Jump to content

Moto Zajednica

Skuter se gasi na 70/80

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

pozdrav ljudi imam skuter keeway 70cc zagrejem ga krenem sve se lepo ponasa sve vreme i kad dodje do 70/80 km/h samo se ugasi sam od sebe i krene nesto da skripi upali odmah i normalno se vozi dalje ali cim dodjem do te brzine to isto se desi u cemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4457 postova
pozdrav ljudi imam skuter keeway 70cc zagrejem ga krenem sve se lepo ponasa sve vreme i kad dodje do 70/80 km/h samo se ugasi sam od sebe i krene nesto da skripi upali odmah i normalno se vozi dalje ali cim dodjem do te brzine to isto se desi u cemu je problem?
Стеже, друже или оче да зариба. Сад отвори причу али онако као у филму: пре ....... дана сам......?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svaka tebi čast Krokac...

Ljudima je teško objasniti neke stvari (to u stvari ne treba ni raditi)...a još je teže, da prihvate činjenicu da se štelovanjem i zamenom svećica ništa ne postiže.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4457 postova

Кад смо код свечице, није добро ни да се скида површинска скрама од карбона али да не "кварим" тему

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova

Tako je, na probijanje zbog zalivanja gorivom su najostljivije nove svecice koje jos nisu uhvatile povrsinski sloj :)

 

A ovo je trebalo da napises u ovoj temi, znali bismo odmah o cemu se radi. Posna smesa usled koje dolazi do pregrevanja i prekomernog sirenja klipa(karburator nije samo staviti, a cvaje su na posnu smesu vrlo osetljive. To je muka ustelovati ukoliko nemas iskustva).

 

Nisi ni rekao koji kit sad imas nego da si imao S6(proslo vreme), niti koji malossi planiras(i oni imaju vise klasa, od base setupova do big bore).

 

On 18.9.2022. at 22:53, vukmilutinovic20004 je napisao:

pozdrav ljudi radim generalku na skuteru setup mi je sledeci:

stage 6 radilica i dellorto 21mm imao sam stage 6 streetrace kit i bio sam zadovoljan.  pa hocu sada da stavim malossi kit 70cc pa  me zanima me da li vredi uzeti malossii klasican dilincar jer nisam imao iskustva do sada sa malossii cilindrom pa me zanima necije iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4457 postova

Кад се ставља кит па и кинески иде веча главна дизна за 20% стартно, а ако треба и више. Ако је ауспух запушен исто јесте проблем, са китом иде обавезно и глава цилиндра иначе ........ тако да шта може да му буде? Покварио се

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova

A on je stavio karburator 21, verovatno najveci koji je nasao sa ko zna kojom diznom unutra :) Verovatno i neku kinesku pecurku...

A potrebno je ustelovati prvo karburator glavnim diznama, razlicitim iglama, pa prenos, pa zatim opet karburator jer se poremeti kad se dovede u "spic" powerbanda :)

A veca glavna dizna ide cak i kad se samo auspuh zameni rezonom :)

 

Ponesi alat sa sobom, kad se bude ugasio sledeci put ne pali ga vise nego stani sa strane i skini svecicu pa nam je slikaj. Verovatno ces zateci bledunjavu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4457 postova

Карбуратор са спринт филтром(печурка), не иде са гуменом спојком јер се ствара вибрација карбуратора и брзо поцепа гумену спојку а и карбуратор не функционише као што треба.(рецимо гориво у лонцу пени а пловак "не зна" шта да ради)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja