Jump to content

Moto Zajednica

Šta je sa Dunlop-om?

Recommended Posts

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Svratim kod Zvonka Perisić u Darosavi,malo popričasmo i onako usputno mu kažem-sljuštio sam ovu prednju Michelinku Pilotroad4...

Evo ti gume,kao nove,malo pre skinuo sa Tracera!

Dunlop sportmax D 222,stvarno kao nove,malo zadnja počela da se kockasti...rekoh ne marim,taman da ne kupujem do pred proleće.

Što li je taj menjao?Pretpostavlja Zvonko-ima para...Turaj!

Namontira,izbalansira...pogledaj mi ogibljenje,kao da brže vraća pozadi...i jeste,čačnu ga malo-ok,dovoljno je!

bOBhEQt.jpg

 

CbSvRzJ.jpg

 

Aj veri 'epi...Dunlop je firma,stara...međutim izgleda bila,samo bila?!

 

Krenem u vožnju jutros,kako sam krenuo osećam vibracije...?

50km/h pustim malo korman...zatrese ga kao wobling...WTF?'vataj ga...Da li je dobro izbalansirao,nešto propustio da dotegne?Gledam,sve ok!

Ma možda će da "legnu",tešim se,ne poznaju motor?!Opičim ga do KGa,nov put,gume drže kao šuntave,nemam reči,za čas stigao...Ali korman ne puštaj,nikako!

Krenuh preko Kraljeva dalje...idem na Balosavu,svratiću u 3T racing...

UmMXb6G.jpg

 

Zdravo druže...šta je ovo,trese ko blesavo?Kaže nemoj džabe da skidamo,do gume je...Pa kako,zašto?Nisi ni prvi,ni poslednji...neće te gume na taj motor!Pa zar i toga ima?Eto...Da li je do šara ili ima nešto na njoj,možda "plikčići"...?Au...malo porazgovarali i nastavljam vožnju,ne odustajem,vozio 370km sa dlanovima,prste samo za kvačilo i kočnicu.Bride prsti...

Gledam,nema ih u ponudi,nađoh zadnju-oko 29000din.,eto daš tol'ke pare i šta?

Stigoh sa vožnje po mraku,sutra da je zagledam...sa lupom!

Promenio član shoyyka
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema to veze sa firmom, već sa stanjem.

Ko zna šta su te gume videle. Nije potrebna petocifrena kilometraža da bi guma postala problematična. 

Ovako gledano na fotografijama, meni deluje da je, naročito prednja, više potrošena po svojoj desnoj strani...

Nije fer blatiti proizvođača, zbog lošeg iskustva sa POLOVNOM gumom.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

@shoyyka o tom modelu nzm bas nista i nemogu reći, ali sam ove god potrošio jedan set modela road smart 4 što je potpuno nov model i malo je reći da sam oduševljen. Vozio sam i pirelli i metzeler ali s ovom gumom je pun pogodak i voziću je i u budućnosti. I nije samo moj utisak takav, ispratio sam jedan test turing guma u hrvatskoj moto reviji i u jakoj konkurenciji je pobedio Danlop road smart 4, ostavivši iza sebe mishelin road 6, Pirelli angel gt2, Metzeler roadtec01 Conti road attac3, a da je merena dugotrajnost verujem da bi razlika u korist Danlopa bila još ubedljivija.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

guma je kriva  i zato baca ,vrati je prodavcu i nek ti da drugu ili vrati pare i za demontažu i vrati ti tvoju staru na motor.UIli kupi novu i nek ti je montira a vrati pare samo za gumu bez montaže

Moguće je i da nije znao da je kriva ali to je njegov problem što nije znao,

On treba sam da ti ponudi više rešenja  koja tebi odgovaraju.TEBI a ne njemu.On je dobio pare i to je tražio a nije ništa dao osim problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ne pratite na času!Gume sam dobio džabe,guma je fantastična osim trešenja.Ne znam da li je pretrpela neke šokove,čovek skinuo sa Tracera.E sad zašto mi reče u Balosavi iskusan kolega,toliko je motora prodao,guma...priznajem da sam bio zbunjen odgo orom-kako bre,neće ta guma na ovaj motor,ako je u osi i nema oštećenja?

S druge strane čuo sam prilično žalbi na Dunlop...slučajnost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sve što je dzabe nije dobro, nema dzabe ni kod babe. Šalim se malo ne zameri, ko zna sta je s tim gumama, možda imaju i neku fabricku falinku. Sa novijim modelima Danlopa nema greske, road smart 3, a 4 posebno i Danlop mutant jedna od najboljih enduro u klasi. Kao sto rece kolega iznad ne vezuj taj problem za Danlop generalno.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Meni je Dunlop bio najgora guma koju sam ikad imao na motoru, doduše, na SVu, Dunlop Qualifier... Em tvrda em neudobna, em klizi u svim pravcima... Kad sam posle meto Mišelin 2CT neke kao na oblaku! I drže asfalt ko lepkom. (E, ali one kad puste, naglo i bez najave - ostavi mi trag kočenja u gaćama)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
13 hours ago, shoyyka said:

Svratim kod Zvonka Perisić u Darosavi,malo popričasmo i onako usputno mu kažem-sljuštio sam ovu prednju Michelinku Pilotroad4...

Evo ti gume,kao nove,malo pre skinuo sa Tracera!

Dunlop sportmax D 222,stvarno kao nove,malo zadnja počela da se kockasti...rekoh ne marim,taman da ne kupujem do pred proleće.

Što li je taj menjao?Pretpostavlja Zvonko-ima para...Turaj!

Namontira,izbalansira...pogledaj mi ogibljenje,kao da brže vraća pozadi...i jeste,čačnu ga malo-ok,dovoljno je!

bOBhEQt.jpg

 

CbSvRzJ.jpg

 

 

 

Te gume su skinute sa trejsera od mog pasenoga, Zalio se na njih da mu nisu vise ok. I njemu je tresao korman. Te gume su presle oko 9000km da znas odma. A od njegovih trejserasa je dobio odgovor da je te gume trebao da skine cim je kupio motor.

 

Nije imao nikakve primedbe na gume do zadnje voznje do Kopaonika. Celo leto se on fino navozao sa tim gumama i nije imao nikakve primedbe.

Promenio član lestra
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, lestra je napisao:

 

Te gume su skinute sa trejsera od mog pasenoga, Zalio se na njih da mu nisu vise ok. I njemu je tresao korman. Te gume su presle oko 9000km da znas odma. A od njegovih trejserasa je dobio odgovor da je te gume trebao da skine cim je kupio motor.

 

Nije imao nikakve primedbe na gume do zadnje voznje do Kopaonika. Celo leto se on fino navozao sa tim gumama i nije imao nikakve primedbe.

E to me zanima,sad bio kod Zvonka,dodoše neki i ARa...Pa kako odjednom mu zavibrirale,nisu ni jeftine...a drže 'ebu kevu!?

Ma kupiću nove,nego još dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 5 sati, Nole Bg je napisao:

nema dzabe ni kod babeemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

 

Sa novijim modelima Danlopa nema greske, road smart 3, a 4 posebno i Danlop mutant jedna od najboljih enduro u klasi. Kao sto rece kolega iznad ne vezuj taj problem za Danlop generalno.


 

Prva rečenica je ključna:)

 

Eto kolega se javio,njegov pašenog vozio 9000 i odjednom trešenje,što implicira da se pojeo neki sloj,što dalje implicira da kvalitet ne prati cenu,nisu jeftine...što dalje implicira da ne znaš na šta mozeš da naletiš,daš keš i nema reklamacije!Ovo sve ako nije pretrpela neko fizičko oštećenje!

Jedan prodavac između ostalog i guma mi reče,pomenuh Metzeler Z8,na ovim novim piše Kina...šta god to značilo-jeftina radna snaga,a isti kvalitet...ili smanjen kvalitet,niski troskovi...ko ća ga znati...Samo da obratimo pažnju,ako možemo?!

D'idem da mu turim Katanu...Japanac u Japanca:),da liči na Nindžu!?

Ovi sto voze Nindže ne znaju da moraju to sipati...da bi bili nečujni!

Lesli Eldridž!:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, DjoleLO je napisao:

Potvrdjujem za tu gumu na Traceru da je najvece djubre i odmah ih skidaju ko se uopste razume u znacaj guma.

Što...zbog trešenja ili?

Ja se navik'o da trešenje i opustio se...pred mrak beše na Ibarskoj i od Kote...ne puštaju!:)Šteta,prosto mi žao,ozbiljno!Mogao sam da ih sljuštim barem par hiljada!

Fali tih par mm...ispraviću po danu:)

AKLRvJE.jpg

 

2FLYJBM.jpg

 

Napred Dunlop!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nova guma mora da se "razradi".

Evo šta kaže Continental na tu temu:

 

Important part of new tire break-in is conditioning of the tire for the demands of today’s high-performance motorcycles. This conditioning is accomplished by loading the tires moderately and evenly during the initial break in period to put some heat in them. Once the tire has been warmed up a few times and had the possibility to cool down in between before being ridden hard, the high-speed capability (and even the mileage) is much improved. This is what we call conditioning of our high-tech compounds. Modern high-performance sport/touring tires can be damaged by immediately subjecting it to severe stress such as extended riding at high speeds. Extreme stresses on a brand-new tire can damage the cross-linking of the high-tech polymers used to create our outstanding levels of grip. Think of it like a marathon runner training and conditioning muscles prior to subjecting them to extreme use. Although it may sound complicated it’s as simple as heating your tires up and letting them cool down a few times before subjecting them to extreme or extended high-speed use.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ima na tim gumama jos da se vozi. Taman da prespojis.

Na trejseru je vobling fabricki, tresao je i kao glanc nov meni na autoputu na 170-180. Jos kad mu je stavio kofer nazad ihaaa...

Stavio je sad kontinental contiroadattak 4, bukvalno od Zvonka kad je krenuo ka Ar guma je drzala bolesno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ma Conti je sigurica.

Danas kod Zvonka tražili joj manu...nema,na oko i dodir!Svašta!Mislim čudno!

Ne bih da kupujem još nove.

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja