Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem GSXR 600 K7

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

Ja sam uneo zabunu jer je rekao da mu je dovoljno 80 ks sa cime se slazem za ulicu.

 

Novo je novo sad vidim kad sam konacno i ja kupio novo.

 

Elem 600 je isti model K6-K7 a 1000 je isti model K5-K6.

 

K8 600 vec ima drugaciji far, rep i usise i ne znam sta je jos menjano.

 

Imao sam K7 600 i motor je odlican, neutralan polozaj nije kao R6 agresivan a opet malo agresivniji pd 600RR 2005-6 koju sam isto imao. Ima pokazivac stepena prenosa jedini u tom gpdistu ima podesavanje fuzastera u 3 polozaja jedini, ima solidno snage ali su losiji na kocnicama i vesanje je onako. Mada svako vesanje na motoru od 15+ godina je sigurno odradilo svoje.

 

Ne znam da se ikome nesto kvarilo na tom motoru. Ja sam vozio malo jedno 4-5 navaka i prodao posle ali lepo sam se vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Ja sam imao K7 750-ku.Sit sam se navozao sa njom,nikad nikakav problem.

Čak ni sa reglerom nisam imao problem a to im je jedna od fabričkih boljki zbog pozicije gde se nalazi.

mislim da sam uterao jedno 30000km u nju i posle se opet vratio na litru.Prodao ga poznaniku i evo ga dan danas kod njega sa ko zna koliko kilometara već u njemu.

Motor bez greške,i da po meni najlepši model od gixera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Hvala vam na savetima za GSXR i zanimljivim informacijama za novije motore :) Idem za koji dan da pogledam jedan 600 K6 od prijatelja, i nadam se da ćemo se dogovoriti ako je motor dobar.

 

Pravo da vam kažem bitnije mi je da je motor u odličnom stanju nego da li je par godina noviji.

 

Kao totalni neznalac GSXR-a i generalno R motora, da li mi možete reći šta znači da je "vešanje odradilo svoje", da li se misli na to da bi trebalo reparirati vile(zameniti opruge i ulje), i da li se misli i na zadnji amortizer?

Probao sam jedan K7 i delovao mi je malo "mekano" za R motor (iako sam seo sa "lazy bag-a" Ninje 250R) možda je i do očekivanja

 

I takodje me zanima jer vidim da imate iskustva sa tim modelom, ako uzmem taj K6 da li predlažete da odmah izmestim regler? Ko se time bavi uopste? I da li postoji jos nesto sto bih mogao da uradim da "bude bolji" ili da "duze traje" (ne mislim na radjenje servisa, to se podrazumeva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ako si "standardne" gradje i visine ( citaj , nisi medjed ) , moja preporuka ( ne znaci da sam u pravu ) , je fabricko podesavanje vesanja , imas to da nadjes na netu , jer japančići to i preporucuju za 80ak kg tezine ...

vesanje je ozbiljno bitna stavka na motoru , a ja sam nazalost bio od onih koji kupe motor i to tako voze... veoma olako i nesvesno neozbiljno sam pljuvao povoznost motora a o vesanju nista znao nisam ...

tek zadnjih 5,6 god sam poceo da "isprobavam" , igram se s tim , i uz pomoc nekih iskusnijih drugara sam polako usao u svet ogibljenja ....

bas o ovom modelu cbra , o kome sam gore pisao sam imao problem , i to ozbijan jer se motor ponasao cudno , nisam imao zonu konfora , nisam smeo da obaram jer sam se osecao nesigurno , obilazili me drugari sa dosta losijim motorima...onda sam dao jednom drugaru da mi to presteluje , jer niko iz drustva vise nije mogao da slusa moju kuknjavu vezano za to...

burazere - drugi motor !! ne preterujem ni malo - drugi motor !!! i tako sam shvatio koliko je to bitno... 

i dalje nisam "advanced" korisnik , vise sam basic , ali sada kad kupim motor , prvo u manulau vratim vesanje na default , po fabrici....

ako kupis k6 , nemoj odmah i unapred da smatras da je vesanje odradilo svoje...ja bih to prvo prepodesio po fabrici , malo vozio , video kako se motor ponasa , i onda , uz neki servis , dodao bih i servis vila....

regler znam da je hondama boljka , na suzani nisam cuo ... svakako je tu joska , arakis , pa to nije neresivo

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 894 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 17 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

vesanje je ozbiljno bitna stavka na motoru

Oh, sećam se vremena kada sam prodavao motore samo zato što "nisam mogao da ih vozim". A ono bilo loše naštelovano ogibljenje... Sve ovo što si nakon toga naveo, kao ja da sam napisao, iste muke smo imali. 

 

Pre sat vremena, marcos je napisao:

ako uzmem taj K6 da li predlažete da odmah izmestim regler

Nisam 100% siguran, ali mislim da Suzane više pate od problema sa namotajima, dok što kaže kolega, Hondama odlaze regleri... U svakom slučaju, kao što reče Darko, čim problemi sa strujom krenu pravac kod Arakis-a sa foruma i nemaš brige!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Kao što sam naveo regleri su pravili problem zbog pozicije na kojie ih je fabrika postavila,imaš i ovde na forumu brdo tih postova.

Dosta njih je to izmeštalo na druge pozicije,imaš dosta načina.

Jedino ti ostaje da nađeš dobar primerak tog modela kod nas a i u okolini jer su ih dosta njih koristili na stazama kao i Yamahu R6.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Video sam da su regleri postavljeni sa leve strane na sam agregat. Jedan drugar je kad mu je crkao regler, stavio od GSXR1000 koji je valjda veći pa se bolje hladi. Takve stvari bih odmah na vreme rešio (izmeštanjem naprimer, iako ne volim da sečice pridju instalaciji), ne bih cekao da se pregreje i crkne.

 

Hvala vam na svim savetima, kad uzmem vraticu mu podesavanja vesanja na default, ako pronadjem manual na netu.

 

Što se tiče diskova, da li je u redu da se klimaju malo(na nitnama), i ako nije u redu da li je resenje nov/polovan disk ili moze da se prenituje moj disk?

 

Kako bih mogao da znam da li je ugasen/izvadjen onaj EXUP ventil? I da li je u redu da bude ugasen/izvadjen?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Da ne otvaram novu temu vec da se prisljamcim ovde.

Dakle, kupio bih K7/K8/K9, 600 ili 750 cc. Nisam jos krenuo da obilazim ovo sto se nudi po oglasima, a ima svasta, gledao sam, i ovako i onako. Nego rekoh da pitam prvo ovde, ako neko zna neki dobar primerak da preporuci. 

Do sad nisam imao ovakav motor pa moze i neki savet na sta da obratim paznju prilikom kupovine, sta moze da bude skrivena mana a da ja mogu sam da pogledam. 

Okvirno bih dao izmedju 5 i 7000e i bilo bi dobro da bude blize BG, ali ako je motor dobar nije problem da se ode i do Preseva.:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja