Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa skuterom 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova

Ovako uzeo sam skuter Yamasaki Fvision 125ccm 4t. Ukratko da ispricam covek mi ga je prodao jer nije znao da ga namesti. Kvacilo je bilo polomljeno(ne znam kako), nebitno to sam zamenio kao i novi kais. Skuter pali kao mina, motor radi bez greske. Ali kad sam sve to namestio skuter nije mogao da povuce na ravnici, otvorio sam ga i video da su rolnice pogresno postavljane, vratio sam ih kako trebaju da stoje i od tad je skuter krenuo da radi kako treba. Vukao je ko lud i izbijao na 100km/h . Od pre neki dan je krenuo da vuce ko da je mrtav, izvlaci on uzbrdice i sve ali mnogo sporije vuce, nekada kada se zaletis i predje tipa 40km/h krene normalno da ubrzava. Do cega bi moglo biti da nije do rolnica da su se istrosile ili karburatora da je prljav. Jel od kad sam ga uzeo je bio previse prljav sa spolja jer je padala prasina preko njega jer je jednu celu sezonu samo stajao, ali ta prasina mu nije smetala, isao je odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
On 20.12.2022. at 15:57, cezarpa je napisao:

A rezervoar,on je metalni,u kakvom je stanju?Ima rdje?

@cezarpa Nije rdjv, rezervoar je ko nov. On kada je podignut na nogicu prima gas ko lud a kad si na njemu izgubi dosta snage, ja sumnjam na rolnice da su istrosene, ne razumem se nesto u motore pa me zanima da li uopste moze do njih biti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
pre 11 minuta, cezarpa je napisao:

Rolnice nisu mnogo skupe,ako mislis da su potrosene,zameni.Kazes da si ih okretao,jesu licile na potrosene?

Totalno sam zaboravio kako su izgledale mogu sutra da ih skinem pa da postavim ovde sliku da vidis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Imao sam slican skuter 125 iz tog vremena,i vaznu ulogu je igrao kais.Kad se potrosi,tj suzi slabije ide.A kod rolnica osim originalne gramaze je vazno da su valjkaste bez trosenja.Mada gubitak snage moze nastupiti i zbog neceg drugog.

Usis svezeg vazduha je jako vazan.Na Beverly mi je puz zaglavio dotok vazduha,nije mogao preko 100 tke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Imao sam slican skuter 125 iz tog vremena,i vaznu ulogu je igrao kais.Kad se potrosi,tj suzi slabije ide.A kod rolnica osim originalne gramaze je vazno da su valjkaste bez trosenja.Mada gubitak snage moze nastupiti i zbog neceg drugog.

Usis svezeg vazduha je jako vazan.Na Beverly mi je puz zaglavio dotok vazduha,nije mogao preko 100 tke.

Kais ne verujem da je, pre 150km sam ga menjao kao i kvacilo, pre nego sto je nastao ovaj problem prosao sam kroz vodu od nekih 10 cm, bila je neka bara ili sam bad polako prosao kroz nju i ne verujem da moze biti do toga jer je normalno islo a problem je nastao nakon 2 dana. Danas kad dodjem probacu da skinem filter vazduha da vidim dal ce ici normlano, mozda ga on gusi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
pre 1 minut, Nikola19787 je napisao:

Kais ne verujem da je, pre 150km sam ga menjao kao i kvacilo, pre nego sto je nastao ovaj problem prosao sam kroz vodu od nekih 10 cm, bila je neka bara ili sam bad polako prosao kroz nju i ne verujem da moze biti do toga jer je normalno islo a problem je nastao nakon 2 dana. Danas kad dodjem probacu da skinem filter vazduha da vidim dal ce ici normlano, mozda ga on gusi

Juce sam ga provozao opet i nije hteo da predje 50km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Mirijevo
  • Motocikl: Kymco Agility city 50 4t

Ja sam slicnu muku namucio sa kaisem, kupim nov i ide lepo neko vreme i pocne tako da usporava promenio par kaiseva svaki put isto dok nisam stavio dayko. Probaj sa kvalitetnim kaisem mislim da je kvalitet kaisa los i da se rastegne bar je to kod mene bilo

Promenio član milan.radojkovic81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
pre 57 minuta, milan.radojkovic81 je napisao:

Na slici deluju ok, ako nemaju na sebi ravnih delova nego je pravilan valjak onda su ok

Ne znam jedino onda da probam sa drugim kaisem, dovod goriva sam proverio odlican je, filter vazduha sam ocistio, rolnice znaci nisu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Mirijevo
  • Motocikl: Kymco Agility city 50 4t

Kako ti stoji kais u polutkama pozadi na kvacilu, jer problem sa kineskim kaisevima je sto i ako pise jedna mera mema veze sa njim, moze da bude i kraci pa je izlazi dovoljno ili duzi pa proklizava, trese. Ja sam zamenio 7-8 kaiseva svi istih oznaka a ni jedan nije bio isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
pre 39 minuta, cezarpa je napisao:

Na tih 50kmh koji su obrtaji motora?Jel vristi ili mali?Rolnice nisu lose ,okrugle su.

Mali obrtaji, sada kada sam ispomerao rolnice ide za nijansu bolje ali idalje nije to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja