Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Sta moze da bude sve sam probao i nista na 4 do 5 hiljada obrtaja kazaljku baci na nulu cocne da se gasi pa se probudi odjednom. Sta da uradim,sta da pogledam?

 

Moguce da je do stuje, kao sto je kolega vec rekao.

Meni se desila slicna situacija, kada je olabavila konekcija kablova sa akumulatorom, pa je prekidao dovod struje. Samo sam lepo pritegao kleme i sve je bilo ok. Hoce to da popusti od vibracija, rasklati se malo ali srafciger resava za sekund.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ljudi imam pitanje u vezi kolicine ulja- ja ga sipam da bude malo vise od sredine onog prozorceta mada neko kaze da se sipa do vrha? Sta je tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

ako radis servis, to jest menjas ulje i filter, sipaj koliko je fabricki propisano u manualu, i onda nivo MORA da bude ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

E ljudi, jedno pitanje za sve koji voze er5... Kako su vam podeseni zadnji amortizeri, na kom zubu od 5? Da li vozite sami ili sa suvozacem i da li kada vozite sa suvozacem, posebno podesavate amorte?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ljudi primetio sam sledece- na jednom delu dihtunga glave kao da se posle voznje zamasti ivica, odnosno gde je dihtung

086.jpg

Ali samo na tom delu dalje nigde. Pratim nivo ulja ok je, ulje ne curi nego samo malo se zamasti ivica dihtunga , sta sada menjanje dihtunga???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7059 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prebicu te kao macku. To je samo dihtung poklopca ventila. Da je probio dihtung glave, javili bi se skroz drugi simptomi. Mozes da vozis tako, ali s'obzirom da smo pedantni i skolovani, mozes da predihtujes diht masom ili da kupis novi dihtung. Skines tank, creva sa nepovratnih venila, svecke, tak to sve sto smeta, predihtujes, vratis... Mozes da zategnes ''po osecaju'' i vozi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jbg ne razumem se bas najbolje sta da radim, ucim :D E sad procitao sam da neko zatezanje ide 40lbs ili 54nm ali kontam da je to za glavu a ne ovo (srafovi koji se vide odgore)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

E ljudi, jedno pitanje za sve koji voze er5... Kako su vam podeseni zadnji amortizeri, na kom zubu od 5? Da li vozite sami ili sa suvozacem i da li kada vozite sa suvozacem, posebno podesavate amorte?

 

Moji su podeseni na 3. zub, sto znaci negde srednje tvrdoce, pre su mi bili na 1, pa sam pomerio na 2 i sad su na 3 jer sam osecao kako zadnji kraj plese u krivini, u slucaju mekanih amortizera ,pogotovu ako je neravan put. tako stoji i ne menjam za suvozaca tvrdocu, mozda bi i menjao nekad ali se ne setim jer nemam bas tako cesto suvozaca, obicno je moja devojka od 50kg tako da i to nije neka kilaza. Jednom prilikom sam isao za Aleksandrovac sa drugarom i osecam se sigurnije kad nas je dvoje tezih jer je motor tad nizi i bolje lepe gume na vece opterecenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

To je to zveknuo sam ga i ja na treci zub.To mi nekako odgovara cak i kada vozim curu pozadi. Pitao sam jer sam do sada vozio na prvom zubu i tek od skoro sam primetio da mi je premekan, da malo pliva, iako sam ga vozio i na duze ture. Verovatno sam u zadnje vreme poceo malo vise da obracam paznju na ogibljenje. Moze on prilicno da se zategne pozadi, ali ni to nije bas najbolje jer nam putevi vise lice na oranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

a i kad vec skidas poklopac ventila dobro bi bilo i pregledati ventile, dostelovati ih ako je potrebno :takoje:

Kad smo kod ventila ,posle 1000 do 1500 km izgube mi zazor i to samo usisni.Da li je moguce da su pecurke otanjile pa se ustopaju u siceve ili moze biti nesto trece?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

@ Troublemaker:

Pozdrav ER-ovcima.

Nakon dužeg vremena da se javim.

Razlog:filter goriva. Koristio sam ga dve sezone. Moje iskustvo:NEGATIVNO. FIlt.goriva je bio razlog gušenja motora. Pri velikim obrtajima ili većoj potrebi goriva, svo gorivo iz filtera se isisa, posudica ostane prazne, motor se gasi...; i to baš onda kad nebi trebalo. Ukoliko baš želite filt.goriva neka bude profesionalno za motore sa visokiom obratijama, a za zaštitu od curenja slavinice ugradite el.magnetni ventil. to sad svi rade.

Eto, možada sam pomofgao. pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sta predstavlja onaj brojcanik koji se nalazi u satu koji pokazuje obrtaje?

Ajd da probam jos jedno :D Sta meri taj brojcanik u obrtometru? Moze i da se resetuje btw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Sta predstavlja onaj brojcanik koji se nalazi u satu koji pokazuje obrtaje?

Ajd da probam jos jedno :D Sta meri taj brojcanik u obrtometru? Moze i da se resetuje btw.

:jee: pa meri kilometre,

to ti je kao sto recimo na mom posto ja imam digitalni kilometar sat, imam opciju "trip 1" i "trip 2" i naravno obe opcije mogu resetovati.

Primer:

Krenuo na more, nulirao "trip 2" i njega ne diram dok se ne vratim kuci, da mi pokaze ukupnu kilometrazu koju sam presao do mora i nazad,

a "trip 1" nuliram posle svakog tankiranja goriva, da mogu da znam kad treba ponovo da tankiram da ne bude situacije da ostanem bez goriva.

Ti imas isto to , samo analogna 2 brojaca.

nadam se da sam pomogao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 796 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ajde da se i ja javim ponovo. Bio sam "zbunjen" sa onim (ne) paljenjem ventilatora za hladnjak kad bejahu one vrucine i da se drugi novopeceni vlasnici ER5-ice ne bi sekirali stvari stoje ovako: bio danas u labaratoriji i na meracu ventilator se pali na 98 st. sto u normalnim uslovima voznje tesko da ce te uspeti da dostignete. Hvala ekipi iz labosa na prosvetljenju :)

Stavio sam i crash bar na motor.

post-19856-0-09302900-1345051567_thumb.jpg

post-19856-0-93500500-1345051579_thumb.jpg

post-19856-0-64159300-1345051679_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sta predstavlja onaj brojcanik koji se nalazi u satu koji pokazuje obrtaje?

Ajd da probam jos jedno :D Sta meri taj brojcanik u obrtometru? Moze i da se resetuje btw.

:jee: pa meri kilometre,

to ti je kao sto recimo na mom posto ja imam digitalni kilometar sat, imam opciju "trip 1" i "trip 2" i naravno obe opcije mogu resetovati.

Primer:

Krenuo na more, nulirao "trip 2" i njega ne diram dok se ne vratim kuci, da mi pokaze ukupnu kilometrazu koju sam presao do mora i nazad,

a "trip 1" nuliram posle svakog tankiranja goriva, da mogu da znam kad treba ponovo da tankiram da ne bude situacije da ostanem bez goriva.

Ti imas isto to , samo analogna 2 brojaca.

nadam se da sam pomogao :D

Hvala pomogao si, znaci to je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 796 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Matori hvala za podatak o temperaturi! Znaci puno.

ako ces bas precizno palio je vent na 102 po unimeru al posto je sonda bila sa spoljne strane hladnjaka majstori misle da je u hladnjaku tecnost na 98 koliko i pise na termodavacu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja