Jump to content

Moto Zajednica

Kompresor samogradnja prodajem

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kompresor u solidnom stanju, ispravan. Na njemu je skoro nov el. motor ABB, sve ukupno radio dva sata. Specifikacije videti na plocici, vezan je na trofaznu struju. Glava je Prva petoletka kamionska, boce takodje kamionske, ukupne zapremine 70-80l. Sklopka ispravna, rasteretni ventil radi. 
Cena je 150e,   prodajem samo kompletan kompresor, ne odvajam motor od njega.
Višak mi je u garazi i samo smeta

0604421566. Milan

Screenshot_20230227-082353_Gallery.jpg

Screenshot_20230227-082420_Gallery.jpg

Screenshot_20230227-082442_Gallery.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Skalamerija je kupljena bas davno, pre bar 15 god. Ni tad nije bilo velike potrebe za vazduhom iako se dosta ozbiljnije radilo oko automobila. 

U međuvremenu sam nabavio nov el.motor i stavio ovu glavu većeg kapaciteta, sve povezao da pali i gasi i radi kako treba. 

Sad kako samo ja pomalo iz hobija prčkam oko motora, on je poceo da smeta. Da ga nema mogao bih opustenije da razmišljam o još jednom motoru:jee1:.

Potrebe za vazduhom sam rešio sa malim bešumnim kompresorom koji je svoje mesto našao na vrhu police i savrseno završava posao:takoje:

 

 

 

IMG-c8eb1592f30cac36874335d7c9346bcc-V.jpg

IMG-1a627345afd75be43d29c294cfe234ce-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, cicko_ru je napisao:

Ako nije tajna, gde se moze kupiti¨?

Kupio sam ga na buvljaku na Bubanj potoku. Kao uglavnom i sve ostalo sto odande stigne i on je imao falinku. Boca je bila busna, rupica kao iglom probusena, ali sam je uspesno zavario.

Kompresor je Jun Air, mislim da je Holandska proizvodnja i ovakavi su uglavnom bili namenjeni za medicinske svrhe, bar ih u takvim ustanovama ima.

 

JUN-AIR.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
pre 7 minuta, malitomic je napisao:

ovakavi su uglavnom bili namenjeni za medicinske svrhe

Ne verujem s obzirom da je uljni a koliko znam u medicinske svrhe se obavezno koriste bezuljni kompresori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 6 sati, MarkoMoto je napisao:

Ne verujem s obzirom da je uljni a koliko znam u medicinske svrhe se obavezno koriste bezuljni kompresori.

Drugar/komsija, koji je godinama radio na odrzavanju kompresora u Klinickom centru mi je rekao da ih je tamo vidjao. Jun Air svakako pravi i bez uljne i sve moguce specijalne kompresore za sve namene. Eno i link sam gore stavio:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 872 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Mogu u med svrhe i uljni i bezuljni. Samo sto se vec 20 god koriste bezuljni i besumni. Mada je taj tvoj bas mali ili tako deluje na slici ,pa nisam siguran da je iz neke ordinacije ali kako god ,besumni kompresori sa 2 klipa ,brzo pune i stvarno zavrsavaju posao koji su raniji drndavci od 70-80l i vise zavrsavali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
Pre 13 sati, punisa 16 je napisao:

Mogu u med svrhe i uljni i bezuljni.

Pokojni stric je imao zubarsku ordinaciju, bio je manji od ovog a duvao za sve pare. Ne znam koji brend je bio i da li je bio uljani ili teflonski.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4038 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Skalamerija je kupljena bas davno, pre bar 15 god. Ni tad nije bilo velike potrebe za vazduhom iako se dosta ozbiljnije radilo oko automobila. 
U međuvremenu sam nabavio nov el.motor i stavio ovu glavu većeg kapaciteta, sve povezao da pali i gasi i radi kako treba. 
Sad kako samo ja pomalo iz hobija prčkam oko motora, on je poceo da smeta. Da ga nema mogao bih opustenije da razmišljam o još jednom motoru:jee1:.
Potrebe za vazduhom sam rešio sa malim bešumnim kompresorom koji je svoje mesto našao na vrhu police i savrseno završava posao:takoje:
 
 
 
IMG-c8eb1592f30cac36874335d7c9346bcc-V.thumb.jpg.7be51129563b5eea32e76956661a8875.jpg
IMG-1a627345afd75be43d29c294cfe234ce-V.thumb.jpg.309e895d829b0af55ba05c7c8bc528de.jpg

Kolega, za što ga koristiš i šta on sve može pokretat??
Hvala


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, el classico je napisao:


Kolega, za što ga koristiš i šta on sve može pokretat??
Hvala


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Boca je male zapremine, mislim 10l, ali on može da radi sve poslove po garazi od pumpama guma, pogona pneumatskog pištolja ili heftalice, izduvavanja prasine.. Jako brzo naduva pritisak od 8bara, a čuje se kao motor/kompresor od frizidera

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja