Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Nije stranac ali reg istice valjda sl meseca. Lik ga vozi vec 4 god, kupio od neke zene sto ga uvezla, bio je i po bosni i po srbiji, vozao se i sad valjda mu hitno za pare pa je spustio cenu, a inace u voznom je stanju. Ako budem isao ovih dana za BG bas cu da svratim da pogledam ako vec neko nije mozda u medjuvremenu otisao da vidi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6893 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ljudi, radite li nesto na masinama? Ispada da samo ja srafim nesto i pakujem :D

 

Na redu su kocnice, malo egzoticne, pa progresivne opruge :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Sve sto radim se zasniva na "sipam i vozim" 1moto3.gif Uvek ima nesto da se budzi i sredjuje ali posto sve funkcionise onda samo vozim. Ti bre malo malo pa nesto ulazes, zamisli sa pola od tih para gde si sve mogo da odes... :D Je*es to sto ce prolaznici da kazu WAU sto je dobar (dovoljno je i "lepo izgeda") ali glavno zadovoljstvo je vetar u kosi.. 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ERpetovci,jel bio neko u Subotici u subotu? :P Meni je u petak uvece propisao levi karburator,pa sad cekam da oteram nekako do majstora. Pretpostavljam da se nakupilo prljavstine,jel imao jos neko takvih problema? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znaci curi ti i cesma od goriva ili si je ostavio na PRI(me) poziciji. Jel ti na dnu curi sa one sisice ili se sliva sa strane karburatora i kapa odatle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Cesma stoji na ON,tako je i stajala... Na njoj ne curi,ali prolazi kroz nju, a na karburatoru mi se cini da sa te sisice curi, nije bas da curi neprestano,kapa, ali bas brzo :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Cesma stoji na ON,tako je i stajala... Na njoj ne curi,ali prolazi kroz nju, a na karburatoru mi se cini da sa te sisice curi, nije bas da curi neprestano,kapa, ali bas brzo :(

ako se sa one sisice skroz dole imas srafcic sa strane da ispustis gorivo iz loncica probaj da ga stegnes da vidis da li ce da prestane da curi, verovatno je zbog prljavstine zaglavila iglica tj ne dihtuje dobro pa ti preliva karb. pogledaj i filter vazduha da se nije natopio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Na kraju ispade pomalo haos... Zavrsilo benzina i u filteru vazduha,kaze majstor do pola je bio pun,zavrsilo benzina i u cilindru i u ulju,i svugde... Bio sam bas juce tamo kad je radio,pa sam i ja bacio pogled... Danas ce ga valjda zavrsiti,ako mu ne iskrsne jos nesto,a kakve sam srece u poslednje vreme sve je moguce :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ljudi imam problem- ne mogu nikako da dobijem dobro kocenje na zadnjoj kocnici. Menjao sam ulje u prednjom, znaci onaj manuelni sistem, pumpaj, odvrni, ispusti vazduh i sve ok- sad radi malo bolje nego pre. E sad pre neki dan sam to uradio i na zadnjoj- znaci nisam je rastavljao samo ispustio staro ulje i sipao novo. Drukao sam jedno 40m, ulje sada izlazi, nema mehurica vazduha (stavio sam crevo na odusak tako da mogu da vidim), ali poluga i dalje propada a kocenje je skoro nikako. Jel moguce da se nesto pomerilo ili je vazduh i dalje negde zarobljen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2539 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Automatski podmazivac lanca :)

 

Ja sam nabavio sav materijal za onaj sistem što su ljudi pravili na forumu, al nikako da nađem vremena da sednem i da odradim...

Scott mi je previše skup a i ne znaš šta bih više njime dobio, a ovaj sistem sam video kako radi na 2 motora kod mene u komšiluku tako da nemam ni najmanju trunku sumnje da radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Sefkerin
  • Motocikl: GPZ 500s

Voleo bih da cujem iskustva forumasa sa podmazivacem lanca, pa ako su u blizini mogli bi da odgovore :)

Koje ulje koristite za automatski podmazivac?

Koliko cesto cistite lanac sa podmazivacem?

Da li ste zadovoljni sistemom ili ipak ima mane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Na kraju ispade pomalo haos... Zavrsilo benzina i u filteru vazduha,kaze majstor do pola je bio pun,zavrsilo benzina i u cilindru i u ulju,i svugde... Bio sam bas juce tamo kad je radio,pa sam i ja bacio pogled... Danas ce ga valjda zavrsiti,ako mu ne iskrsne jos nesto,a kakve sam srece u poslednje vreme sve je moguce :P

ja sam imao isti problem (doduse otislo samo u filter i cilindar, a ulje mi ostalo ok gledo majstor) pa sam to resio sa zamenom iglica na oba karburatora, vakumiranjem i stelovnjem, slavina koja je cas drzala cas ne je skinuta i stavljena klasicna on/off na crevo od reserve. Orginalna slavina ce sad preko zime da ide na remont :) evo to izgleda ovako.

post-19856-0-71824500-1351675414_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

evo i ja da se javim pozdrav svima... pre 2 nedelje postao sam vlasnik jednog kawasakija er5 ;) motor je 97 god. u ok stanju...nista od ulaganja samo zamena ulja.. cena je bila 1300e

izgleda da motor ima neke blokade mozda cu kasnije poraditi na tome da ih skinem verovatno

kao sto rekoste odlican motor za pocetnike lako upravljiv.. vidim po sebi jer sam pocetnik :)

 

danas mi se desilo a nije pre toga.. da kad god stisnem kvacilo pali mi se zelena kontrolka za neutralni polozaj menjaca

da li mozda znate u cemu je problem?

 

hvala unapred :)

 

 

 

560838_4772863756716_1394857987_n.jpg

 

409009_4772861716665_507043389_n.jpg319058_4772865476759_743567526_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Dobrodosao.

 

Prvo vidi da li je ta pojava ucestala ili se samo ponekada desava. Ako se desava stalno, to definitivno nije normalna pojava. Ako menjac i kvacilo rade kako treba, moguce da ima veze sa senzorom. Verovatno ti moze pomoci neko ko je rasklapao kvacilo i menjac, ja do sada nisam imao potrebu za tim, pa ne bi da te usmerim pogresno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nema to veze ni s kvacilom ni s mjenjacem, to je neka brljotina u instalacijama, prekidac na kvacilu je svezan na vod od senzora neutralne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako je neko menjao auspuh (na ER5), i stavljo aftermarket sta preporucuje? koji je fi cevi?

ja sam budzio na GS500, protocni sa 30mm i bilo je ok, dobar zvuk, performanse manje vise iste, potrosnja takodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja