Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Ima li neko iskustva sa ovim uljem?

 Castrol-GrandPrix-SAE10W-40-10038255_970

Proslu sezonu sam sipao ipone katanu 10w-40, ali vidim da je sad ovo u Louisu na popustu pa se razmislajm njega da nabavim jer mi je i jeftinije od ipona, a i stizu mi jos neke sitnice iz Louisa..  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja u Er5 prosle godine sipao neko linx (nisam bio pri parama) i kakvo je uslo takvo je izaslo nakon 10k, i idalje cu to da sipam. Ipone sipam u skuter 2t. A sa castrolom nemam lepa iskustava. Dok sam radio u servisu koristili smo Motul ulje ali jedan je hteo iskljuivo Castrol EDGE za pasat, otiso do radnje kupio, otvorili da sipamo a ono gusto ko med (80-90) vratimo to u radnju i natocimo Motul. To su moja iskustva sto ne znaci da ga ti izbegavas i verovatno nije isto ulje kupljeno kod nas i preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Drugar je koristio Castrol taj Lous-ov i za CB500 i za SV650 i bio jako zadovoljan...mislim da cu ovr sezone i ja taj Castrol iz Louisa,dobra je cena a i tamo ne smeju da prodaju zejtin namesto motornog ulja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Montiran je prednji disk, kocione plocice napred i nazad.  Na prospektu za disk pise period uhodavanja nekih 1000km, mada mi je to puno. Ovako na prvu, ocekivao sam vise ali nisam nesto jace ni kocio danas. 
 

Stari je znaci kriv kao bumerang, kad smo skinuli i stavili na sto-katastrofa :D 

Takodje cuje se blago ceskanje plocica od disk mada nista ne koci i slicno, mislim da je to normalno. Posle kratkog kocenja kad pipnem rukom znaci pece koliko je vruce-nadam se da je to normalno nisam do sada hvatao disk :D . Takodje blago je vruc kad se zaustavis i bez kocenja.  

Toliko za sada, za nekih 200-300km javicu se opet.

RMF7p14.jpg
a4ZOLNx.jpg

58QLN4Y.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ovo sam nasao kao proces koji treba odraditi: 

BRAKE PAD BEDDING IN PROCEDURE

To ensure maximum performance and customer satisfaction, new brake pads must be bedded in upon installation. Correct bedding guarantees that new brake pads and new rotors work flawlessly together. In order to function optimally, organic brake pads must develop friction coal on its surface. This friction coal develops at a temperature of approximately 280°C (537°F). It is very important that this temperature is reached continuously and slowly. This gradual process generates temperatures that not only penetrate the surface of the brake discs and pads, but also distribute evenly through the whole disc and pad material. This is essential when using new brake discs, since the disc often shows signs of stress (due to the casting process and fast cooling) in the materials. A steady and careful warming and cooling process guarantees a good release of both materials.

The bedding in/break in procedure should be done as follows:

* Drive at approx. 35 mph (60 kmh) for about 500 yards (solid front discs) to 800 yards (vented front discs) while slightly dragging the brakes (i.e. light brake pedal pressure). This process allows the brake temperature to slowly and evenly build up to 300°C (572°F).
* Now, if possible, drive about 2200 yards maintaining the same speed without braking. This will allow the pads and discs to cool down evenly. After this cool-down, perform a normal brake application from 35 mph to 0. No panic stops!
* Now, the friction surface has evenly developed friction coal, the pads have bonded with the disc surface, and tensions in the disc materials will have disappeared.
* Only trained master mechanics should perform this procedure before delivering the vehicle to its owner. Do not expect your customer to properly finish your brake job!
* This bedding process is only suitable for the front axle - not the rear. This is due to the brake force distribution of front and rear axles. In order to reach 300°C (527°F) on the rear pads you would have to drive several miles with dragging brakes. However, in that time the front brakes will be glowing red, overheating and thus destroying the front brakes.
* Final note – don’t forget to clean hubs and check the wheel bearings. Also, the brake fluid should be replaced at least every 2 years. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

https://www.polovniautomobili.com/motori/9208771/kawasaki-er5-er-5

 

 

Pozdrav, jel mozda neko zna nesto o ovom motoru, drug zainteresovan za kupovinu, ali imamo 220 km u jednom pravcu, ako mozda neko moze i hoce da pogleda ako mu nije daleko castili bi i platili koliko treba da se ne secamo toliki put jer nam je i jedini u tom pravcu, doduse slabo ih i ima na oglasima, a hoce bas er5....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam ga sreo u prolazu prošle sezone i delovao mi je onako na prvi pogled ok, mada ga nisam detaljnije zagledao. I znam da ga prodaje zato što je prešao na veći motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Sta mislite trenutno mi je na ER5 zadnja guma 130/70-17 a pitam se da li bi bez cesanja stala guma 140/70-17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

moja preporuka nikako 140, sa njom sam vozio 2 godine pireli sport demon, sad stavio Dunlop 130 I mnogo je bolja, sira guma ce ti postati kockasta najverovatnije i uzas je za voznju onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

moja preporuka nikako 140, sa njom sam vozio 2 godine pireli sport demon, sad stavio Dunlop 130 I mnogo je bolja, sira guma ce ti postati kockasta najverovatnije i uzas je za voznju onda.

Isto iskustvo sa potpuno istom gumom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam imao 150ku, 2godine, morao sam da je pumpam na 2.8 hladnu samo da bi mogao normalno da vozim, preporodio se sa 130kom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imam problem mislim da je do karba. Vozim neki dan, izlazim iz naselja , gas kad na 6k obrtaja nista kao da stoji, cujem ja promenio zvuk, prebacim ja na rezervu iako sam znao da mora imati goriva, stanem, proturiram , kao da ce se ugasiti. Proverim gorivo, ima, upalim, sve u redu dodjoh do kuce bez problema. Isti dan sam se provozao , stanem...posle sat vremena upalim , isto kao da ne dobija dovoljno goriva i nakon nekoliko sekundi radi normalno. 

E sad, to mi je pre pravilo problem odusak na cepu rezervoara kao i vecini na gpz-u, standardna boljka da stvori vakuum, pa gorivo ne tece. Te 2 gumice iz cepa sam povadio odavno tako da sam to otpisao kao problem. 

Slavinica za gorivo je ok, ne curi nigde i sl, imam rezervni set za reparaciju, mozda i zamenim i cisto da otvorim da se nije nesto zacepilo, jer imam rdje u rezervoaru.

Ipak, najvise sumnjam na karbove, pa cu gledati da ih otvorim, i koliko mogu bar tako na motoru proverim glavnu diznu i ako ima nekog brloga, jer da skidam i sam radim nema sanse i ne bih taj posao nikome ovde poverio. 
Inace jel neko radio ciscenje i sinhronizaciju kod Bokilica mozda i koja je cena? Da li je moguce da se sinhronizuju bez da su na motoru? 

Ako imate jos neki savet sta proveriti ako ste imali slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sto se tice filtera probacu naci od zx6r ili srada-a koji pase direkt ne moras budziti creva itd, samo treba ga naci ovde 

Charged_Carbs_37.jpg

Samo se ubaci i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Provericu i akumulator za svaki slucaj ali ne verujem da je do njega. Nije 100% ali pali dobro. Vozio sam sa daleko losijim bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Drustvo i ja se uclanjem u grupu ER5-ica.hehe... :)  Juce sa clanom "DarkoSB" smo dovezli jednu iz Simanovaca. 1997. godiste, masina je dobra i deluje da je prava kilometraza 47.000km.  Gledali smo u Beogradu jednu 2001god i jednu 2003god u Pancevu. Ova iako je starija je imala mirniji i bolji rad. Ja nisam u pocetku bio za stariji model ali s obzirom koliko je tesko naci pristojan motor, prelomio sam i uzeo. Dovezli smo je na tockovima i nije ni osetila put. U toku nedelje cekam papire i krecem sa malim servisom i sitnicama. S obzirom da sam pocetnik u svetu vecih motocikala, nadam se da cete mi pomoci u sredjivanju mog novog motocikla. Evo i par slicica.

post-41037-0-83746100-1489954691.jpg

post-41037-0-45855800-1489954693.jpg

post-41037-0-56693800-1489954694.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja