicne performanse kao ovaj stari tip sport-touring-a kao sto je GPZ, nesto to meni ipak :-\...

Al za skoro duplu razliku razmisljam se da rizikujem, ipak tek pocinjem na tom motoru i necu na trke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Al za skoro duplu razliku razmisljam se da rizikujem, ipak tek pocinjem na tom motoru i necu na trke

 

Kaciga, kočnice i gume su stvari na kojima se ne štedi, jer ti guma konkretno obezbedjuje kontakt sa podlogom i od nje zavisi kako će ti motor ležati u krivini i kako će startovati, a i kočiti. Ja se ne bih zezao sa svojom glavom zbog neke uštede jer je ipak glava mnogo skuplja (kako čija  :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

zaista ne znam kako ce se te gume za skutere ponasati na gpz-u, a verujem da ti sada nije stalo do ekperimentisanja nego do voznje  ;D ako BAS nemas kinte za nove gume, uzmi i polovne al' samo pazi da nemaju 100 godina  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

zaista ne znam kako ce se te gume za skutere ponasati na gpz-u, a verujem da ti sada nije stalo do ekperimentisanja nego do voznje  ;D ako BAS nemas kinte za nove gume, uzmi i polovne al' samo pazi da nemaju 100 godina  ;)

Polovne vec imam tako da to i nije neko resenje ;D, a ja sam misljenja da je bolja bilo kakva nova guma nego polovna

Vidit cu od finansija kako se snadjem, jer sam u zestokom skripcu, ako ih ne uzmem sad vozicu se tek dogodine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja