Jump to content

Moto Zajednica

NSU 175

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja pokušavam da ljudima pojednostavim, a ti im ubacuješ višak podataka u glavu.

(rdilica i bragasta) nisu na pravom odstojanju

Iz ove predhodne rečenice mislim da je sve jasno ;D ;D ;D ;D

 

  Rastojanje bregaste i radilice je odredjeno onom trecom ( Fiksnom ) polugom koja ima samo tu ulogu ( nema na sebi ni one bronzane caure ). E sad - sa jedne strane te poluge su one druge dve poluge koje se vrte, sa druge strane te poluge je ostatak bregaste i most u kome se ona nalazi. Taj most se stavlja na dva brezona na kojima su opruge da bi ga gurale na gore, a sa gornje strane su poluloptaste navrtke kojima se most priteze na dole. Njima se podesava ugao bregaste prema glavi. Ako se to ne pogodi kako treba - stradaju caure u polugama, mozda i bregasta - i jednostavno receno - motor crkava !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ja pokušavam da ljudima pojednostavim, a ti im ubacuješ višak podataka u glavu.

(rdilica i bragasta) nisu na pravom odstojanju

Iz ove predhodne rečenice mislim da je sve jasno ;D ;D ;D ;D

 

  Rastojanje bregaste i radilice je odredjeno onom trecom ( Fiksnom ) polugom koja ima samo tu ulogu ( nema na sebi ni one bronzane caure ). E sad - sa jedne strane te poluge su one druge dve poluge koje se vrte, sa druge strane te poluge je ostatak bregaste i most u kome se ona nalazi. Taj most se stavlja na dva brezona na kojima su opruge da bi ga gurale na gore, a sa gornje strane su poluloptaste navrtke kojima se most priteze na dole. Njima se podesava ugao bregaste prema glavi. Ako se to ne pogodi kako treba - stradaju caure u polugama, mozda i bregasta - i jednostavno receno - motor crkava !

  da dodam    malo pojasnjenje.  Radi se o suosnosti (paralelnosti) radilice i bregaste iliti da je bregasta paralelna sa glavom. Fabricki se umesto bregaste umece cev kojom se meri paralelnost a u kucnoj radinosti poravnanost oboda bronzane caure sa segmentom unutar nje (na bregastoj) uz pomoc lenjira i spijuna. Imam negde i manuel na papiru  kad iskopam postvicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

I ja sam došao do jednog max-a 175 cm, ima tomosovo paljenje tj magnet uspeo sam da ga upalim, malo mi se noga produžila ali sam ga upalio, problem je što sam počne polako da pojačava gas, iz lera pa polako brm, brrrm, brrrrrm, gas primi malo ali puca i davi se, ali kad ga pustim samog on konstano ubrzava do neke granice, svećicu sam stavio 65p,jbg reko samo da vidim oće li se javiti, naravno posle 10min drndanja razjebe se jer nije ta za njega.Da li neko ima predstavu šta mož da ga zeza. Da li neko može da mi objasni kako se šteluje paljenje sa tim nabudženim magnetom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja