Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 650cc 2007god

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Zdravo,

 

Nudi mi se neki burgman 650cc, iz auto skole za ok pare. Covek tvrdi da mu je agregat odlican. Presao je oko 46000km..

 

Posto je padano sa njega, da li mozda neko zna, koliko moze da kosta da se sve propale plastike skinu i zamene novim (skoro 50% je propalo).

I koliko moze da kosta full servis agregata.

 

Hvala,

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Alekre,

 

Hvala na odgovoru.. ja sam polagao na njemu pre 3 nedelje, ide super, ali posto ja nemam pojma, kako mogu da znam da mu je prenos los?

 

Jel znas za te plastike koliko mogubda kostaju, kao i potpuni servis?

 

Hvala puno,

 

Pozdrav,

Bojan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za plastike ne znam ali po pravilu, nove u boji su ekstremno skupe za svaki motocikl. Koliko bi ti uzeo dobar farbar, ne znam. 

 

Što se servisa tiče ne znam ni to da kažem koliko bi koštalo. Može da bude samo ulje i filter a možeš i da ti bude igranka. Prenos možeš da osetis u vožnji ali pitanje je kada je to i ko servisirao. Burgman 650 ima zaista skup i specifičan prenos i ne zna svako da ga uradi kako treba. 

Evo na primer samo kajš, koji nije običan kao kod ostalih skutera, košta 475 eur. u Suzukiju. 185 eur, ti je zvono kvačila. Tu imaš i jedan veliki zubčanik koji je malo nesrećno konstruisan i hoće da se potroši pre vremena a košta skoro 300 eur.

 

Pokušavam samo cenom orig. delova da ti stvorim sliku koliko to košta.

 

Kako da znaš, pa nikako. Dobar serviser će ti napraviti specifikaciju svih delova koji su za zamenu. Imaš tu i ležajeve, svašta nešto. Dok se ne otvori nema šanse na oko ili sluh da znaš.

 

@Satelis Je serviser koji se bavi pretežno skuterima. On će detaljnije da ti kaže nego ja. 

 

Što se mene tiče, ja sam hteo da kupim Burgmana 650 pre TDM-a. Meni je to vrhunska sprava. Kad sam video koja igrarija može biti sa prenosom, odustao sam, što savetujem i tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Na original plastike zaboravi, sigurno 2000-3000 evropljana. Trazi dobrog plasticara i farbara a za mehaniku potrazi pomoc kod mehanicara ali i probna voznja moze mnogo toga da ti otkrije ukoliko se malo razumijes i imas nesto znanja na tu temu. Ali uzivanje u voznji je svakako zagarantovano. Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moped iz autoskole tesko da ima da je dobar, većina je izrabljena jer se za 365 dana smeni koliko hoces različitih ljudi. Odrzavanje je tanko, kad se sete il kad stane..... dok pali-radi-ide nema pipanja.

Xx paljenja, grejanja i hladjenja u 1 danu, padanja.....ne treba ti to u avliji.

Pošto si početnik, kupi 250,300ccm pa polako ka jačim mašinama, ovaj 650 ima samo da ti se usere u život.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala vam puno na savetima.

Fazon je u tome sto ja njemu necu da dam vise od 650e, ukoliko pristane na to mozda i nije losa prica.. ne znam, zato se raspitujem ovde oko detalja.

 

Plan mi je da jednog dana uzmem neki skuter od 300cc ili 400cc sym ili kymco. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja