Jump to content

Moto Zajednica

SYM Maxsym TL 508

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Iskreno u vezi tjuninga..izvozaj ti to tako kako jeste,pa prodaj,velike pare koje bi uložio u tjuning dodaj i kupi posle šta hoćeš jače..

 

 

 

I onako kad tjuniraš motor ,veliki deo novca od toga ne možeš da povratiš a često previše tjunirane mašine odbijaju kupce misleći da im je ko zna šta rađeno...

 

Tvoj motor ide dobro videces posle razrade ,solidan obrtni moment ima.Nije t max ali ima žišku itekako..vise ti i ne treba duugoo vremena .

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Pozdrav svima.Dali znate ima li na stanju 508 tcs i koja je cena?Razmisaljam izmedju njega i ak550.Ako moze neka pomoc sta vi mislite?T max je bas puno,bar meni sad u ovom trenutku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Pozdrav ,za stanje zaliha moze da ti pomogne @slobasuper9

 

Nove modele Kimka ima smisla kupovati od x town 300 pa na dole agiliti, Visa..

 

Sym TL je kako rekoh neravnopravno malo zastupljen ovde, u Grčkoj ih ima dosta.Jedina "mana"mu je lanac na maksi skuteru ne zato sto je los nego što zahteva održavanje,što se da rešiti u velikoj meri sa skutojlerom automatskim.

 

Maxi modeli osim x town su preskupi i tu vec zadires u cenu bmw c400 (vs xciting 400) i honde forze  750 ili doobro ocuvanog t maxa(vs ak550).A realno nisu premium i ako se tako zovu ovo najvise zbog izgleda teksture plastike i mnostva pocetnih problema od rama do elektronike koji su sada navodno ispravljeni.

 

Ja sam 1.91 i bolje sam se smestio, udobnije nego na ak 550.Ali motor je vrlo taktilna,ergonomski različita sprava   ,tj. od osobe do osobe ,svakom različito legne.

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Hvala na odgovoru.Da i Forza 750 je tu sa cenom kao ak550 nju sam skroz zaboravio.Proverio sam cenu i zalihe sym-a.Ima sivi na stanju,crni ce biti polovinom maja 8900e.E sad je pitanje i dilema sta uzeti 🙄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Glasam za sym što ne znači ništa jer neće biti moj,ako budeš kupovao a da ih nisi provozao barem 500 metara..Ima šanse da ne doneseš najbolju moguću  odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Iz moje perspektive best buy je Sym zbog toga sta dobijes za cenu (jos ako ima neki sa lagera ;)). Za kvalitet AK-a ne mogu da govorim

jer ne znam, kao ni za dinamiku u voznji ali cinjenica je da ima znatno vise opreme ali je i skuplji i za te pare bih mozda vec gledao Forzu 750 u koju se svi kunu ili cak gledao da dobacim do X-ADV. TMAX je mnogo daleko cenovno. E sad to sam ja i iz prilozenog se vidi sta sam ja odlucio.

 

Meni je recimo kod SYM-a mnogo dobra fora sto “sam elektronski podize rucnu” cim spustim copavac. Drugo ispod sedista ima fino prostora, moze cak i kaciga da stane (moja 2xl Scorpion full face do duse ne staje) ali isao sam na jednodnevni izlet na srebrno jezero, stao mi je duks, patike, torbica, voda, alat, uzina, prolecna jakna. Mislim

da mi top-case ne treba. Ima naslon za ledja kao TMAX sto mi je vrh.

 

Od “neresivih” mana, imam dve, displej nema nikakve napredne funkcije u smislu povezivanja telefona, mapa, itd i malo manje ima mesta za stopala (ne znam kako se to zove). Treci problem koji zavisi od vozaca a ima resenje je vizir, dobar je za ljude do visine 180, preko vetar kosi - moze da se kupi Givi ili Fabbri koji su 7-15cm visi i cenovnom rangu od 70-150€.

 

Nekome je deal breaker, meni ni blizu da bih opravdao 2-5k eur vise za konkurenciju.

 

Sto se lanca tice, nisam dovoljno iskusan da bih procenio jel lose ili dobro, da se podmazuje mora i verovatno servis za 15,000km nece biti dzabe ali isto tako ima i prica da je ubrzanje bolje od skutera koji imaju kais. Pa sad, istina je verovatno negde u sredini. Ja licno o lancu nisam ni razmisljao dok ovde nisam procitao. 

 

I moj savet, testiraj prvo! Papir sve trpi a samo voznja moze da ti pomogne da nadjes pravu stvar. 

Promenio član suchpro
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3246 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, suchpro je napisao:

Sto se lanca tice, nisam dovoljno iskusan da bih procenio jel lose ili dobro

Nisam ni ja, nisam čak ni probao ovaj SYM, ali sama ideja da imaš i varijator i lanac, lančanike meni samo zvuči samo kao duplo održavanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Pa to jeste,kao kod motorcikla mora da se odrzava lanac ali moze da se ugradi scottoiler i zavrsen posao.Mada ja na velikim motorima nikada nisam prao lanac samo sam ga podmazivao jednom u 500-600km i nisam primetio da mu se smanjio vek trajanja.

Promenio član marko78

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9144 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, suchpro je napisao:

Meni je recimo kod SYM-a mnogo dobra fora sto “sam elektronski podize rucnu” cim spustim copavac

Može li detalj više, neka slika?

Ne bi rekao da elektronski podiže parking kočnicu.

Pre bi rekao da radi sistem kao sto ima X10 ili BMW C650 sajlu koja je zakacena na ćopu.

 

Ako pak ima elektromotor P kočnice, ondak aktivacija ide preko prekidača sa ćope.

Ali ondak postavlja se pitanje kako radi kad je motor ugašen?

 

Ipak mislim da je resenje kao kod X i BMW-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Onda je verovatno to, razlog zbog cega sam rekao elektronski je jer sam primetio da se pali lampica na tabli da je “rucna” podignuta pa meni cim nesto zasvetli to je elektronski 🤣

 

Nisam obracao paznju na mehanizam copavca ali ima smisla da je sajla i neki prekidac koji upali lampicu :)

 

Svakako funkcija je tu i mnogo korisna za grad i zavrsavanje stvari na brzinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9144 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Super, to je odlično resenje iz dva razloga.

 

Prvi je taj što se obavlja radnja manje ili ti nemas sta vući rukama kao sto se mora povući poteznica kod ostalih koji su drugačije rešeni (T-Max, Integra, X-ADV, Burgman...)

 

Drugi je razlog što sajla stoji skroz pravo, nema mogucnost da je išta greje te neće biti ni kondeza, zaribavanja.

Kad je sajla lučna, ima grejanje, vremenom može zaribati kao što se redovno desava na MP3.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Probao juce,odlican motor lepo se vozi ima mesta taman koliko treba ja sam 182cm,da prodam moju Multistradu i to je to 😊

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Dok sam bio na odmoru, svratio sam do Trsta gde sam poručio veći vizir od F. FABBRI Accessori. Vizir me je izašao 89 EUR, nešto manje od GIVI vizira, pa da vidimo kako će se ponašati. Vizir je 7,5cm viši od fabričkog (dok je GIVI 15cm od viši od fabričkog), širina je skoro pa ista (GIVI je opet znatno širi), za sada sam primetio bolju zaštitu od vetra i manju buku, međutim vozio sam u glavnom po gradu. Par slika u spoileru.

Link ka viziru: https://fabbriaccessori.com/en/scooter/3345-ex/
 

Spoiler

image.thumb.jpeg.93efad6c8a70ba4a8e8c610af71c98df.jpegimage.thumb.jpeg.14e696b9c45c225223eea1edafa6d000.jpeg

 

Promenio član suchpro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja