Jump to content

Moto Zajednica

"Bosna Reli"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

U časopisu MOTORRAD 24/2022 od 11.11.2022. su puni hvale za Bosnu kao "raj za enduraše"! Članak se odnosi na "Bosnia-Rally", koji će se održati i iduće godine između 16. i 22.07.2023. Polazi iz Kupresa. Informacije: https://bosnia-rally.com/en/edition2023/ 

Bosnia Rally.1.jpg

Bosnia Rally.2.jpg

Bosnia Rally.3.jpg

Bosnia Rally.4.jpg

Bosnia Rally.5.jpg

Bosnia Rally.6.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mene je samo strah da ti organizatori izgube mjeru, pa lokalne uprave ne zabrane Enduro na svojim prostorima.
To se već događalo po drugim državama.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@el classico u kom smislu da izgube meru ? Masovnost ? I ako može neki primer gde se događalo i kako ?
Inače baš mi je drago da se ovakve stvari organizuju u okruženju. Baš ću da pogledam detaljnije kako je ovo zamišljeno kad imam vremena.
Mada sa osnovnom cenom od 700 - 800 evra i ne deluje mi da su "lokalci" ciljna grupa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Mozda ako nekome budu smetale trase ili protestuju pojedinci sto "stite prirodu". 

Mada bi jedan ovakav dogadjaj trebao da bude detaljno isplaniran. 

Promenio član Drelens

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
23 minutes ago, Drelens said:

Mozda ako nekome budu smetale trase ili protestuju pojedinci sto "stite prirodu". 

Mada bi jedan ovakav dogadjaj trebao da bude detaljno isplaniran. 

U hrvatskoj su takvi pojedinci počeli rastezati čelične sajle po šumama

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre nekoliko godina, npr. 10-ak, na enduraše skoro niko nije obraćao pažnju po pitanju prirode. Poslednjih godina, kako su se namnožili kvadovi, pa je svaka budala u prilici da divlja i manijači po prirodi, mnoga udruženja ljubitelja prirode, planinara i sl. su počeli da dižu glas, i što je najbitnije, sa pravom. Tako da se reakcije mogu očekivati kada/čim se omasovi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Ne vozim off ali volim da gledam. Ima svakakvih budala. Stvarno ne razumem te ljude. Da neko moze tako da ugrozi zivot coveku to mi nikada nece biti jasno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
Just now, doktor said:

Pre nekoliko godina, npr. 10-ak, na enduraše skoro niko nije obraćao pažnju po pitanju prirode. Poslednjih godina, kako su se namnožili kvadovi, pa je svaka budala u prilici da divlja i manijači po prirodi, mnoga udruženja ljubitelja prirode, planinara i sl. su počeli da dižu glas, i što je najbitnije, sa pravom. Tako da se reakcije mogu očekivati kada/čim se omasovi.

Za "divljanje i manijačanje po prirodi" su, bojim se, odgovorni oni s endurima i kroserima isto koliko i s kvadovima. Vidjeti ovakve "bisere narodne mudrosti". Komplet idiotima bi trebalo oduzeti i motore i vozačke - doživotno:

 

https://radiosarajevo.ba/metromahala/teme/bahatost-zbog-fotografije-motorima-se-popeli-na-hajducka-vrata-i-ostetili-prsten/351990#

 

 

 

 

Screenshot_3.jpg

Screenshot_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovo na hajdučkim vratima je za doživotnu tamnicu.

Ja nisam pobornik zelene politike, dapače, volim prirodu i čuvam je i bez političke stranke.
Cijenim našu slobodu koju u BiH još imamo a koju nam ovakvi primjerci ugrožavaju.

Živim u zemlji u kojoj skrenuti sa asfalta na makadam nije izvodljivo, imaju dva-tri izuzetka. To je kaplja vode u moru….

Nije isto kad kroz prirodu kulturno prođu dva-tri endurista, problem je masa od 150-200 takvih, a kako voze vidi se na yt…

Sačvajte nam endurooo…


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Švabija
  • Motocikl: Sve Skupa oko 15000 ccm

Bosnu reli sam vozio prvi put kad nas je bilo  Ukupno 7 ucesnika sa Steanom , ove godine je bilo 360 pa vi sad zbrojite sta je to i u kojemu pravcu sve to ide , uglavnom sva prica je LEGALNA i svi su dobilo svoje a sto se tice hajduckih vrata to  nema nista sa bosnom rellye nego sa momcima koje isto dobro poznajem, a i zna se ko su pocinitelji ,  i nije ljepo od njih sto su tako nesto ucinili jet zbog takvih smo smi mi na crnome glasu . 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

B i H je svarno raj za enduro vožnju. Prelepi tereni, dobra hrana i prijatni ljudi.

Međutim, ako ne pokrenemo "širu društvenu zajednicu" a prvenstveno promenimo sebe u glavama, nema nam spasa. Brzo će reagovati lokalci (planinari, šumari, zemljovlasnici...), što će na kraju dovesti do zabrana vožnje u najlepšim i naj-atraktivnijim krajevima. Ne pričam samo o Bosni već o celom našem okruženju.

Čuvajte prirodu, ne bacajte đubre, poštujte lokalce.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Nije losa ideja da se organizuju i masovna ciscenja prirode. Prilika da se enduristi pokazu i na tom polju, odradi se dobro delo, upoznaju se i sa planinarima, ljudima koji zive u tim krajevima itd. Ljudi dobiju priliku da vide da su motoristi normalni ljudi koji uzivaju u prirodi samo na neki drugi nacin i da im je stalo do iste. 

 

Slicno kao sto ronioci rade za jezera i mora i imaju akcije. Planinari za neke delove, ekolozi za sume i priobalja. 

Pa kad takav skup okupi 100-300ljudi, nece biti vecih problema i na skupovima endura. 

Ali nije normalni ni da se na nekoj enduro dogadjaju okupi 300 ljudi. Zasto ti dogadjaji nisu organicenim brojem ?

 

Mene je odusevilo saznanje da u Norveskoj moze da se kampuje gde god u prirodi, dok god se sve za sobom skloni. I da uce decu od malih nogu tim stvarima. Ima kanal momka na yt, koji zivi na takav nacin.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja