Jump to content

Moto Zajednica

Klip karike

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Poz prvo da se predstavim Milos je kupio sam sebi prvi yamaha dt 125cc 92 godiste motor i nisam imao bas srece nakon treceg dana rikne i vidim kad sam skinuo auspuh da je stradao klip i karike pa me zanima par savjeta kad budem mjenjao dali se mora mozor vaditi naponje ima li kakvih dizni da mogu stradati u sustini  par savjeta ako je neko radio sta kako koji klip staviti i tako 

Promenio član MilosVukovicDT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako misliš da se voziš jedan duži period bez problema...skini motor i uradi ga kako treba. To ako je crklo posle 3 dana, sigurno nije u formi. Ipak je to dvotaktna mašina stara 30 godina....izuzetno retko je to obde održavano kako treba. Očiglrdno si došao na gotovu štetu, jer se i prethodni vlasnik sigurno dvoumio kao i ti. Sad su kola pukla na tebi...a ti vidi. Hoćeš li da se voziš ili da prebaciš muku na drugoga.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Taj motor je jeftin i prost da se uradi. Za zamenu klipa nije potrebno da skidas motor. Skini cilindar i klip, proveri da li radilica ima lufta. Ako ima, mora da se rastura sve. Proveri koliko je pojeden cilindar da bi znao na koju specijalu da kupiš klip. Kad kupiš klip, nosiš klip i cilindar u masinsku radionicu na honovanje cilindra. Trebaju ti i novi dihtunzi glave i cilindra i to je to.

 

Klip i karike su oko 100e dobar kvalitet, lošiji kvalitet oko 50e, dihtunzi 20-30e, honovanje 30tak e i to su ti otprilike troškovi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Upravo sam zavrsio generalnu na jednoj 1995 god.

Ako hoces da ti traje, pregledaj sve.

Kod nje je prednost sto cilindar moze da se buši.

Skines ga, odneses na masinsku obradu da premere i vide na koju dimenziju moze da se uradi. Po tome se kupi klip.

Proveris kako radi ventil i obavezno proveris klipnjacu, kao sto ti je kolega vec napisao.

Ako je losa, oko 100 eura je proxx. Izmenjas lezajeve i semeringe radilice ako budes skidao.

Semerinzi su specificni, ne mogu da se stave bilo kakvi. 

Oni su oko 30ak eura cini mi se.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja