Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki vulcan 1500 classic

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav bajkeri, motoristi, motoraši...! Nisam našao sličnu temu (od kako mi je riknuo tv pre par dana visio sam non stop na forumu)pa otvaram novu. Dakle, posedujem gore navedeni motocikl i kako je počela ova crna zima ja sam se bacio u potragu za delovima za servis pred sl. sezonu, menjanje tečnosti, čišćenje potrebnih stvari itd. Hteo bih da stavim svećice koje fabrika predlaže i naiđem na nedoumice, preporuka je za jedan cilindar jedan model svećice a za drugi cilindar drugi model svećice. Razlika u svećicama je što za prvi cilindar idu dve obične a za drugi dve iridijumske. Da li neko zna zbog čega je to tako i da li tako zaista mora? Do sada nisam nailazio na te "probleme" ali nisam vozio ni takve tipove motocikla. Evo i screenshot:

Screenshot_20221105_115807.jpg.e22fdcd39d1ba668090dc8e688159493.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 21 minuta, Deki šef je napisao:

Zadnji cilindar se više greje zbog slabijeg hladjenja i idu svećice sa većom "toplotom" ili kako god se to zove

Hvala na brzom odgovoru! Opet mi malo nelogično pošto se zadnji cilindar više greje da se koriste svećice sa većom toplotom tj. u ovom slučaju iridijumske svećice. Da li si mislio možda svećice koje izdržavaju veće temperature? I još mi nije jasno zbog čega idu dve svećice po cilindru ako neko zna? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 1 minut, sasa ns 1 je napisao:

obe svećice imaju istu toplotnu vrednost,bar te sa skrinšota,odakle je podatak

Hvala. Podatak je sa louis-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Progooglacu malo po netu na druge sajtove mada nisam naisao na taj podatak osim na louis. Ako neko zna neki pouzdan sajt sa specifikacijama motocikala bilo bi lepo da okaci. Hvala kolegama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Progooglacu malo po netu na druge sajtove mada nisam naisao na taj podatak osim na louis. Ako neko zna neki pouzdan sajt sa specifikacijama motocikala bilo bi lepo da okaci. Hvala kolegama!
Skini user manual i service manual sa neta

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Ista je prica i kod Amera na service manual. Zaista ide na prvi ngk neki obican a na drugi iridijumske. Razlika je samo u modelima svecica shodno trzistu. Pozdrav kolege i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

 

Iste svećice idu u oba cilindra,mogu obične,a mogu i iridijumske,koje su mnogo skuplje,ali i dugortajnije!

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Gresite.... nije mi poznat nijedan motor da se stavljaju 2 razlicite svecice.

Svecica 1 znaci : ta inace ide tj. obicna

a

Svecica 2 znaci : moze i optiono tj. iridijumska

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 17 minuta, mcm-racing je napisao:

Gresite.... nije mi poznat nijedan motor da se stavljaju 2 razlicite svecice.

Svecica 1 znaci : ta inace ide tj. obicna

a

Svecica 2 znaci : moze i optiono tj. iridijumska

Ni ja ne znam ni jedan motor gde idu različite svećice ali oni tako naglašavaju. Proveriću još jednom kod Amera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Verovatno sam se zbunio oko tog opciono itd. Mada vidim na trećem sajtu za modele sa karburatorom preporučuju obične a za Injection preporučuju iridijumske. Kako god ja ću kao i do sada jedan model svećica u oba cilindra i to je to. Hvala svim kolegama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Verovatno sam se zbunio oko tog opciono itd. Mada vidim na trećem sajtu za modele sa karburatorom preporučuju obične a za Injection preporučuju iridijumske. Kako god ja ću kao i do sada jedan model svećica u oba cilindra i to je to. Hvala svim kolegama!
Iridijum ne voli kad je zalije karburator gorivom, hoće da rikne, sigurnije su za karburator obične jer nisu osetljive na zalivanje gorivom.
Tako su meni rekli majstori, iridijum za injection, obične idu za karburator kao što ti i kažu u manualu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Dobro veče kolege! Imam pitanje za iskusnije. Isti motocikl je u pitanju pa nisam želeo da otvaram novu temu. Dakle, hteo bih da se uverim u kakvom stanju je rezervoar mog ljubimca tj. u kakvom je stanju filter u rezervoaru. Negde sam našao da treba da skinem slavinu gde je i taj filter (u rezervoaru) ali me brine ako to skinem i završim šta sam planirao, vratim sve na svoje mesto da li će o-ring ili zaptivka raditi posao pošto je ona ko zna kad menjana, izgubila je svoju geometriju samim montiranjem i ko zna koliko je stara (više sigurno nije okrugla). Rezervnu nemam i nisam našao podatak kakva treba tj. koje su dimenzije i specifikacije. Ne bih želeo da mi curi (flisuje) posle provere i montiranja starog o-ringa. Hvala na odgovoru ako neko zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Dobro veče kolege! Imam pitanje za iskusnije. Isti motocikl je u pitanju pa nisam želeo da otvaram novu temu. Dakle, hteo bih da se uverim u kakvom stanju je rezervoar mog ljubimca tj. u kakvom je stanju filter u rezervoaru. Negde sam našao da treba da skinem slavinu gde je i taj filter (u rezervoaru) ali me brine ako to skinem i završim šta sam planirao, vratim sve na svoje mesto da li će o-ring ili zaptivka raditi posao pošto je ona ko zna kad menjana, izgubila je svoju geometriju samim montiranjem i ko zna koliko je stara (više sigurno nije okrugla). Rezervnu nemam i nisam našao podatak kakva treba tj. koje su dimenzije i specifikacije. Ne bih želeo da mi curi (flisuje) posle provere i montiranja starog o-ringa. Hvala na odgovoru ako neko zna. 
Uzmeš, ili pozajmiš malu endoskopsku kameru i proveriš stanje bez skidanja ičega.
Ima ih po oglasima, povremeno u Lidlu i na aliekspresu koliko hoćeš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 6 sati, vidakn je napisao:

Uzmeš, ili pozajmiš malu endoskopsku kameru i proveriš stanje bez skidanja ičega.
Ima ih po oglasima, povremeno u Lidlu i na aliekspresu koliko hoćeš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Dobro ti je rešenje kolega. Odradio sam već, nisam imao strpljenja. Na sreću nisam imao problema. Hvala. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Dobro ti je rešenje kolega. Odradio sam već, nisam imao strpljenja. Na sreću nisam imao problema. Hvala. 
Eto, bravo!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja